azerbaycan spor akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Spor eğitimi almak isteyen gençlerimize Azerbaycan'da önerebileceğimiz üniversitelerden Azerbaycan Spor Akademisi burs fırsatları...

Azerbaycan Spor Akademisi

Spor, insan sağlığını ve zihinsel kapasitesini korumak ve geliştirmek için eski çağlardan beri kullanılan eski bir disiplindir. Spor, günümüzde sağlıklı yaşam standardı haline gelmiş ve akademide kendine yer edinmiştir. Akademik sporcu yetiştiren birçok üniversite, dünyanın dört bir yanında yer almakta ve profesyonel sporcular için vazgeçilmez bir eğitim altyapısı oluşturmaktadır. Profesyonel sporcu adaylarının çoğu eğitimlerine yurtdışındaki üniversitelerde devam etmekte ve daha ileri düzey kurslar sunmaktadır. Bu yabancı üniversiteler arasında dikkat çeken kurumlardan biri de kardeş ülkemiz Azerbaycan’da bulunan Azerbaycan Spor Akademisi’dir. Azerbaycan Spor Akademisi 1930 yılında kurulmuş ve 1936 yılında da enstitü statüsüne sahip olarak eğitim içeriğini daha da geliştirerek günümüzde Azerbaycan’da spor akademisi denince köklü tarihi ile akla gelen okul olmayı başarmıştır.

 

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi


Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi aracılığı ile ön kayıt işlemlerinizi simdi başlatarak, Bakü’de spor akademisi öğrencisi olmak için kontenjanı dert etmenize gerek kalmayacak. Yurtdışı eğitimin tek yetkili kimliğe sahip olan en kaliteli ve lider eğitim merkezi olan Eurostar, Avrupa standartlarında imkânlara sahip Bakü Spor Akademisi‘ndeki eğitim süreniz boyunca her zaman yanınızdadır. Sosyal bilimler, biyoloji, fizik, kimya, matematik, teknik, hijyen ve anatomi dallarında eğitim seçeneklerinin de bulunduğu Azerbaycan Spor Okulu, aracılık, kayıt, kabul, danışmanlık, yerleşim, karşılama ve daha birçok konuda en büyük yardımcınız olan Eurostar’ın cazip fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor.

Azerbaycan Spor Akademisi Tarihi Gelişimi

Azerbaycan Spor Akademisi’nden bahsetmeden önce ortak bir bağa sahip olduğumuz Azerbaycan’ı kısaca anlayalım. Ülkenin başkenti, Türk nüfusunun yoğun olduğu, Türkçeye çok yakın olan Azerbaycan Türkçesini konuşan ve aynı zamanda sınavsız eğitim seçenekleri sunan Bakü’dür. Azerbaycan’ın en büyük avantajlarından biri, güzel ülkemize kültürel yakınlığıdır ve bu da Türk öğrenciler için vize işlemlerini kolaylaştırır.

Azerbaycan, spor alanında, özellikle güreş ve atletizm alanlarında, dünyaca ünlü çok sayıda Olimpiyat altın madalyası üretmiş ve üretmeye devam etmektedir. Spor Akademisi, birçok ünlü sporcunun başlangıç ​​noktası ve Olimpiyat sistemine göre tasarlanmış son derece verimli spor eğitiminden geçmek isteyen birçok öğrenci için bitiş noktasıdır.

Azerbaycan Spor Akademisi, Azerbaycan’ın en prestijli spor üniversitesidir. 70 yıllık tecrübeyi spor alanındaki benzersiz uygulamalarla birleştiren Azerbaycan Spor Akademisi, tarihi boyunca Azerice, Rusça, Gürcüce ve Ermenice eğitim vermiştir. Kurum daha önce 3 yıllık bir eğitim programı sunmuş, daha sonra 4 yıllık bir eğitime geçmiştir.

Kampüs İmkanları

1936 yılında, akademinin ilk mezunları Zaqafqaziyada Milli Spor Akademisi adı altında spor yapmaya devam etmiş, o sırada üç yıllık eğitimin ardından ilk olarak 1939 yılında mezun olmuştur. O dönemde kurum anatomi, hijyen, fizik, fizyoloji, matematik ve beden eğitimi bölümlerinde faaliyet gösteriyordu. 1969 yılında Haydar Aliyev başkanlığında okulun yeni binası yapılmış, 1972 yılında görkemli bina hizmete açılmıştır.

Kolejde 3.000’den fazla derslik ve sayısız bilimsel materyal bulunmaktadır. 1999 yılında Azerbaycan Bakanlar Kurulu kararı ile okul Azerbaycan Milli Spor Akademisine dönüştürülmüştür. Azerbaycan Spor Enstitüsü şu anda beden eğitimi ve askeri hazırlık eğitimi, beden eğitimi ve rehabilitasyon, spor yönetimi ve iletişim, spor antrenörlüğü ve diğer bölümleri vardır ve yurtdışında spor eğitimi almak isteyen öğrencilerini beklemektedir.

Yurtdışında spor eğitimi almak, Azerbaycan Spor Akademisi’ne kayıt olmak ve daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan Yurtdışı Taslak Eğitim ofislerinde eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Uluslararası kabul görmüş atletik eğitim için Yurtdışı Eğitim Taslağı ayrıcalığından yararlanın.

Azerbaycan Spor Akademisi Rektörü

Azerbaycan Milletvekili Agacan Abiyev‘in rektörlüğünü yaptığı Azerbaycan Spor Akademisi, ülkenin spor alanında gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Üniversiteler arasında kaliteli eğitimi ve uluslararası başarılarıyla açık ara birinci sırada yer almaktadır. Başta rektör Agacan Abiyev olmak üzere birçok üst düzey yetkilinin çalışmaları ile dünya standartlarında spor komplekslerine sahip olmuştur. Azerbaycan’da spor okulları arasında en modern alt yapıya sahip olduğu için günümüze dek birçok uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapan akademi, ayrıca hem sporcuları hem de uzmanları ile dünyanın farklı ülkelerindeki spor müsabakalarında da yer almış ve büyük başarılara imza atmıştır. Azerbaycan spor okulları tercihlerinizin için gerekli olan işlemlerin tecrübeli ekibiyle sorunsuz bir biçimde tamamlanmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin bütçe dostu, çözüm odaklı ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak işlemlerinizin başlatılması için bize telefon açmanız yeterli olacaktır.

Azerbaycan Spor Akademisi Bölüm Fiyatları;

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
ANTRENÖRLÜK AZERİCE 1000 $ 1500 $
BEDEN EĞİTİMİ AZERİCE 1000 $ 1500 $

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycansporakademisi

Azerbaycan Spor AkademisiAzerbaycan Spor Akademisi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!