Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan gıda ürünleri noktasında bolluk olan bir ülkedir. Petrol ve diğer doğal zenginliklerin sayesinde ülkenin gelir durumu son derece gelişmiştir..

Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan Et Fiyatları bizlere pahalı bir ülke imiş gibi gösterilen fakat et fiyatlarının bile ülkemizdeki ile eşdeğer ya da aşağıda olduğu bir ülkedir. Her an için çok farklı çeşitleri, birçok markette kolayca bulabileceğiniz ve Türkiye’de hiç görmediğiniz et çeşitlerini dahi görebileceğiniz bir ülkedir.

Et fiyatları üzerinden gidersek, ülkemizdeki 30 liranın üzerindeki dana etini hemen hemen 25-30 liraya alabileceğiniz ve sürekli olarak taze etin bulunabileceği bir ülkedir Azerbaycan. En özel etin dahi 40 lirayı geçmediği ülkede okuyacak olan genç arkadaşlarımızın bu konuda tereddüt etmesi ise tamamen daha öncelerden oluşturulmuş dedikodular silsilesine bağlıdır.

Tavuk eti kilosu da aynı şekilde Türkiye ortalamalarında gezen Azerbaycan’da Türkiye’den giden birçok marka da bulunmaktadır. Banvit gibi Türk ürünlerinin de tezgahlarda yerini aldığı ülkede 7-8 liralık tavuk fiyatları ile Türkiye ortalamaları tutturulmaktadır.

Azerbaycan Balık Fiyatları

Balık çeşitleri ise Azerbaycan da çok fazla olmamakla beraber Türkiye’den gelen balıkların sayesinde levrekten hamsiye, çipuradan mercana kadar birçok farklı çeşit bulunabiliyor. Ülkede yetişen Hazar Denizi’nden çıkma balıklar içinde kefal, kütüm gibi türler bulunmakta ve bunların da tatları Türkiye’den gelen balıklara göre oldukça farklı olmakta. Açık deniz balığı olmadıkları için ve oradaki ağır metallerden dolayı tatlarında kayıplar oluşmakta. Her neyse ki en azından somon ve Norveç gibi ülkelerden gelme balıkların ülkede fazlaca olması nedeniyle balıkseverlere de istedikleri zamanlarda 10 liradan 25-30 liralara kadar bir balık ziyafeti sunulabiliyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!