azerbaycan bakü müzik akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi Türkiye temsilciliği İstiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul / Türkiye...

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Bakü Müzik Akademisi, Azerbaycan’ın önde gelen müzik okuludur ve ülkenin en yetenekli müzisyenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan’ın her yerinden müzik kariyerini sürdürmek isteyen yetenekli öğrenciler için bir yer sağlar. Akademinin tüm dersleri Azerice olarak verilmektedir ve mezunlar okulda ders vermeye ve kendi türlerinde dünyaca ünlü olanı takip etmeye devam etmişlerdir. Akademi, öncelikle Azerbaycan halk müziği, klasik ve caz müziğini öğretir, aynı zamanda öğrencilerinin diğer müzik ilgilerini takip etmelerini sağlar. Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi‘nin tarihi 1920 yılında okulun açılmasını sağlayan Azeri besteci Üzeyir Hacibeyov ile doğrudan ilgilidir ki, akademi ilk açıldığında Azerbaycan‘da Hacibeyov Devlet Konservatuarı olarak tanınmıştır.

 

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Ünlü besteci Üzeyir Hacibeyov 1920 yılında klasik müzik ile ilgili bir propaganda kampanyası başlatmış ve Azerbaycan’da müzik eğitiminin kaliteli bir şekilde verilmesi için bir rapor yazmıştır. Müzik akademisi açılması için yazdığı rapor Azerbaycan Halk Eğitim Komiserliği’ne gönderen Hacibeyov, böylece 25 Mayıs 1920 tarihinde Müzik Akademisi‘nin açılmasını da sağlamıştır. Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi‘nin eğitim kadrosunda görev yapan Hacibeyov Doğu Bölümü’nü kurarak, Avrupa metotları ile Azeri Halk Müziği’nin yorumlanması üzerine birçok çalışma yapmıştır. Azerbaycan da müzik akademisi olarak eğitim vermeye başlayan okulda besteci Müslim Magomayev ile ortaklaşa çalışan Hacibeyov, 1927 yılında Azeri Halk Şarkları adında Azerbaycan’da lisans eğitimi ile ilgili bir kitap da çıkartmıştır. 1939 yılında Azerbaycan müzik kültürüne katkılarından dolayı Bakü Akademisi başkanlığına getirilen Üzeyir Hacibeyov, böylece Azerbaycan müzik tarihini de geçmiştir.

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi Eğitim Kalitesi

Bakü Müzik Akademisi, Azerbaycan’ın en saygın müzik okullarından biridir. tutarlı birinci sınıf mezunlar ve olağanüstü öğretim standartları. Okul, Olimpiyatlar veya Félix Houppart yarışmaları gibi prestijli mekanlarda dünyanın dört bir yanında performans sergileyen birçok ünlü müzisyen yetiştiriyor. Ayrıca Bakü Müzik Akademisi’nde Azerbaycan halk müziğinin yanı sıra çeşitli müzik türlerinde yeni yetişen müzisyenler yetiştirmek; yani ulusal kökene bakılmaksızın herkes bu okul aracılığıyla müzik alanında kariyer yapabilir.

Eski Sovyet devletleri, önceki hükümetlerinden kapsamlı bir müzik eğitim sistemi miras almıştır. Her biri birinci sınıf müzisyenler ve sanatçılar yetiştirmek için bir müzik okulu kurdu. Bakü Müzik Akademisi bir istisna değildir; birçok önde gelen vatandaş ve dünyaca ünlü müzisyenler üretir.

Akademi sayesinde Azerbaycan müzik bilimi açısından büyük bir gelişme sureci içerisine girmiş ve Azerbaycan müzik kültürü Bakü Akademisi‘nin yetiştirdiği sanatçılarla daha da üst seviyeye gelmiştir. Gara Garayev, Müslim Magomayev, Vagif Mustafazadeh, ödön Partos, Vladimir Shainsky, Asaf Zeynalli ve Polad Bulbuloglu gibi Azerbaycan müzik tarihine adını yazdırarak uluslararası şöhret sahibi olan sanatçılar yetiştiren müzik akademisi, günümüzde de saygın eğitimini sürdürmektedir. Bazı önemli mezunlar arasında, her ikisi de prestijli uluslararası müzik yarışmaları kazanmış olan şarkıcı Elmar Lomovsky ve piyanist Niyazi Mustafazadeh yer alıyor. Diğer önemli öğrenciler arasında saksafoncu Gaviyev İzzet, perküsyoncu Abbasov Rasim, kemancı Chubarov Dzhanibek, klarnetçi Mammadov Tamila, flütçü Kholmjevic Emilija ve davulcu Pajdusakova Urszula yer alıyor. Bu müzisyenlerin çoğu, Olimpiyatlar ve Félix Houppart yarışmaları da dahil olmak üzere dünya çapında prestijli mekanlarda performans sergilemeye devam etti.

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi Müfredatı

akademinin müzik müfredatı üç aşamadan oluşur: Hazırlık, temel ve ileri aşamalar. Her aşama farklı bir müzik türünü kapsar ve öğrencilere öğretim üyeleri ve akranları önünde performans gösterme fırsatı sunarak müzikal yeteneklerini geliştirmeyi amaçlar. Teori ve kompozisyonda üstün olan öğrenciler, R Sharif Aliev gibi ünlü bestecilerin eğitimlerini aldıkları Bakü Müzik Üniversitesi’nde müzik kompozisyonu alanında derece almaya teşvik edilir. İleri eğitimleri sırasında öğrenciler, diğerleri arasında senfoni, konçerto ve oda müziği gibi ileri düzey besteler öğrenirler. Akademideki öğretmenler, besteleri için ulusal ödüller alarak, Bakü Müzik Akademisi’ni hem öğretmek hem de dünya çapında müzisyenlik üretmek için seçkin bir kurum haline getirdi.

Bakü Müzik Akademisi, müzikal yeteneklerin yanı sıra akademik performansa göre de öğrenci kabul ediyor. Müzikal yeteneği değerlendirmek için, her aday öğrenci, değerlendirme için öğretim üyelerine çalma becerilerinin bir demo kasetini sunar. Akademik kayıtları iyi olan aday öğrenciler, akademi programında başarılı olmak için gereken niteliklere sahip olup olmadıklarını belirlemek için öğretmenler tarafından da görüşülür. Öğrencilerin ayrıca akademide herhangi bir kursa başlamadan önce önde gelen Azeri müzisyenlerle zorunlu staj yapmaları gerekmektedir. Bu, yalnızca ciddi hevesli müzisyenlerin akademiye kaydolmasını sağlar; Müziğe gerçek bir ilgi duymayanlar veya eğitime başladıktan sonra başka bir kariyer peşinde koşmak isteyenler Bakü Müzik Akademisi’ne başvurmazlar.Ayrıca Muhteşem kampüsü ve gelişmiş sağlık hizmetleriyle kendinizi özel hissedeceğiniz bir üniversitedir.

Azerbaycan’ın dünya çapında tanınan ve saygın eğitimiyle üst düzey sanatçılar yetiştiren üniversitesi Bakü Müzik Akademisi‘nde eğitim görmek için kontenjan sorunlarını dert etmemenizi sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, profesyonel ekibi ve çözüm odaklı hizmetleriyle her zaman yanınızdadır. Yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar; yerleşim, kayıt, kabul, karşılama ve danışmanlık gibi birçok alanda en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sunarak, üst düzeyde yüksek öğretim alma ayrıcalığına sahip olma fırsatı sunuyor.Eurostar’ın güvenilir, avantajlı ve kaliteli hizmetlerinden yararlanmak için bize başvurabilir ya da iletişime geçebilirsiniz.

Fakülte ve Bölümler

Fortepiano Fakültesi;

Fortepiano (Uzmanlık)

Genel Fortepiano

Maestro Ustalığı

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Org ve Klavyesin

Yorumculuk Fakültesi;

Telli Çalgılar

Nefesli ve Vurmalı Çalgılar

Kamera Ansamblı

Solo Okuma ve Opera Eğitimi

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Tarih-Teori Fakültesi

Bestekârlık

Müzik Tarihi

Azerbaycan Halk Müziği Teorisi ve Tarihi

Koro Dirijörlugu

Diller ve Edebiyat

Sosyal Bilimler

Güzel Sanatlar Tarihi ve Teorisi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #bakümüzikakademisi

Tercih Sebepleri

  • Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!