Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Turizm alanında eğitim almak istiyorsanız, ülkemiz üniversiteleri yanında, yurtdışında turizm eğitimi almayı da düşünebilirsiniz. Bu seçenekleri öğrenci..

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Enstitüsü 25 Ağustos 2006 tarihinde cumhurbaşkanı talimatını takiben Bakanlar Kurulu’nun aldığı 13 Şubat 2006 tarih ile acilmiş ve kısa süre içerisinde birçok uluslararası işbirliğine imza atarak günümüzde Azerbaycan Üniversitelerinde okumak isteyenlerin yoğun talebiyle karsı karsıya kalmıştır. Azerbaycan Üniversitelerinde eğitim kalitesinin nişanesi olan sıralama araştırmalarında daima ilk beste yer alan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, Bologna Anlaşması’na uygun eğitim vermekte ve böylece Azerbaycan’da Üniversite eğitimi ile alınan diploma tüm dünyada tanınmaktadır. Yurtdışı eğitimin en kaliteli ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından yararlanarak Azerbaycan turizm bölümü tercihlerinizi kontenjan beklemeden yapmak için bizimle hemen iletişime geçin. Kayıt, kabul, karşılama, yerleşme ve danışmanlık gibi alanlarda üstün kalitesiyle fark yaratan Eurostar, deneyimli kadrosuyla geliştirdiği avantajlı fiyatlara sahip hizmetleriyle yurtdışı eğitiminiz boyunca en büyük yardımcınız olacak ve Azerbaycan Turizm Okulu eğitiminizle is hayatında bir adim önde başlamanızı sağlayacaktır.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Geniş kapsamlı uluslararası ilişkilere imza atan Azerbaycan Turizm Üniversitesi 2007 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile birlikle Avusturya Krems Uygulamaları İlimler Üniversitesi’yle Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası İşbirliği Anlaşması imzalamış ve böylece öğrencilerine çifte diploma imkân sağlamıştır. Birinci sınıfın sonunda girilen EULTS sınavından en az 6 puan almayı başaran öğrenciler çifte diploma eğitim programlarında okuduktan sonra IMC Üniversitelerinde yüksek lisans eğitimine de başvuru yapabilmektedir.

Erasmus Mundus programının da uygulandığı Azerbaycan Turizm Enstitüsü, tüm öğrencilerine Fransa, Yunanistan, Portekiz, İtalya, Hollanda, Bulgaristan ve Letonya’da bulunan 16 eğitim kurumunda eğitim alma imkân sağlamaktadır. Almanya Oldenburg Uygulamalı İlimler Üniversitesi, ABD Hawaii Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisinde olan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, geniş uluslararası ilişkilere sahiptir. Bununun dışında Eğitimin ödüllendirilmesi üzere Uluslararası Derneği, Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti, Almanya Ekoloji Bakanlığı, USAID, UMID, InWent ve IUCN gibi teşkilatlarla da anlaşmalar mevcuttur.

İngilizce, Azerice ve Rusça eğitim veren Azerbaycan Turizm Enstitüsü bünyesinde 11 ihtisas dalında eğitim programları bulunmaktadır.

Bölümler

Turizm Otelcilik

İşletme

Pazarlama

Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

Bölge Bilimi

Tercümanlık

Macera, Ekstramla ve Dağ Turizmi

Ulaşım Servisi

Sosyal İş

Uluslararası İlişkiler

Gıda Mühendisliği

#azerbaycanturizmüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!