azerbaycan turizm üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi Azerbaycan'ın turizm merkezi olmasıyla bu alanda duyulan eleman ihtiyaçının karşılanması için kurulmuştur

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Cumhuriyeti, Kafkasya bölgesinde Karadeniz ve Hazar Denizi sınırında yer alan bir ülkedir. Kuzeyde Irak, batıda İran, güneyde Türkiye ve doğuda Gürcistan ile komşudur. Azerbaycan, 2. dünya savaşından sonra Sovyetler Birliği topraklarına dahil olmuş ve 1991 yılının Ekim ayında bağımsız bir cumhuriyet olmuştur. Çok etnik gruptan oluşan ve çok dilli bir ülke olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür ve dokuz bölgesi vardır. Ülke, Bakü’nün İnci Nehri, taş kiliseler ve Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin başkenti Şuşa gibi birçok ünlü simge yapıya sahiptir. Bakü, zengin bir tarihe sahip kozmopolit bir şehir olduğu için popüler bir turizm merkezidir. Azerbaycan Turizm Üniversitesi ülkenin bu turizm merkezi olması yönüyle ihtiyaç duyulan elemanları yetiştirmek üzere kurulmuştur.

 

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi


Üniversite Kuruluş Tarihi

Azerbaycan Turizm Enstitüsü 25 Ağustos 2006 tarihinde cumhurbaşkanı talimatını takiben Bakanlar Kurulu’nun aldığı 13 Şubat 2006 tarih ile acilmiş ve kısa süre içerisinde birçok uluslararası işbirliğine imza atarak günümüzde Azerbaycan Üniversitelerinde okumak isteyenlerin yoğun talebiyle karsı karsıya kalmıştır. Azerbaycan Üniversitelerinde eğitim kalitesinin nişanesi olan sıralama araştırmalarında daima ilk beste yer alan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, Bologna Anlaşması’na uygun eğitim vermekte ve böylece Azerbaycan’da Üniversite eğitimi ile alınan diploma tüm dünyada tanınmaktadır. Yurtdışı eğitimin en kaliteli ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından yararlanarak Azerbaycan turizm bölümü tercihlerinizi kontenjan beklemeden yapmak için bizimle hemen iletişime geçin. Kayıt, kabul, karşılama, yerleşme ve danışmanlık gibi alanlarda üstün kalitesiyle fark yaratan Eurostar, deneyimli kadrosuyla geliştirdiği avantajlı fiyatlara sahip hizmetleriyle yurtdışı eğitiminiz boyunca en büyük yardımcınız olacak ve Azerbaycan Turizm Okulu eğitiminizle is hayatında bir adim önde başlamanızı sağlayacaktır. Azerbaycan Turizm Üniversitesi tarafından verilen kaliteli eğitimden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Neden Turizm Üniversitesi?

Hazar Denizi bölgesi turistleri cezbeden bir doğa harikasıdır. Şelaleleri, gölleri ve doğal kaynakları vardır; yunuslar ve deniz kaplumbağaları gibi deniz canlılarına da ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli şehirlerdeki plajlar pürüzsüz beyaz kuma ve mavi sulara sahiptir. Kafkasya bölgesindeki en modern şehirlerden biri olan Bakü’yü keşfetmek için birçok turist de Azerbaycan’ı ziyaret ediyor. Şehir hayatını yurt dışına çıkmadan tatmak isteyenler için modern otel, restoran ve gece hayatı seçeneklerine sahiptir. Azerbaycan’ın doğal güzelliği, onu popüler bir turizm merkezi haline getiriyor. Bu sebeple sadece turizm alanında kendini geliştirmiş bir eğitim kurumuna ihtiyaç duyulmuştur.

Azerbaycan Turizm Üniversitesinde Okumanın Avantajları

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Geniş kapsamlı uluslararası ilişkilere imza atan Azerbaycan Turizm Üniversitesi 2007 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile birlikle Avusturya Krems Uygulamaları İlimler Üniversitesi’yle Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası İşbirliği Anlaşması imzalamış ve böylece öğrencilerine çifte diploma imkân sağlamıştır. Birinci sınıfın sonunda girilen EULTS sınavından en az 6 puan almayı başaran öğrenciler çifte diploma eğitim programlarında okuduktan sonra IMC Üniversitelerinde yüksek lisans eğitimine de başvuru yapabilmektedir.

Erasmus Mundus programının da uygulandığı Azerbaycan Turizm Enstitüsü, tüm öğrencilerine Fransa, Yunanistan, Portekiz, İtalya, Hollanda, Bulgaristan ve Letonya’da bulunan 16 eğitim kurumunda eğitim alma imkân sağlamaktadır. Almanya Oldenburg Uygulamalı İlimler Üniversitesi, ABD Hawaii Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisinde olan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, geniş uluslararası ilişkilere sahiptir. Bununun dışında Eğitimin ödüllendirilmesi üzere Uluslararası Derneği, Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti, Almanya Ekoloji Bakanlığı, USAID, UMID, InWent ve IUCN gibi teşkilatlarla da anlaşmalar mevcuttur.

İngilizce, Azerice ve Rusça eğitim veren Azerbaycan Turizm Enstitüsü bünyesinde 11 ihtisas dalında eğitim programları bulunmaktadır.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi Bölümleri;

Turizm Otelcilik
İşletme
Pazarlama
Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması
Bölge Bilimi
Tercümanlık
Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi
Ulaşım Servisi
Sosyal İş
Uluslararası İlişkiler
Gıda Mühendisliği

#azerbaycanturizmüniversitesi

Azerbaycan Turizm ÜniversitesiAzerbaycan Turizm Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!