Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Müzik eğitimi almak için başkent Bakü'de bulunan Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi ideal bir kurumdur. Geçmişi uzun yıllar öncesine uzanan okulun..

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Bakü Müzik Akademisi‘nin tarihi 1920 yılında okulun açılmasını sağlayan Azeri besteci Üzeyir Hacibeyov ile doğrudan ilgilidir ki, akademi ilk açıldığında Azerbaycan‘da Hacibeyov Devlet Konservatuarı olarak tanınmıştır.

Ünlü besteci Üzeyir Hacibeyov 1920 yılında klasik müzik ile ilgili bir propaganda kampanyası başlatmış ve Azerbaycan’da müzik eğitiminin kaliteli bir şekilde verilmesi için bir rapor yazmıştır. Müzik akademisi açılması için yazdığı rapor Azerbaycan Halk Eğitim Komiserliği’ne gönderen Hacibeyov, böylece 25 Mayıs 1920 tarihinde Azerbaycan Müzik Akademisi‘nin açılmasını da sağlamıştır. Azerbaycan Akademisi‘nin eğitim kadrosunda görev yapan Hacibeyov Doğu Bölümü’nü kurarak, Avrupa metotları ile Azeri Halk Müziği’nin yorumlanması üzerine birçok çalışma yapmıştır. Azerbaycan da müzik akademisi olarak eğitim vermeye başlayan okulda besteci Müslim Magomayev ile ortaklaşa çalışan Hacibeyov, 1927 yılında Azeri Halk Şarkları adında Azerbaycan’da lisans eğitimi ile ilgili bir kitap da çıkartmıştır. 1939 yılında Azerbaycan müzik kültürüne katkılarından dolayı Bakü Akademisi başkanlığına getirilen Üzeyir Hacibeyov, böylece Azerbaycan müzik tarihini de geçmiştir.

Akademi sayesinde Azerbaycan müzik bilimi açısından büyük bir gelişme sureci içerisine girmiş ve Azerbaycan müzik kültürü Bakü Akademisi‘nin yetiştirdiği sanatçılarla daha da üst seviyeye gelmiştir. Gara Garayev, Müslim Magomayev, Vagif Mustafazadeh, ödön Partos, Vladimir Shainsky, Asaf Zeynalli ve Polad Bulbuloglu gibi Azerbaycan müzik tarihine adını yazdırarak uluslararası şöhret sahibi olan sanatçılar yetiştiren müzik akademisi, günümüzde de saygın eğitimini sürdürmektedir.

Azerbaycan’ın dünya çapında tanınan ve saygın eğitimiyle üst düzey sanatçılar yetiştiren üniversitesi Bakü Müzik Akademisi‘nde eğitim görmek için kontenjan sorunlarını dert etmemenizi sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, profesyonel ekibi ve çözüm odaklı hizmetleriyle her zaman yanınızdadır. Yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar; yerleşim, kayıt, kabul, karşılama ve danışmanlık gibi birçok alanda en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sunarak, üst düzeyde yüksek öğretim alma ayrıcalığına sahip olma fırsatı sunuyor. Eurostar’ın güvenilir, avantajlı ve kaliteli hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Fakülte ve Bölümler

Fortepiano Fakültesi;

Fortepiano (Uzmanlık)

Genel Fortepiano

Maestro Ustalığı

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Org ve Klavyesin

Yorumculuk Fakültesi;

Telli Çalgılar

Nefesli ve Vurmalı Çalgılar

Kamera Ansamblı

Solo Okuma ve Opera Eğitimi

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Tarih-Teori Fakültesi

Bestekârlık

Müzik Tarihi

Azerbaycan Halk Müziği Teorisi ve Tarihi

Koro Dirijörlugu

Diller ve Edebiyat

Sosyal Bilimler

Güzel Sanatlar Tarihi ve Teorisi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #bakümüzikakademisi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!