azerbaycan devlet diller üniversitesi

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Azerbaycan devlet diller üniversitesi bir kamu üniversitesidir ve 1937 yılında kurulmuştur. Ülkenin köklü, tarihi yüksek eğitim...

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi, Azerbaycan Eğitim Enstitüsü bünyesindeki Filoloji Bölümü’nden 1937’de ayrılarak bağımsız bir kurum olarak hizmet vermeye başlayan Yabancı Diller Fakültesi’ne kadar dayanan köklü tarihe sahiptir. 1939 yılında İngiliz Dili, Alman Dili ve Fransız Dili fakültelerinin de eklenmesiyle eğitim kalitesi ve alanı daha da gelişen fakülteye yoğun talep gösterilmesi, Yabancı Diller Enstitüsü’nün 1940 yılında açılmasına büyük katkı sağlamıştır. Ancak 2. Dünya Savaşı’nın etkisiyle 1941’de bağımsız eğitime ara verilmiş ve Azerbaycan Pedagoji Enstitüsü bünyesine dâhil olmuştur. Savaştan sonra 1947 itibarıyla tekrar talep gören fakülte enstitü statüsüne sahip oldu ve 1959 yılına kadar çağdaş eğitimini sürdürdü. Bu dönemde 3 fakülte ve 8 bölümle eğitim veren enstitü, geliştirme çalışmalarıyla 12 bölümle eğitim vermeye başladı.

 

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi


Genel Bilgi

Günümüzde Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi izinden giden modern bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi, 8 fakülte ve 21 bölümle öğrencilerine geniş kapsamlı eğitim imkânları sunmaktadır. Azerbaycan’da bati dilleri konusunda verilen eğitimin daha nitelikli hale gelmesi için 1959’da eğitim yapısını Azerbaycan Rus Dili ve Edebiyatı Enstitüsü’yle birleştiren Azerbaycan Devlet Diller Enstitüsü, daha sonra 1973 yılında eklenen Azerbaycan Pedagoji Yabancı Diller Enstitüsü ile de modern eğitim modelini daha da geliştirmiştir. Azerbaycan’da diller Üniversitesi eğitimine 1984 yılında tercüme bölümlerinin de eklenmesi ve ardından 1996 yılına kadar Azerbaycan Devlet Diller Enstitüsü olarak eğitim veren kurum, Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi ismini 2000 yılından itibaren almıştır.

Günümüzde Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi 700 profesör ve doçent, 330 öğretim görevlisi ile 4 bin civarındaki öğrencisine kaliteli yükseköğretim imkân sağlamaktadır. Azerbaycan Dili Edebiyatı bölümü öğrencilerinden Azerbaycan’da Fransız Edebiyatı okuyanlara kadar Üniversite öğrencileri modern bilgisayar ile desteklenen dil laboratuvarlarında ders görme imkân sunan Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi, birçok bilimsel araştırma ve kültür merkeziyle de öğrencilerine sinirsiz imkân sağlamaktadır. Azerbaycan’da bati dilleri bölümü öğrencilerinin yararlandığı dil laboratuvarlarına ek olarak, araştırma merkezleri de 120 görevli ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurtdışı eğitimin en kaliteli merkezi olarak Eurostar, Azerbaycan’da bati dilleri, spor, uluslararası ilişkiler, psikoloji gibi birçok dalda yüksek standartlarda eğitim programlarına sahip Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi diplomasi ile hayatinizin değişmesini sağlıyor. Azerbaycan’da Diller Üniversitesi eğitimi ülkemizde ve diğer modern ülkelerde kabul gördüğünden, güvenilir hizmetlerini en avantajlı seçeneklerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile dünya genelinde is imkânlarına sahip olacaksınız.

Azerbaycan’da Eğitim Temelleri

Azerbaycan Eğitim Enstitüsü tarafından temelleri atılan ve 1948 yılından günümüze dek hizmetlerini sürdüren gelişmiş kütüphanesiyle Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi, tüm öğrencilerine bilimsel araştırmalarını geniş bilgi içeriğinden yararlanarak yapmasını sağlamaktadır. Azerbaycan’da psikoloji bölümü öğrencisi olarak okumak isteyenlerin de ilk tercihi olarak, birçok bilim dalında eğitim verilmektedir.

Öğrencilerin kişisel isleri için kullandığı bilgisayar laboratuvarları bunun dışında üst düzeyde bilgisayar kullanmak isteyenlere de eğitim vermeye devam etmektedir. Laboratuvarlardaki bilgisayarlarda; Word, Excel, Photoshop, Corel Draw, Front Page, Visual Studio gibi uluslararası kabul görmüş programlar kuruludur. Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi tüm bu geniş eğitim imkânlarıyla birlikte ayrıca, Azerbaycan’da beden eğitimi bölümünde okumak isteyen öğrenciler için de en akıllı seçim olmaktadır.

Azerbaycan’da spor eğitimi veren de Beden Eğitimi ve Spor Bölümü eğitimi haricinde Üniversite bünyesinde; Amerika, Avrupa ve Doğu ülkelerinin uluslararası ilişkileri ile ilgili eğitim de verilmektedir. Üniversitenin uluslararası eğitim standartlarının Avrupa seviyesinde olması, Azerbaycan’da uluslararası ilişkiler okumak isteyen herkesin bu bölümlere büyük ilgi göstermesine neden olmaktadır.

Profesyonel ve deneyimli yapısıyla kayıt, kabul, yerleşim ve danışmanlık gibi hizmetlerde uzmanlığı sayesinde en avantajlı çözümleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, yurtdışında en kaliteli eğitimi almak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Tek yetkili eğitim merkezi olarak sizlerin memnuniyetini kazanmanın hâkli gururunu yasayan Eurostar, uzman danışmanlık ve aracılık hizmetleriyle size bir telefon kadar yakın.

Fakülteler ve Bölümler

İngilizce Fakültesi 1

TOEFL standardındaki İngilizce eğitimin toplamda 8 bölümde verildiği fakülte, Almanca ya da Fransızcanın ikinci yabancı dil olarak alınmak zorunda olduğu bir sisteme sahiptir.

Bölümler;

İngilizce (Fonetik)

İngilizce (Gramer)

İngilizce Tarihi

Leksikoloji “Kelime Bilimi”

Pedagoji

Alman Dili

Fransız Dili

Metotlar

İngilizce Fakültesi 2

İngilizce öğretmenliği eğitimini 10 yeldir veren fakülte toplam 5 bölümle geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Bölümler;

İngilizce Gramer

İngilizce Kelime Yapısı ve İngiltere

Yabancı Diller Eğitim Metotları

Uygulamalı Almanca

Sivil Savunma

Tercüme Fakültesi

Yaklaşık olarak 500 öğrencinin eğitim gördüğü fakültenin eğitim konuları; Ekonomik, Edebi Teknik ve Siyasi tercümedir.

Tercüme Dilleri;

İngilizceden Azerice-Rusçaya

Fransızcadan Azerice-Rusçaya

Almancadan Azerice-Rusçaya

İtalyancadan Azerice-Rusçaya

İspanyolcadan Azerice-Rusçaya

Korece’den Azerice-Rusçaya-İngilizceye

Bölümler;

Nazari ve Uygulamalı Tercüme

İngilizce

Almanca

Fransızca

İspanyolca

İtalyanca

Korece

Uluslararası İlişkiler ve Bölgecilik Fakültesi

5 bölümle oldukça nitelikli ve modern yapılı bir eğitim anlayışına sahip olan fakülte; Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkeleri ile ilgili uluslararası ilişkiler eğitimi vermektedir. İskoçya, Fransa, İngiltere, İspanya ve Almanya gibi Bati Avrupa devletlerinden İsveç, Norveç ve Finlandiya gibi İskandinav devletlerine, Ortadoğu devletlerinden Azerbaycan’a kadar dünyanın pek çok ülkesiyle ilgili uluslararası ilişkiler dalında eğitim programları mevcuttur.

Bölümler;

Uluslararası İlişkiler

Bölgecilik

Bati Dilleri

Felsefe

Tarih

Filoloji Fakültesi

Alman, İngiliz, Fransız, Azeri Dili ve Edebiyatı ve bu dillerin öğretmenliği eğitimi verilmektedir.

Bölümler;

Yabancı ülke Edebiyatı

Genel Dilcilik

Azerbaycan Dili

Azerbaycan Edebiyatı

Psikoloji

Beden Eğitimi ve Spor

Alman Dili Fakültesi

1930’da kurulan fakülte günümüze dek Yalnızca Almanca öğretmenleri yetiştirmiştir.

Fransız Dili Fakültesi

1948 yılında eğitimini bölüm olarak vermeye başlamış ve 1973 yılında ayrı bir fakülte olarak, Azerbaycan’da Fransız Edebiyatı okumak isteyenlerin günümüz itibarıyla ilk ve tek tercihi olmuştur. Üç bölümle eğitimin sürdüğü fakültede, Fransızca ve Fransız Dili ve Edebiyatı gibi konular üzerine eğitim verilmektedir.

Bölümler;

Fransız Dili Fonetiği

Fransız Edebiyatı Eğitim Metotları

Fransızca Kelime Yapısı ve üslubu

Bölümler;     Fiyat
İngiliz Dili ve Edebiyatı

1800$ 

Alman Dili ve Edebiyatı

1800$ 

Fransız Dili ve Edebiyatı

1800$  

İtalyan Dili ve Edebiyatı

1800$ 

İspanyol Dili ve Edebiyatı

1800$ 

Kore Dili ve Edebiyatı

1800$ 

        

Uluslararası İlişkiler

2200$ 

Tercümanlık 

2200$ 

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletdillerüniversitesi

  • Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!