Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingecevir Politeknik Enstitüsü 1990 ların başında eğitim hayatına başlayan bir kurumdur. Mühendislik bilimleri, özellikle enerji eğitimlerine önem..

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nde bir bölüm olarak 1991 senesinde Bakanlar Kabinesi’nin kararı ile kurulan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında önce Mingeçevir Enerji Enstitüsü sonrasında 1993’te Mingeçevir Politeknik Enstitüsü halini alarak eğitimine devam etmiştir.

Mingeçevir kentinde bulunan Enstitü, başarılı çevre planlaması sayesinde iyi bir yerleşime sahiptir. Azerbaycan’da Enerji bölümü seçimlerinin ilk sırasında yer alan enstitüde; 24 sınıfı, bilimsel araştırma laboratuvarları, çağdaş bir spor kompleksi ve 280 kişilik bir konferans salonu bulunmaktadır. Sınıflarda 20 öğrencinin bulunduğu Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan da enerji bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin en doru seçimdir. Mingecevir Teknik Enstitüsü olarak ekonomi, mühendislik ekonomisi ve Azerbaycan’da bilgisayar bilimleri almak isteyenlere yüksek kalitede yükseköğretim sunmaktadır. Bunun haricinde Azerbaycan’da bilgi teknolojileri bölümünde eğitim görmek isteyenler de, tek yetkili eğitim ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığından faydalanabilmektedir. Azerbaycan’da ekoloji mühendisliği gibi yoğun ilgi gören bölümlere kayıt yaptırmak için kontenjan doluluğu sorunu yasamak istemeyenlerin doğru seçimi Eurostar, mekanik fakültesi ya da ekonomi ve yönetim fakültesi öğrencisi olmak isteyenlere de profesyonel ekibiyle kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Azerbaycan ekonomi yönetimi konusunda da çağdaş eğitimi ile lider konuma sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü tarafından verilen kaliteli eğitimden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Azerbaycan enerji mühendisliği bölümü öğrencisi olmak ya da Azerbaycan’da makine mühendisliği eğitimi almak isteyenlere de güvenilir hizmetleri en avantajlı fiyatlarla sunan Eurostar; danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve daha birçok konuda işlemlerinizin çok kolay bir biçimde halledilmesini sağlamaktadır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü öğrencilerine özgürce kendilerini ifade edebildiği öğrenci gruplarına da sahiptir. Öğrenci İlmi Cemiyeti ve özgür Meslektaşlar Birliği toplulukları; ekonomi yönetim fakültesi, mekanik fakültesi, Azerbaycan’da enerji bölümü ve tüm diğer fakülte öğrencilerine kapılarını açmaktadır.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

Ekoloji Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Isı Enerjisi ve Elektro-Enerji Mühendisliği

Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi

Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #mingeçevirpoliteknikenstitüsü

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!