Azerbaycan hazar üniversitesi

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Azerbaycan Hazar Üniversitesi eğitim hayatına 1991 yılında başlamıştır. British Counsil onaylı, resmi ve uluslararası yüksek öğretim otorite..

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

1991’de ilk kurulduğunda adi Azerbaycan üniversitesi olan günümüzün Azerbaycan Hazar üniversitesi, Azerbaycan eğitim alanındaki İngilizce kalitesini geliştirmek için kapsamlı değişimler geçirmiştir. Azerbaycan Hazar üniversitesinde okumak artık; modern bir lisans ve lisansüstü eğitim alarak, en kaliteli üniversitenin diplomasi sayesinde kariyer basamaklarını koşar adim tırmanmak ile eşanlamlı hale gelmiştir. Azerbaycan Hazar üniversitesi, eski Sovyetler Birliği zamanında ilk özel üniversite olarak açılmış ve bu nedenle günümüzde en çağdaş eğitim sisteminin uygulandığı üniversite konumuna sahip olmuştur. Yurtdışı eğitimin yetkili ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sağlanan profesyonel danışmanlık hizmeti, Azerbaycan Hazar üniversitesinde okumak için kolay başvuru yapma ve tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’ın avantajlarından yararlanarak Avrupa standartlarında eğitim almanızı sağlayacaktır.

 

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Azerbaycan Hazar Üniversitesi


Eğitiminde fakültelerinin farklı disiplinlerle eğitim vermesinden dolayı esnek bir yapının hâkim olduğu Azerbaycan Hazar üniversitesi, İngilizce eğitim diline sahip “ilk” üniversitedir. Günümüzde yalnızca Azerbaycan üniversitelerinde işletme fakültelerine değil, İngilizce eğitim vermesi nedeniyle tüm fakültelerine yoğun bir talep gösterilir hale gelmiştir. Sanat Fakültesi, Mimarlık, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler, Hukuk, Tip ve Halk Sağlığı, İşletme gibi oldukça geniş kapsamda eğitim veren fakültelerinin haricinde, Azerbaycan üniversitelerinde iktisat okumak isteyen öğrencilerin de Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’ne yoğun başvurular yapmasına neden olmaktadır.

Siz de Azerbaycan üniversitelerinde maliye öğrencisi olarak üniversite eğitimizi en kaliteli imkânları değerlendirerek yapabilir, Avrupa kalitesindeki Azerbaycan eğitim sisteminin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tüm öğrencilerine müzikten tiyatroya kadar birçok sanat dalında faaliyette bulunma olanağı sağlayan Azerbaycan Hazar üniversitesi, kültürel faaliyetleri ile yurtdışında hukuk eğitimi almak isteyenlerin dahi öncelikli tercihi haline gelmiştir. Azerbaycan üniversitelerinde Uluslararası Hukuk bölümünün sağladığı ayrıcalıklarından da yararlanarak, çağdaş eğitiminiz ile kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Futbol, basketbol, voleybol, Karate, Judo ve diğer spor dalları için modern tesislere sahip olan üniversite, öğrenci kulüplerinin liderliğinde yapılan faaliyetleri ile tüm öğrencilerine sosyal imkânlar da sağlanmaktadır. Bunun haricinde uluslararası arenada birçok basari kazanmış satranç kulübü de, Azerbaycan’ın en büyük satranç ustasının önderliğinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yaptığı anlaşmalarla her zaman yalnızca taklit edilebilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, uluslararası yükseköğretim alanında kaliteli hizmet alabileceğiniz “tek yetkili” eğitim merkezi olarak sizlere bu modern ve prestijli üniversitenin öğrencisi olma olanağı sunuyor. Azerbaycan üniversitelerinde çalışma ekonomisi, bilgisayar mühendisliği, elektronik ve telekomünikasyon gibi bölümlerin öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim sunulduğu gibi, sanat öğrencileri için de oldukça geniş imkânlar bulunmaktadır. 2007 senesinde açılan Mücevherat Müzesi sadece bir müze olarak değil, tüm sanat bölümü öğrencilerinin doğrudan uygulama yapabildiği bir atölye olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Azerbaycan bilgisayar mühendisliği eğitimi ile son yıllarda öne çıkarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile sağlanan kayıt, yerleşme, kabul ve danışmanlık gibi hizmetlerle ülkemizden de yoğun talep görmektedir. Kütüphane, öğrenci Is Merkezi, Politika Enstitüsü, Internet Enstitüsü, Başın Merkezi, Bilim ve Sanat Topluluğu, Avrasya Sanayi üretim Bilgi Merkezi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve daha pek çok bölümü bünyesinde barındıran Azerbaycan Hazar üniversitesi, yurtdışı eğitimin en kaliteli eğitim merkezi olan Eurostar ayrıcalığı ile sizlere kapılarını açıyor.

Azerbaycan Hazar Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Azerbaycan Hazar Üniversitesi Bölümleri:

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Petrol ve Gaz Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Elektronik Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği

Ekonomi ve İşletme Mühendisliği Fakültesi

Bölümler:

 • Finans
 • Muhasebe
 • Uluslararası İşletme
 • Yönetim
 • Ekonomi
 • Pazarlama

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bölümler:

 • Gazetecilik(İngilizce)
 • İngilizce/Arapça
 • İngilizce/Farsça
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Tercüme
 • Uluslararası İlişkiler
 • Politik Bilimler
 • Alan çalışmaları
 • Psikoloji

Eğitim Fakültesi

Bölümler:

 • Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
 • İlköğretim Eğitimi
 • Matematik ve Bilgisayar Eğitimi
 • Kimya ve Biyoloji Eğitimi
 • Tarih ve Coğrafya Eğitimi

Azerbaycan Üniversitesi Bölüm Fiyatları;

Bölüm Azerbaycanca
Rusça
İngilizce
Bilgisayar Bilimleri 5000 $
Bilgisayar Mühendisliği 5000 $
Petrol ve Gaz Mühendisliği 5000 $
İnşaat Mühendisliği 5000 $
Biyomedikal Teknoloji Mühendisliği 5000 $
Elektronik, telekomünikasyon ve radyo mühendisliği 5000 $
Kimya Mühendisliği 5000 $
Makine Mühendisliği 5000 $
Matematik ve Bilgisaray Öğretmenliği 5000 $
Fizik Öğretmenliği 5000 $
Muhasebe ve Denetim 5000 $
Maliye 5000 $
Ekonomi 5000 $
Pazarlama 5000 $
Turizm ve Otel İşletmeciliği 5000 $
Uluslarası İlişkiler 5000 $
Coğrafya Öğretmenliği 5000 $
İngilizce Tercümanlık 5000 $
Siyaset Bilimi 5000 $
İngilis dili ve Edebiyatı 5000 $
Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 5000 $
İlk Okul Öğretmenliği 5000 $
Tarih Öğretmenliği 5000 $
İngilizce Öğretmenliği 5000 $
Kimya Öğretmenliği 5000 $
Bioloji Öğretmenliği 5000 $
Kimya ve Bioloji Öğretmenliği 5000 $
Psixoloji 5000 $
Dizayn 5000 $

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanhazarüniversitesi

Azerbaycan Spor AkademisiAzerbaycan Hazar Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!