Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan diplomatik akademisi, ADA ,Uluslararası ilişkileri ve bağlantıları olan seçkin ve kısa sürede çok..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Akademisi(ADA), modern is hayatına uygun yapıdaki diplomatik ve uluslararası ilişkiler eğitimi ile yenilikçi ve evrensel vizyonlu liderler yetiştirmektedir. ADA 2007 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden itibaren gelişerek günümüzde dünya standartlarındaki eğitimi ve pek çok uluslararası ilişkisi ile prestijli bir üniversite haline gelmiştir. ADA eğitimine 3 katli bir ofiste başlamış olmasına rağmen eğitim kalitesini ve öğrencilere sunduğu imkânları çok kısa bir zaman zarfında geliştirerek, günümüzde Smart ve Green isimleriyle anılan iki geniş kampüse sahip hale gelmiştir. Bir ADA organizasyonu olan Bakü Yaz Enerji Kampı her yıl 40’in üzerinde ülkeden gelen binlerce öğrenciye kapılarını açarken, öğrencilere geniş kapsamlı çalışma ve bilimsel araştırma seçenekleri de sunulmaktadır. Ülke öğrencileri tarafından popüler olan ADA ayni zamanda yurtdışından da birçok öğrenciye eğitim hizmeti vermekte ve tüm öğrencilerine üst düzey bir yükseköğretime sahip olma şansı sunmaktadır.

 

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

ADA misyonu geleceğin liderlerine evrensel bakış açısıyla yenilikçi düşünceler geliştirmek ve ekip çalışmasına yatkın bireyler yetiştirmektedir. ADA analitik düşünce yapısını destekleyen eğitim modeliyle yalnızca Azerbaycan’da değil, dünya çapında ilgi odağı haline gelmiştir.Azerbaycan Diplomatik Akademisine kontenjan sıkıntısı çekmeden, güvenilir ve kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunmayı profesyonel kadroyu ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi aracılığıyla kayıt olabilirsiniz.

ADA Kampüs Olanakları

Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADA), dünya liderlerini yenilikçi bakış açılarıyla yetiştirmekte ve Avrupa standartlarında uluslararası ilişkiler ve diplomasi eğitimi ile dünyanın dikkatini çeken bir üniversitedir. 2007 yılında kurulan ADA, kısa sürede büyüyerek eğitim çeşitliliğini ve kalitesini başarıyla artırmıştır. ADA tarafından düzenlenen Bakü Yaz Enerji Kampı, 40’tan fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve çeşitli alanlarda eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır.

ADA, uluslararası ilişkileri nedeniyle yabancı ve Azeri öğrencilere geniş bir yelpazede fırsatlar sunmakta ve bölgedeki eğitim kalitesini artırmaktadır. Eğitim hayatına 3 katlı bir ofiste başlamasına rağmen 2012 yılında dünyaca ünlü iki büyük kampüs olan Smart ve Green’e taşınmıştır. Azerbaycan Dışişleri Enstitüsü’nün misyonu, öğrencilere evrensel bir bakış açısı kazandırmak, geleceğin liderlerini analitik düşünce sistemine dayalı ekipler halinde çalışması kolay bireyler olarak yetiştirmeyi sağlamaktır.

ADA’nın öğretim kadrosu, üniversitede misafir veya öğretim görevlisi olarak hizmet veren birçok yabancı akademisyen ile küresel deneyime sahiptir. Uluslararası işbirliği anlaşmaları ve bağlantıları nedeniyle, ADA öğrencileri ayrıca Orta Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde iş deneyimine sahiptir. Ayrıca ADA öğrencilerine Beyaz Saray, AGİT, NATO, Avrupa Komisyonu ve Parlamento gibi büyük kuruluşların toplantılarına katılma fırsatı da sağlar.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi yönetim Kurulu, Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafız Paşayev tarafından yönetilmektedir. ADA, İngilizce eğitim ile iki farklı ana dalda lisans seçenekleri sunmaktadır.

ADA derece programları;

Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADA)

Yabancı ülkelerden misafir ve okutman olarak birçok uluslararası deneyimi olan öğretim görevlisi ile çalışan ADA, sahip olduğu yurtdışı bağlantılarıyla öğrencilere Viyana, Brüksel, Roma, Washington ve Moskova gibi dünya merkezlerinde kariyer yapma olanağı da sağlamaktadır. Birçok ADA öğrencisi Beyaz Saray, Avrupa Komisyonu, AB Parlamentosu ve NATO toplantılarına katılma şansını yakalamaktadır.

2 farklı lisans programının İngilizce olarak verildiği Azerbaycan Diplomasi Akademisi; Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Pasayev’den oluşan bir Mütevelli Heyeti’ne sahiptir. ADA lisans bölümleri;

  • Uluslararası Sanat çalışmaları
  • İşletme Yönetimi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandiplomatikakademisi

Azerbaycan Güzel Sanatlar FakültesiAzerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!