Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan diplomatik akademisi, ADA ,2007 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Uluslararası ilişkileri ve bağlantıları olan seçkin ve kısa sürede çok..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), modern is hayatına uygun yapıdaki diplomatik ve uluslararası ilişkiler eğitimi ile yenilikçi ve evrensel vizyonlu liderler yetiştirmektedir. ADA 2007 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden itibaren gelişerek günümüzde dünya standartlarındaki eğitimi ve pek çok uluslararası ilişkisi ile prestijli bir üniversite haline gelmiştir. ADA eğitimine 3 katli bir ofiste başlamış olmasına rağmen eğitim kalitesini ve öğrencilere sunduğu imkânları çok kısa bir zaman zarfında geliştirerek, günümüzde Smart ve Green isimleriyle anılan iki geniş kampüse sahip hale gelmiştir. Bir ADA organizasyonu olan Bakü Yaz Enerji Kampı her yıl 40’in üzerinde ülkeden gelen binlerce öğrenciye kapılarını açarken, öğrencilere geniş kapsamlı çalışma ve bilimsel araştırma seçenekleri de sunulmaktadır. Ülke öğrencileri tarafından popüler olan ADA ayni zamanda yurtdışından da birçok öğrenciye eğitim hizmeti vermekte ve tüm öğrencilerine üst düzey bir yükseköğretime sahip olma şansı sunmaktadır.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi misyonu geleceğin liderlerine evrensel bakış açısıyla yenilikçi düşünceler geliştirmek ve ekip çalışmasına yatkın bireyler yetiştirmektedir. ADA analitik düşünce yapısını destekleyen eğitim modeliyle yalnızca Azerbaycan’da değil, dünya çapında ilgi odağı haline gelmiştir.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADA)

Yabancı ülkelerden misafir ve okutman olarak birçok uluslararası deneyimi olan öğretim görevlisi ile çalışan ADA, sahip olduğu yurtdışı bağlantılarıyla öğrencilere Viyana, Brüksel, Roma, Washington ve Moskova gibi dünya merkezlerinde kariyer yapma olanağı da sağlamaktadır. Birçok ADA öğrencisi Beyaz Saray, Avrupa Komisyonu, AB Parlamentosu ve NATO toplantılarına katılma şansını yakalamaktadır.

2 farklı lisans programının İngilizce olarak verildiği Azerbaycan Diplomasi Akademisi; Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Pasayev’den oluşan bir Mütevelli Heyeti’ne sahiptir. ADA lisans bölümleri;

1. Uluslararası Sanat çalışmaları

2. İşletme Yönetimi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandiplomatikakademisi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!