azerbaycan devlet deniz akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Gemi kaptanlığı ve genel anlamda denizcilik alanlarla verdiği prestijli eğitimle bilinir. Uygun ücretli...

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

1881 yılında eğitime başlayan denizcilik sınıfları, dönemin deniz personeli ihtiyacını karşılamak için eğitim vermiştir. 1896 yılında denizcilik okullarının eğitimine mekanik de eklenmiş ve Azerbaycan’ın birçok denizcisi bu okulda yetişmiştir. Günümüz Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi atası olan Bakü Uzak Seferler Okulu 1902’de açılmış ve günümüzde dek denizci yetiştirmeye de devam etmiştir.

 

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Genel Bilgi

1996’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimatıyla Bakü Devlet Deniz Akademisi kurulmuştur. Birçok kapsamlı uluslararası işbirliğine imza atan akademi, Uluslararası Denizcilik örgütü ve UNC ortaklıklara imza atmıştır. Azerbaycan Denizcilik Akademisi günümüzün çağdaş eğitimli deniz akademileri arasına girmeyi başarmıştır. Azerbaycan akademisi uluslararası anlaşmaları ve dünya standartlarındaki eğitim ile denizciliğin her sektörü için uzman personel yetiştirmeye devam etmektedir. Bunun yanında Azerbaycan Üniversiteleri yök tarafından tanınmaktadır.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Fakülte ve Bölümleri

Gemi Mühendisliği ve Taşımacılık Fakültesi: Azerbaycan’ın en kaliteli denizcilik akademisi olarak toplam 12 bölümden oluşmaktadır. Yaklaşık olarak 700 öğrenciye 9 profesör doktor, 20 doçent, 21 asistan ve 86 öğretim görevlisiyle eğitim vermektedir. Ayrıca denizcilik akademisi sahip olduğu 4 araştırma laboratuvarı ile öğrencilere üst düzey bilimsel araştırma yapma imkân da sağlamaktadır.

Gemi Kaptanlığı Bölümü: 1996 yılından başlayarak bir uzmanlık dalı niteliğine kavuşan Gemi Kaptanlığı, 2 laboratuvarla eğitim vermektedir. Gemi Kaptanlığı eğitimini 1 profesör, 2 doçent ve 17 öğretim görevlisi vermektedir.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Eğitim alanları;

Navigasyon, Gemi İdare ve Manevrası

Gemi Kaptanlığının Teknik Esasları

Gemi Vardiyası

Uzmanlığa Giriş ve Denizde Hayat

Gemi Yapımı ve Onarım Bölümü: Azerbaycan gemi yapımı bölümü 2002 yılında açılmış ve günümüzde 4 profesör, 2 doçent, 9 asistan ve 21 öğretim görevlisinin eğitim verdiği kapsamlı bir bölüme dönüşmüştür. Azerbaycan gemi yapımı bölümüyle tanışmasının ardından, bölümde verilen Gemi Tamiri Teknolojisi gibi dersler büyük ilgi görmüştür.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Eğitim alanları;

Gemi Yapımı

Gemi Tamiri Teknolojisi

Materyaller ve Konstrüksiyon Materyalleri

Meteoroloji ve Standartlaştırma

Metal İsleme Makineleri ve Aletleri

Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü: Uzmanlık bölümü niteliğinde 1996 yılında eğitime başlayan Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü; gemi elektroniği, gemi elektrik ekipmanları, gemi telsiz otomasyonu eğitim programları 1 profesör, 2 doçent, 3 asistan tarafından verilmektedir. Gemi mühendisliği üzerine eğitim alanlara Gemi Elektrik Mühendisi diplomasi verilmektedir.

Eğitim Alanları;

Elektrik Makineleri

Gemi Elektrik Donanımları

Gemi Elektroniği ve Otomasyonu

Gemi Elektrik Motorları Otomasyon Sistemleri

Gemi Telsiz ve Otomasyonu: Gemi Telsiz bölümü adıyla 1997 senesinde kurulmuş ve daha sonra 2008’de kapsamı genişletilerek Gemi Telsiz Otomasyonu Bölümü olmuştur. 1 profesör, 3 doçent, 1 asistan ve 9 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Eğitim Alanları;

Otomasyon elemanları

Elektronik

Elektrik ölçümleri

Telsiz

Mikro İşlemci Teknikleri

Gemi Elektrik Ekipmanları Bölümü: 1996 senesinde açılan bölümde 4 profesör, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi hizmet vermektedir.

Eğitim Alanları;

Termodinamik ve Isı Aktarma

Gemi Mekanikleri Kurumsal Merkezi

Yakıt ve Yağ yararlanma Teknolojisi

Gemi Motorları

Gemi Yardımcı Mekanizmaları

Deniz Ulaştırma Ekonomisi: Deniz ulaştırma Bölümü 2000 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Deniz Ulaştırma eğitimini 2 profesör, 1 yardımcı doçent, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Eğitim Alanları;

Ulaştırmada Taşıma ve Yönetim

Deniz Nakliyat Servisleri

Deniz Coğrafyası ve Hidroteknolojik Cihazlar Bölümü: 2010 yılında açılan bölüm, hidroteknolojik cihazlar gibi son teknolojinin kullanıldığı alanlarda verdiği eğitim ile öne çıkmaktadır. Hidroteknolojik cihazlar ve deniz coğrafyası alanlarında 1 profesör, 2 asistan ve 1 eğitmen eğitim vermektedir.

Eğitim Alanları;

Meteoroloji ve Oşinografi

Astronomi ve çevre olmak üzere 3 Laboratuvarda

Liman Hidroteknik Aygıtları

Deniz Coğrafyası

Hidrografi

Kartografi

Mutlak Bilimler, Fen Bilimleri Bölümü: Azerbaycan Denizcilik Akademisi kurulusundan beri eğitim vermeye devam eden bölümde dersler; 1 akademisyen, 4 doçent, 1 asistan ve 6 öğretim görevlisi tarafından vermektedir. Azerbaycan denizcilik akademileri eğitimi fizik ve kimya laboratuvarları ile bilgisayar merkezi ile birlikte verilmektedir.

Eğitim Alanları;

Matematik

Fizik

Kimya

Bilgisayar

Uygulamalı Mekanik Bölümü: 1999’da eğitim hayatına başlayan bölümde temel mekanik esasları haricinde; gemi makine mekanizmaları, gemi mekanizmalarının kinetik ve dinamik performansları, gemicilik teknolojisi alanlarında da eğitim verilmektedir.

Eğitim Alanları;

Malzeme Dayanıklılık

Hidrolik ve Hidropnömatik Cihazlar

Makine Aksamları

Makine ve Mekanizma Nazariyesi

Çevre

Grafik Mühendisliği

Beşeri Bilimler Bölümü: 1996 yılında açılan bölüm, deniz hukuku gibi temel alan eğitimi ve birçok beşeri bilim dalında uzmanlık eğitimi verilmektedir. Deniz hukuku ve beşeri bilimler eğitimini 1 doçent, 1 asistan ve 4 öğretim görevlisi üstlenmiştir.

Eğitim Alanları;

Azerbaycan Tarihi

Felsefe

Psikoloji

Medeniyetçilik

Politika ve Sosyoloji

Hukukun Esasları

Deniz Hukuku

Dil Bölümü: Rusça, Azerice, Mesleki İngilizce ve İngilizce dillerinde eğitim veren bölüm, 1996 yılından bu yana eğitim vermektedir. 2 yıllık İngilizce eğitimin ardından öğrenciler, 2 yıllık Mesleki İngilizce bölümüne geçerler. Bölüm mezunları uluslararası faaliyetlerde bulunan birçok firmada tam donanımlı bir gemici olarak rahatlıkla is bulabilir. 1 profesör, 7 doçent ve 5 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü: Dalgıçlık, Beden Eğitimi, Sivil Savunma gibi dallarda eğitim veren bölüm, 2004 yılında kurulmuştur. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, yatçılık gibi birçok spor ve kültürel faaliyetlerin bulunduğu bölüm, ayrıca diğer üniversite öğrencilerine de eğitim ve çalışma imkân sunmaktadır.

Yurtdışında eğitimin tek yetkili ve profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti sağlayan lider eğitim merkezi Eurostar sunduğu Azerbaycan Denizcilik Akademisi eğitimi ile sizlere, dünyanın her yerinde denizcilik sektöründe tam donanımlı personeller olarak is bulabilme imkân sunmaktadır. Denizcilik akademisi tüm bu alanların dışında Gemi Motorları, Vardiya Zabitliği ve Küçük Tekne Kaptanlığı gibi alanlarda da uluslararası standartlarda eğitim vermektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile dünyanın her yerinde kabul gören Azerbaycan Denizcilik Akademisi diplomasi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Eurostar yurtdışı eğitim alanında tek yetkili ofis olarak en kaliteli çözümleri, her zaman avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

BÖLÜM

EĞİTİM DİLİ Lisans

Uzak Yol Gemi Kaptanlığı

Azerbaycan Türkçesi

Rusça

İngilizce

3000 USD

Gemi Kaptanlığı Mühendisliği

Azerbaycan Türkçesi

Rusça

İngilizce

3000 USD

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

Azerbaycan Türkçesi

Rusça

İngilizce

3000 USD

Gemi Elektrik Sistemleri Mühendisliği

Azerbaycan Türkçesi

Rusça

​​​​​​​İngilizce

3000 USD

Gemi İnşa ve Onarım Mühendisliği

Azerbaycan Türkçesi

Rusça

3000 USD

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletdenizakademisi

Tercih Sebepleri

  • Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi
Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!