mingeçevir politeknik üniversitesi

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mühendislik bilimleri, özellikle enerji eğitimlerine önem veren Mingeçevir Politeknik Enstitüsü sınavsız giriş için bizden bilgi alın

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nde bir bölüm olarak 1991 senesinde Bakanlar Kabinesi’nin kararı ile kurulan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında önce Mingeçevir Enerji Enstitüsü sonrasında 1993’te Politeknik Enstitüsü halini alarak eğitimine devam etmiştir.

 

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Avrupa topluluğu, güneydeki şehirde yeni bir yükseköğretim merkezinin inşasına yardımcı olmak için yüz milyon avro değerinde bir sübvansiyon sağladı. Bu geliştirmenin amacı, teknik uzmanların eğitimini iyileştirmektir. Azerbaycan’ın işgücü ihtiyacının karşılanması için teknik eğitimin ortaöğretim ve üniversite düzeyinde yaygınlaştırılması esastır. Ayrıca, şehrin sanayileri için daha iyi uzmanlar yaratacaktır.

Politeknik Enstitüsü (MPI) Mühendislik ve Teknoloji alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunar. Tüm kurslar, öğrencileri teknik veya yönetimsel bir kariyere hazırlamak için tasarlanmıştır. MPI’nin kapsamlı ders yelpazesini sağlayan altı bölümü ve beş alt bölümü vardır. Ayrıca, MPI’nin bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi alanlarında teknik ve mesleki eğitim veren bir Elektronik ve Bilgi Teknolojileri bölümü vardır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü Akreditasyonları

Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında toplam yaklaşık yedi milyon dolara malolarak kurulmuştur. İnşaat ilerledikçe, MPI 1994 yılında kayıtlı öğrencilere kurslar sunmaya başladı. Web sitelerine göre MPI, ileri teknoloji araçları, sınıfları ve kütüphane hizmetleri ile son teknoloji bir öğretim sistemine sahiptir. Öğrencilerin açık hava spor alanı, kafeterya, postane, sokak dükkanı ve dini ihtiyaçlar için bir camiye erişimi vardır. Her bölümün başında, öğrencilerini titiz eğitim teknikleri yoluyla akademik mükemmelliğe yönlendiren seçkin bir profesör vardır.

Düzenli programlara ek olarak, MPI’nin elektrikçi ve mekanik gibi teknik meslekleri olan mezunlar için altı ek programı vardır. Her bölümün ayrıca mühendis olmak isteyen lisans öğrencileri için bir ek programı vardır. Buna ek olarak, MPI’nin her yıl sunulan toplam otuz akademik derece ile mühendislik alanında beş lisansüstü programı vardır. Ayrıca işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve hukuk gibi diğer çeşitli lisansüstü programlar da vardır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Avrupa Üniversite Akreditasyon Komitesi (COUA), Türkiye Eğitim Vakfı (TUFED) dahil olmak üzere çeşitli kurumlardan akreditasyona sahiptir. ), T.C. Eğitim ve Öğretim Bakanlığı (TÜBİTAK), COUA’nın Türkiye şubesi ULAKBASKETEK BASKI YAPI KURGULAMASI BASKI KONGRESI (ULAKBASKETEK BASKI), TÜBİTAK Yüksek Öğretim Komisyonu (YOKSUGLUG), YOKSUGLUG Satın Alma Komisyonu (HUKUK), COUA’nın Alman Şubesi DEKBASKETEKNİKLERİ DEKDKLER ) diğerleri arasında.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü Kampüs Olanakları

Web sitesine göre, Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, bir kampüste yer alan altı bölüm ve beş alt bölüm ile Türkiye’nin en büyük teknolojik kurumlarından biridir. MPI, mühendislik veya teknoloji kariyerleriyle ilgilenen lisans öğrencileri için kapsamlı teknik eğitim sağlar.

Mingeçevir kentinde bulunan Enstitü, başarılı çevre planlaması sayesinde iyi bir yerleşime sahiptir. Azerbaycan’da Enerji bölümü seçimlerinin ilk sırasında yer alan enstitüde; 24 sınıfı, bilimsel araştırma laboratuvarları, çağdaş bir spor kompleksi ve 280 kişilik bir konferans salonu bulunmaktadır. Sınıflarda 20 öğrencinin bulunduğu Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan da enerji bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin en doru seçimdir. Mingecevir Teknik Enstitüsü olarak ekonomi, mühendislik ekonomisi ve Azerbaycan’da bilgisayar bilimleri almak isteyenlere yüksek kalitede yükseköğretim sunmaktadır. Bunun haricinde Azerbaycan’da bilgi teknolojileri bölümünde eğitim görmek isteyenler de, tek yetkili eğitim ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlığından faydalanabilmektedir.

Azerbaycan’da ekoloji mühendisliği gibi yoğun ilgi gören bölümlere kayıt yaptırmak için kontenjan doluluğu sorunu yasamak istemeyenlerin doğru seçimi Eurostar, mekanik fakültesi ya da ekonomi ve yönetim fakültesi öğrencisi olmak isteyenlere de profesyonel ekibiyle kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Azerbaycan ekonomi yönetimi konusunda da çağdaş eğitimi ile lider konuma sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü tarafından verilen kaliteli eğitimden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Azerbaycan enerji mühendisliği bölümü öğrencisi olmak ya da Azerbaycan’da makine mühendisliği eğitimi almak isteyenlere de güvenilir hizmetleri en avantajlı fiyatlarla sunan Eurostar; danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim, üniversite bölümleri gibi daha birçok konuda işlemlerinizin çok kolay bir biçimde halledilmesini sağlamaktadır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü öğrencilerine özgürce kendilerini ifade edebildiği öğrenci gruplarına da sahiptir. Öğrenci İlmi Cemiyeti ve özgür Meslektaşlar Birliği toplulukları; ekonomi yönetim fakültesi, mekanik fakültesi, Azerbaycan’da enerji bölümü ve tüm diğer fakülte öğrencilerine kapılarını açmaktadır.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

Ekoloji Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği
Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği
Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi
Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #mingeçevirpoliteknikenstitüsü

Mingeçevir Politeknik EnstitüsüMingeçevir Politeknik Enstitüsü

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!