Bakü Araba Fiyatları

Bakü Araba Fiyatları

Bakü Araba Fiyatları :Bakü'de ulaşım ihtiyaçlarınızı toplu taşıma araçları ve taksiler ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama ile de..

Bakü Araba Fiyatları

Bakü Araba Fiyatları, yaşam her zaman renklidir ve sizleri her gün farklı bir maceraya götürebilecek potansiyele sahiptir bu şehir. Belki tarihin verdiği o güç, belki de bugünkü doğal gazın verdiği o ekonomik yükseliş. Siz hangisini dersiniz bilemeyiz, fakat bugün Bakü’de olduğunuzda kendinizi hem mutlu hem de bir şeyler yamaya aç hissediyorsunuz. Bakü’de yapmak isteyebileceklerinizin sınırı yoktur. İsterseniz plaja gider Hazar Denizi ile buluşursunuz, isterseniz İçerişehir’de Kız Kalesi ile. Biraz daha uzak yerlere gitmek için ise bir arabaya ihtiyaç vardır. Bundan dolayı da araba fiyatlarına bakmak iyi bir seçim olabilir.

 

Bakü Araba Fiyatları

Bakü Araba Fiyatları

Bakü’deki araba fiyatlarına kabataslak bir bakacak olursak, 2005 model bir Ford Focus’u 9 bin dolara yani 18 bin civarı bir fiyata alabilirsiniz. 2000 model bir Cherokee için fiyat 14000 dolar yani 28-29 bini bulmaktadır. Daewoo Nexia 2007 modeli için 6000 dolara bir alım yapabilirken 20004 model BMW 3.20 16000 dolara ancak alınabiliyor. Fiyatların çok yüksek olmadığı ve Türkiye standartlarında hatta daha aşağılarda araç sahibi olunabildiği Bakü’de, eğer bir araba alacaksanız mutlaka birkaç yere gidin danışın. Araba pazarları bulunmaktadır ve oraları gezip fiyat tespitinde bulunun.

Bakü’de Uygun Araba Bulma

Bugün 20 bin denilen arabanın fiyatının 18 bin olduğu başka bir yer bulabilme ihtimaliniz Bakü gibi bir yerde oldukça olasıdır. Tüm diğer ticaretlerde olduğu gibi araba satışlarında da yerel halk ne tutturursa o fiyattan satmaya çalışmaktadır.

Azerbaycan’da çok çeşitli araba fiyatları vardır. 700 manat (~400$) karşılığında bir Moskvich veya 520.000 manat (305.000$) için bir Rolls-Royce Wraith bulabilirsiniz.

2019’dan beri Azerbaycan’da en popüler otomobil markaları Japon ve Kore markaları oldu: Kia, Hyundai ve Fengya. Bu markaların yanı sıra Renault ve yerel marka Khazar da pazarda büyük bir paya sahip. Azerbaycan’da yerli otomobillerin talebi ve popülaritesi hala yüksek değil. Örneğin, yerel olarak monte edilmiş Peugeot’lar 16.000 manat’ta makul fiyatlara sahip olsalar da, onlara çok fazla kamu talebi yok.

Azerbaycan Otomobil Pazarı

Azerbaycan otomobil pazarına baktığımızda oldukça uygun fiyatlı bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi Azerbaycanın gelişmiş bir ülke olmasıdır. Bu nedenle aracın fiyatının da düşük olduğunu söyleyebiliriz. Azerbaycan’da araba fiyatlarının düşük olmasının temel nedenlerinden biri düşük vergi oranıdır. Azerbaycan’da okumak için gelen öğrenciler, gezi için hemen kullanılmış araba satın alabilirler.

Son birkaç yılda Azerbaycan, kaliteli ve ekonomik eğitim ile eş anlamlı hale geldi. Yurtdışında eğitim almayı planlayan kişiler genellikle Azerbaycan’ı seçmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Azerbaycan’da arabalar çok uygun fiyatlı. Bu nedenle birçok Türk araba almak için Azerbaycan’a gidiyor.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye Araba Getirme Şartları Nelerdir?

Sadece Azerbaycan’dan değil, diğer ülkelerden de araba satışı yasaktır. Aynı zamanda bu arabaları başkalarına devretme gibi bir durum söz konusu değil.

Azerbaycan’dan getirilen arabalar bir süre Türkiye’ye getirildi. Arabayı uzun vadede taşımayı planlıyorsanız, vergi ödemek zorunda kalacaksınız.

Azerbaycan’dan araba getiren bir kişi en az 185 gün orada fiziksel olarak ikamet etmelidir. 185 gün boyunca ülkeyi asla terk etmemelidir. Belirlediğimiz kurallar dahilinde kişinin pasaportunu detaylı olarak inceleyin. Adam 184 gün Azerbaycan’da kalmasına rağmen aracı Türkiye’ye getiremedi. Kişinin ayrıca oturma izni ve oturma iznine sahip olması gerekir. Ülkeye yalnız turist olarak girenleri bizim söylediğimiz kurallara uymayacağız.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen araçların maksimum kalış süresinin 730 gün olduğu söylenebilir.

Aracı yurt dışından kim getirmiş olursa olsun, araç o kişi tarafından kullanılır. Birinci derece akrabalar Azerbaycan’dan gelen araçları kullanamazlar. Türkiye’nin bu konuda ciddi yaptırımlar uyguladığını söyleyebiliriz.

Azerbaycan’dan Gümrük Vergisi Ödemeden Araba Satın Alma

Azerbaycan’dan gümrüksüz araç alma koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti’nin Azerbaycan’a atanan kamu görevlileri, gümrük vergilerini ödemeden ve 2 yıl şart aranmaksızın Türkiye’ye araç getirebilirler.

Kişinin Türk vatandaşlığını kazanması ve daha sonra ikametgâhını kalıcı olarak Türkiye sınırına taşıması durumunda 2 yıl şartı aranmaz.

Azerbaycan’da yaşayan insanlar ölebilir. Ölen varislerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yakınları aracı sorunsuz bir şekilde Türkiye’ye getirebilirler. Muhtemelen burada bir sorun olmamasının ana nedeni yasal mirasçı olmalarıdır.

Azerbaycan’da 2 yıl ikamet eden kişiler ikametlerini tekrar Türkiye’ye taşıyabilirler. Rezidansı olan bir kişi Azerbaycan’dan araba getirebilir.

 

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!