azerbaycan teknik üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile eğitim almayı hedefleyen gençlerimiz için önemli bir seçenek, Azerbaycan Teknik..

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Hakkında Her Şey

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Bologna Anlaşması’na uygun olarak eğitim veren, 1950 yılına dayanan köklü bir maziye sahiptir. 26 akademik dalda 70 farklı ihtisas dalında eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri, öğrencilere uluslararası düzeyde eğitim vermektedir.

 

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi


Türkiye, ABD ve Rusya gibi yabancı ülkelerdeki Üniversite işbirliği yapan elektrik mühendisliği, haberleşme mühendisliği ve elektronik mühendisliği gibi branşlarda sunduğu kaliteli eğitim ile fark yaratmaktadır. Pek çok uluslararası kuruluşa üyeliği de bulunan, 6 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, haberleşme mühendisliği gibi bölümlerde yüksek lisans programları da bulunmaktadır. Öğrencilerin kadar akademisyenlerin de yararlandığı 700 binden fazla akademik yayına sahip olan Üniversite Kütüphanesi arşivine, ayrıca internet aracılığıyla da ulaşmak mümkündür. Üniversite 2011’den bu yana uzaktan eğitim seçeneği de sunmaktadır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Sıkça Sorulan Sorular

Azerbaycan doktor maaşı kaç manat?

Azerbaycan‘da Doktor maaşları ayda 920 AZN ile ayda 13.200 AZN arasında değişmektedir.

Azerbaycan eczacılık kaç puan?

Eczacılık için sayısal bölümde teste girmek mümkündür ancak puanınız yeterliyse diğer bölümleri de seçebilirsiniz. Bu nedenle taban puan olarak 420’nin altına düşmemek en iyisidir.

Azerbaycan diş hekimliği kaç yıl?

Diş Hekimliği Bölümü 5 yıllık bir süre için lisanslıdır. Azerbaycan Üniversitesi, diş hekimliği okuyan tüm öğrencilerin her türlü donanıma ve uzmanlığa sahip kişiler olmaları için tüm imkan ve olanakları seferber etmektedir.

Azerbaycanda ev kiraları ne kadar?

Özellikle Bakü’de, evlerin kiraları yaklaşık olarak 100 ile 350 euro arasında değişiyor.

Yerleşkesi Bakü merkezine oldukça yakın bir alana kurulmuştur. Azerice ve Rusça eğitim veren Üniversitede okumak isteyen Türk öğrenciler, iki dilden birini seçerek 1 yıl süren dil eğitimi almaktadır. Dil eğitiminden sonra Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümlerinde verilen lisans eğitimine başlanmaktadır.

Danışmanlık Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve ihtiyacınız olan diğer konularda her zaman en kaliteli hizmetleri uygun fiyatlarla buluşturan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi diplomanızla kariyer hedeflerinize doğrudan ulaşmanızı sağlayacaktır. Kontenjan gibi sorunları dert etmenize gerek kalmadan tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’ın deneyimli ekibi tarafından büyük bir titizlikle koordine edilen hizmetlerinden faydalanmak için bizi hemen arayın. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin kaliteli ve avantajlı hizmetlerinden yararlanın ve prestijli yurtdışı eğitiminize biran önce başlayın.

Fakülteler ve Bölümler

Bilgisayar Donanımları ve Bilişim Fakültesi: 1960’ta “Otomatik ve Telemekanik” adıyla kurulan fakülte, 2001’de Bilgisayar Donanımları ve Bilişim Fakültesi olmuştur. 4 adet uygulama ve araştırma laboratuvarının yer aldığı fakültede; 13 profesör doktor, 90 doçent ve 30 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycantekniküniversitesi

Azerbaycan Teknik ÜniversitesiAzerbaycan Teknik Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 8 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!