Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi Türkiye temsilciliği İstiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul / Türkiye...

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920 yılında kurulmuş ve eğitim geçmişi boyunca gerek farklı eğitim kurumları bünyesinde bölüm olarak gerekse de Bakü Politeknik Enstitüsü ismiyle bağımsız bir yapıda hizmet vermiştir. Üniversite; 1934’te Bakü Politeknik Enstitüsü‘nde bölüm statüsüyle ve 1951’de farklı fakültelerin bir araya gelmesiyle eğitim hayatına devam etmiştir. 1975’te Sovyetler Birliği’nin yükseköğretim kurumu statüsüne yükselttiği Bakü Politeknik Enstitüsü’nün 1992 yılında üniversite olmuş ve 2000’de de Haydar Aliyev bu üniversiteyi Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi haline getirmiştir. Günümüzde uluslararası ilişkilere verdiği önemle dikkat çeken üniversite, birçok ülkenin üniversitesiyle işbirliği halindedir. Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi‘nde öğrencilere çift ana dalda eğitim görme ve çift diploma alma seçeneği de sunulmaktadır.

 

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi


Birçok sosyal tesis, 5 eğitim binası, öğrenci yurdu, uygulama ve araştırma laboratuvarlarının bulunduğu Azerbaycan Mimarlık üniversitesi kampüsü, yaklaşık olarak 50 dönüme yayılan geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Azerbaycan İnşaat Üniversitesi‘nin geniş içerikli kütüphanesi, yaklaşık olarak 450 bin kitaba sahiptir. Üniversite öğrencileri bu geniş akademik arşiv sayesinde bilimsel çalışmalarını kaynak sıkıntısı yasamadan yürütmektedir. Dokuz fakülteye bağlı olarak eğitim veren Azerbaycan İnşaat üniversitesi bölümleri, Avrupa düzeyinde yüksek öğretim programları ile Azerbaycan’dan olduğu kadar yurtdışından da yoğun ilgi görmektedir. Okul bünyesinde ayrıca geniş içerikli eğitim veren Projelendirme Enstitüsü bulunmaktadır. Azerbaycan İnşaat üniversitesi; Ulaştırma Fakültesi, İnşaat Teknolojileri Fakültesi, Yapı – İşletme Fakültesi, Mekanik ve Otomasyon Fakültesi, Hazinlik Fakültesi, Yüksek Lisans Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Baraj İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Enerji Dasitim Sistemleri Fakültesi ile hizmet vermektedir.

,

Üniversite bünyesinde yapılan geliştirme çalışmaları doğrultusunda eğitim kalitesi uluslararası düzeye yükselen Azerbaycan İnşaat üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’ne son yıllarda büyük bir ilgi gösterilmekte ve bölüm bünyesinde eğitim gören yabancı öğrencilerin sayısı da her yıl artmaktadır. Üst seviyeli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan Azerbaycan Mimarlık Üniversitesi‘nin sosyal imkânları da oldukça gelişmiştir. Dans, tiyatro ve halk oyunları gibi alanlarda faaliyet gösteren öğrenciler için çalışma alanları yapılmıştır. Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat üniversitesi bir kolej ile lise de bulunmakta ve bu okullardan mezun olan gençler üniversite hayatına hazire bir eğitim geçmişine sahip olmaktadır.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat üniversitesi; tüm binalarda okuma salonları, bilimsel araştırma merkezi, öğrenci kulüpleri, internet bağlantılı bilgisayar merkezleri ve birçok kafeteryanın bulunduğu bir yerleşkeye sahiptir. Sportif çalışmalara da tam destek veren eğitim kurumunun; boks, güreş, voleybol, futbol, basketbol sporların yapılabileceği modern tesisleri de mevcuttur.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi deneyimli kadrosu sizlere geniş imkânlara ve üst düzey eğitim programlarına sahip Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi‘nin öğrencisi olarak is hayatına hızlı bir giriş yapma imkânı sunuyor. En kaliteli hizmetleri sunan ve uluslararası eğitim anlaşmalarıyla tek yetkili merkez olma özelliğine sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi; kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık ve karşılama hizmetleriyle yükseköğretim hayatına sorunsuz bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Eurostar Eğitim Merkezi’ni seçerek, verdiği eğitim ile ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında denk sayılan Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi‘ne kontenjan sorunu yasamadan kayıt yaptırabilirsiniz. Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet veren deneyimli ekip, en kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlarla buluşturarak size sunmak çalışmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin hizmetleri, fiyatları ve geniş üniversitesi seçenekleri hakkında bilgi almak için bize başvurun.

Rusya: Mimarlık Moskova Enstitüsü, Jeodezi ve Haritacılık Moskova Devlet üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Moskova Devlet üniversitesi, Mimarlık ve İnşaat Voronezh Devlet üniversitesi, Mimarlık ve Mühendislik Kazan Devlet üniversitesi
Kazakistan: Mimarlık ve İnşaat Kazakistan Lider Akademisi, Mimari liselerarası Uluslararası Derneği
Özbekistan: Mimarlık ve İnşaat Semerkant Devlet üniversitesi
Gürcistan: Gürcistan Teknik üniversitesi, Mimarlık Enstitüsü
Romanya: Bükreş Teknik üniversitesi
Ukrayna: Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık üniversitesi
Litvanya: Vilnius Teknik üniversitesi
Belarus: Belarus Ulusal Teknik üniversitesi
Amerika: Kansas üniversitesi, Minnesota üniversitesi, Ticaret-Sanayi Odası ABD
Türkiye: İstanbul Teknik üniversitesi, Maltepe üniversitesi, Ankara üniversitesi, Trakya üniversitesi, Orta Doğu Teknik üniversitesi, Peri Şirket, Ulusal Cad. ve Giz(Netcat), Azerbaycan-Türkiye is adamları Birliği
Mısır: Kahire üniversitesi
İtalya: Floransa üniversitesi, Romualdo DelBianco Vakfı, La Sapienza üniversitesi
Fransa: Monpelye Milli Yüksekokulu, Monpelye 1 üniversitesi
Almanya: Köln Uygulamalı Bilimler üniversitesi, Knauf Pazarlama MMC
Avusturya: Viyana Teknik üniversitesi, Herz Armaturen Gmbh
Güney Kore: Konkuk üniversitesi, Pusan Milli üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Fakülte ve Bölümleri

Mimarlık Fakültesi: Mimarlık ve inşaat mühendisliği üzerine eğitim programlarının bulunduğu fakültede eğitim Azerice, İngilizce ve Rusça olarak 3 dilde verilmektedir. 21 profesör, 39 asistan, doçentler ve eğitmenlerle birlikte 267 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 6 bölümde ders vermektedir.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Bölümleri;

Mimari Tasarım ve Şehircilik

Peyzaj Mimarlığı

Mimari Proje ve Anıtların Restorasyonu

Tasarım

Mimarlık

Güzel Sanatlar

İnşaat Fakültesi: Bakü Politeknik Enstitüsü’nde 1920’de açılan ve 1930-1934 döneminde Mimarlık ve İnşaat Enstitüsü adını alan fakülte, 1934-1951 yıllarında da Azerbaycan Sanayi Enstitüsü ismini almıştır. 1951-1975 yıllarındaysa Azerbaycan Politeknik Enstitüsü’nün bölümü haline gelen fakülte, 2000 yılında Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat üniversitesi bünyesine girmiştir.
7 profesör, 38 asistanla birlikte 58 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 7 bölümde dersleri, Azerice ve Rusça olarak vermektedir.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Bölümleri;

Demir-Beton ve Tas Binalar

Binalar, Kanallar ve Yer altı Kurguları

Yapı ve İmalat Teknolojileri

Metal, Ahşap ve Plastik İnşaat Malzemeleri

Tarihi, Sosyal ve Siyasi Konular

Deprem ve Sismik Birimler

Şehir Binaları

Kaynakları Mühendisliği ve Enerji Nakil Sistemleri Fakültesi: Azerbaycan Politeknik Enstitüsü Hidromeliorasiya Fakültesi olarak 1950 yılında başladığı eğitim hayatını Azerbaycan Tarım Enstitüsü bünyesinde sürdüren fakülte, 1975’te Azerbaycan İnşaat Mühendisleri Enstitüsü Su ve çevre Sağlığı Teknoloji Bölümü olmuştur. Daha sonra yeniden yapılandırılan bu fakülte, bünyesindeki iki bölümle eğitimine devam etmiştir.

10 profesör ile 52 yardımcı doçentle birlikte 76 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 6 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

Su Teknolojileri ve çevre Mühendisliği

Arazi Islahı Teknikleri ve Hidroloji

Gaz Tedarik ve İklimlendirme Sistemleri

Isı Teknikleri ve Donanımları

Su ve Kanal Sistemlerinin Geliştirilmesi

İleri Matematik

Ulaştırma Fakültesi: 1975’te Yol İnşaat Fakültesi olarak açılan bu fakültede; köprü ve tünel inşaatı, karayollarının yapımı, şehircilik, taşınmaz malların kayıt altına alınması gibi alanlarda uzmanlar yetiştirilmiştir.
5 profesör, 41 yardımcı doçentle birlikte 65 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 4 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

Yol İnşaatı ve Ulaştırma

Jeodezi Mühendisliği

Fizik

Materyal Mukavemeti

İnşaat Teknolojileri Fakültesi: İnşaat malzemeleri, duvar ve yal itim malzemeleri, cam ve seramik malzemeleri, inşaat konstrüksiyonlarının üretiminde görev alacak uzman statüsünde bireyler yetiştirilmesi için 1976 yılında kurulan fakülte bünyesinde; isçi sağlığı, inşaat yapımı esnasında güvenlik önlemleri ve inşaat malzemelerinin özelliklerinin öğrenilmesi gibi konularda eğitim verilmektedir. Fakülte komisyon sınavında başarılı olan öğrencilere kayıt hakki tanınmaktadır.
3 profesörün de dâhil olduğu 47 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 5 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

Çimento ve Beton Malzemeleri Teknolojisi

İnşaat Malzemeleri

Kimya bölümü

Olağanüstü haller ve yasam faaliyetinin güvenliği

Beden Eğitimi ve Spor bölümü

İnşaat ve Ekonomi Fakültesi: 1920 yılında açılan ve 1990 yılından bu yana günümüzdeki ismiyle eğitim veren fakülte, inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde çalışacak ekonomistler yetiştirilmesi amacıyla kurulmuştur. İnşaat ekonomisi, sigorta, satış, şirket yönetimi, işletmeler ve gelişimi üzerine eğitim verilmektedir. Fakülte komisyon sınavında başarılı olan öğrencilere kayıt hakki tanınmaktadır.
9 profesör, 38 doçentle birlikte 105 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 6 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

İnşaat Ekonomisi

Hizmet Alanları Ekonomisi ve İşletme

İnşaat ve Is Organizasyonu-Yönetim

Teorik Ekonomi ve Pazarlama

İnşaat Mekaniği

Yabancı Diller

Mekanik ve Otomasyon Fakültesi: Mekanik sistemlerin yönetim güvenliği, sanayi ve bina inşası, hidroteknoloji ve ıslahı, ulaştırma yolları ve teknolojilerinin mekanikleştirilmesi ve otomasyonu, teçhizat ve otomatik yönetim sistemlerinin düzgün seçilmesi, verimli işletilmesi, bilgi teknolojileri ve haberleşme kullanım merkezleri konularında eğitim veren fakülte, 1997 yılında kurulmuştur. Fakülte komisyon sınavında başarılı olan öğrencilere kayıt hakki tanınmaktadır.
38 doçent ve eğitmenlerle birlikte 72 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 6 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri

İnşaat, yol ve ıslah Makineleri

Bilgisayar Teknolojisi ve Yazılımı

Metalürji ve Makine Mekanikleri Ana Bilim dalı

Teorik Mekanik

Geometrik Tasarım ve Teknik Resim

Hazinlik Fakültesi: Azerice ve Rusça dillerinde eğitim veren fakültenin eğitim süresi 1 yıldır.
2 profesör, 17 doçentle birlikte 58 öğretim görevlisi fakülte bünyesindeki 3 bölümde ders vermektedir.

Bölümler;

Azerbaycan dili ve Pedagojisi

Rus dili

Genel Hazinlik

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi‘nde, lisans programları tamamlayan öğrencilerine yüksek lisans eğitimi veren İhtisas Fakültesi de yer almaktadır. Bilgisayar ve internet üzerine eğitim veren fakülte de ayrıca bilişim sektörünün gelişimiyle ilgili eğitimler de yapılmaktadır. Microsoft Office Uygulamaları gibi dünya genelinde yaygın kullanımı olan programlar ve Adobe Programları üzerine kurslar da düzenlenmektedir. Ayrıca fakültede; Autocad, Archicad ve 3D-MAX eğitimi alma imkânı da vardır.

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2000$
PEYZAJ MİMARLIĞI AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$
GÜZEL SANATLAR AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$
MEKANİZASYON VE OTOMASYONU AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$
ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$
JEODEZİ VE HARİTACILIK AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$
DİĞER BÖLÜMLER AZERİCE-RUSÇA-İNGİLİZCE 1000 $ 2500$

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanmimarlıkveinşaatüniversitesi

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat ÜniversitesiAzerbaycan Teknik Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 7 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!