Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi hangi bölümler var? Kapsamlı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nin 1930’da bölümlere ayrılmasıyla birlikte iktisat bölümünün bağımsız ayrı bir enstitü olması kararının alınmasından sonra Azerbaycan Üniversiteleri bünyesinden ayrılan bu bölüm, Azerbaycan Ticaret Kooperatifçilik Enstitüsü adıyla yeniden kurulmuştur. 1933 yılındaysa bünyesine Sovyet Yapılandırılması, İktisadi Planlama, Hukuk, Maliye ve Sosyalist Muhasebe gibi yeni bölümler ekleyen enstitü, Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü adını almıştır. 1941’de patlak veren 2. Dünya Savaşı sebebiyle 4 yıllık süre zarfında Azerbaycan Devlet Üniversitesi ile birleşerek hizmet vermeye devam etmiştir.

 

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

1959 ile 1966 arasında faaliyetlerine ara veren enstitü, sonra tekrar eğitime başlamış ve Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü adıyla da 1987’ye kadar bağımsız bir biçimde eğitim vermeye devam etmiştir. Azerbaycan eğitim sistemi içindeki en önemli enstitü olarak 1987-1990 yıllarında Leningrad Maliye İktisat Enstitüsü’nün Bakü şubesine dönüştürülse de, önce 1990 senesinde Azerbaycan Devlet İktisat Enstitüsü adıyla ve sonrasında 2000 senesinde de Bakü Ticaret Enstitüsü ile birleşerek Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi olarak eğitim hayatına devam etmiştir. Azerbaycan Üniversite eğitimi başvuruları ilk tercihi olmasında modern yapılı üstün eğitim anlayışının payı büyük olsa da, öğrencilerine tam teşekküllü hastanesi ile sinirsiz ve tamamen ücretsiz sağlık hizmeti vermesinin de etkisi çok büyüktür. Ayrıca Azerbaycan Üniversitesi öğrencilerine rahat bir ortamda bilimsel araştırma yapabilecekleri geniş içerikli bir kütüphane ile de hizmet vermektedir. Azerbaycan’da okumak isteyenlere büyük bir bilgi kaynağı olarak hizmet eden bu kütüphane, 200 binden fazla makale, akademik yayın, kitap ve derginin bulunduğu çok büyük bir bilgi kompleksidir.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi‘nin sunduğu danışmanlık, kayıt, kabul, barınma, karşılama, yerleştirme ve daha birçok hizmetten yararlanan öğrenciler, yurtdışı eğitimin tek yetkili ofisi olan Eurostar kalitesiyle geleceklerini garanti altına almaktadır. Yurtdışı eğitim sektöründe lider olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Uzaktan Eğitim Bürosu ile bugüne kadar profesyonel ve avantajlı çözümler sunduğu sayısız öğrencinin memnuniyetini kazanmanın hâkli gururunu yasamaktadır. Azerbaycan uzaktan eğitim için size her zaman en güvenilir ve en kaliteli danışmanlık hizmetlerini sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, aldığınız uluslararası standartlardaki yükseköğretim ile is hayatında fark yaratmanız için size bir telefon kadar yakın.

1930 yılından beri eğitim alanında her zaman öncü olan Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Azerbaycan Üniversite eğitim lideri olmanın dışında Kafkasya’nın da en köklü ve büyük Üniversitesi haline de gelmiştir. Azerbaycan uzaktan eğitim sistemi mezunu olarak da diploma alabileceğiniz Azerbaycan Üniversite eğitimi dâhilinde; Ticaret, Sanayi, İstatistik, Tarım, Pazarlama, İşletme ve Vergi Sistemi gibi bölümlerden uzman olarak mezun olabilirsiniz.
11 fakülte ve 1 araştırma enstitüsü ile 16 binden fazla öğrenciye eğitim veren Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve İstanbul Üniversitesi işbirliği yaparak kurduğu Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde de Türkçe eğitim vermektedir. Azerbaycan Üniversite eğitimi için maddi gücü zayıf olan 500’den fazla öğrenciye karşılıksız burs verilmektedir. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi giriş şartları hakkında bilgi almak için eurostar eğitim danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Fakülteler ve Bölümler

Uluslararası İlişkiler Fakültesi: 1989 yılında kurulan fakültenin 5 bölümünde, örgün ve Azerbaycan uzaktan eğitim sistemi bünyesinde 2000’in üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası İlişkiler Fakültesinde 11 profesör, 39 doçent ve 70 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Bölümleri;

Uluslararası Ekonomi İlişkileri

Ekonomi

Yabancı Dil

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası Ticaret ve Gümrük İşlemleri

Maliye Fakültesi: 2005 yılında eğitim hayatına başlayan fakültenin 3 bölümünde yaklaşık olarak 2000 öğrenci eğitim görmektedir. Örgün ve Azerbaycan uzaktan eğitim hizmeti verilen fakültede; 6 profesör, 18 doçent ve 54 öğretim üyesi bulunmaktadır.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Bölümler;

Maliye

Rus Dili

Vergi ve Vergilendirme

Genel Ekonomi Fakültesi: 17 profesör, 68 doçent ve 58 öğretim üyesinin eğitim verdiği fakülte, daha önceleri Ekonominin Düzenlenmesi Bölümü ismi ile hizmet vermekte ve 2009 yılından itibaren Genel Ekonomi Fakültesi adını almıştır. Örgün ve uzaktan eğitim ile birlikte toplam 1700 civarı öğrencisi bulunmaktadır.

Bölümler;

Sanayi Ekonomisi

Ekonomi Hukuku

Ekonominin Düzenlenmesi

Sosyal Kalkınma Ekonomisi

Çevre Koruma ve Doğal Kaynaklar Ekonomisi

Muhasebe ve Ekonomi Fakültesi: Toplamda 3 bölümden oluşan ve 1966 yılından günümüze eğitim veren fakültede, yaklaşık olarak 1200 öğrenciye 10 profesör, 36 doçent ve 15 öğretim üyesi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Muhasebe

İstatistik

Denetim ve İktisadi Analiz

İşletme Yönetimi Fakültesi: 1 profesör, 14 doçent ve 11 öğretim görevlisinin bulunduğu fakülte, 1992 yılında kurulmuştur. Günümüzde örgün ve uzaktan eğitim gören öğrenci sayısı yaklaşık olarak 1000’dir.

Bölümler;

İşletme Yönetimi

Sivil Savunma ve Spor

Azerbaycan Dili

Bilgisayar ve Yönetim Fakültesi: 1972 yılında kurulan fakültenin 5 bölümü bulunmakta ve bu bölümlerinde okuyan 1300 öğrenciye 13 profesör, 56 doçent ve 48 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Bilgisayar

Bilgi Ekonomisi ve Teknolojileri

İşletme

Yönetim Ekonomisi

Matematik

Ticaret Fakültesi: 2001 yılında eğitim hayatına başlayan fakültede 3 bölüm bulunmakta ve örgün ile uzaktan eğitimle beraber 1000 öğrenciye 8 profesör, 33 doçent ve 43 araştırma görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Ticaret

Pazarlama

Felsefe ve Siyaset Bilimi

Üreticilik Fakültesi: örgün ve uzaktan eğitim ile birlikte toplamda 1000 öğrencisi bulunan ve 2000 yılında kurulan fakültenin 3 ana bölümünde 3 profesör, 22 doçent ve 31 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Gıda Dışı ürün üretimi ve İncelenmesi

Gıda ürünleri üretimi ve İncelenmesi

Standartlaştırma ve Sertifikasyon

Teknoloji ve Tasarım Fakültesi: 4 ana bölümü bulunan ve 1997 yılında eğitime başlayan fakültede 800 öğrenciye 6 profesör, 56 doçent ve 23 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Tasarım Mühendisliği

Gıda ürünleri Teknolojisi

Teknoloji Makineleri ve Saha Mühendisliği

Fizik ve Kimya

Türk Dünyası İşletme Fakültesi: Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile kurulan fakültede 700 öğrenciye 3 profesör, 4 doçent ve 18 öğretim görevlisi Türkçe eğitim vermektedir.

Bölümler;

İşletme Kurma ve Yönetimi

Uluslararası İlişkiler

Hazırlık Fakültesi: Türk Dünyası İşletme Fakültesi haricindeki tüm fakültelerde eğitim Azerice ve Rusça verildiğinden, bu fakültelerde okuyacak öğrencilere Hazırlık Fakültesi’nde dil eğitimi verilmektedir. Eğitim süresi sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler, lisans eğitimlerine başlamaktadır. Ayrıca İktisadi Araştırma Enstitüsü de hala eğitim vermekte ve bünyesinde 6 şube bulunmaktadır.

Şubeler;

Makro Ekonomi Siyaseti

Sosyal Kalkınma Problemleri

Dünya Ekonomisi ve Jeo-Ekonomik İlişkiler

Bölgelerin Sosyoekonomik Kalkınma Problemleri

İKÖ ve Yenileşme Ekonomisi

Sosyolojik İnceleme ve Danışmanlık

BÖLÜM ÜCRET
Hazırlık (Azerice) 1300 $
Uluslararası Ekonomik İlişkiler 1500 $
Uluslararası Ticaret ve Gümrük İşi 1500 $
Uluslararası İlişkiler 1500 $
Bankacılık 1500 $
Finans 1500 $
İşletme ve Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi 1618 $
Pazarlama ve Uluslararası Ticaret 1860 $
İstatistik programı 1240 $

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletiktisatüniversitesi

  • Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!