Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi, ya da Sumgayit Devlet Üniversitesi, ülkenin Sumgayit Kentinde bulunmaktadır. Kurum 1961 yılında eğitim hayatına..

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Kampüsü Azerbaycan’ın Sumgayit şehrinde yer alan Sumgayit Devlet Üniversitesi, 1961’e kadar dayanan bir tarihe sahiptir. 1961’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla enstitü statüsünde açılan okul, 2000 yılındaysa Üniversite haline gelmiştir. Bu dönemde Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi‘nin rektörü olan Nadir Karamanov okulun gelişmesi için birçok çalışma yapmış ve Azerbaycan’da siyaset bilimi, sosyoloji, bilgisayar mühendisliği ve biyoteknoloji alanlarda okulun üst seviyeli eğitim vermesini sağlamıştır.

Sumgayit Üniversitesi Azerbaycan’da sosyoloji okumak isteyenlerin ilk tercihi olduğu gibi, Azerbaycan’da biyoteknoloji mühendisliği üzerine eğitim almak isteyen öğrencilerin de yoğun talebini karşılamaktadır. Azerbaycan’daki en büyük 3. şehir olan Sumgayit‘te eğitim hayatını sürdüren Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi, bu geniş eğitim çeşitliliği ile Azerbaycan’da bilgisayar mühendisliği dalında da Avrupa standartlarında eğitim programları sunmaktadır. Devlet Üniversitesi olduğu halde bugün itibarıyla Azerbaycan’da kimya bölümü seçimlerinin öncelikli tercihi haline gelen Sumgayit Üniversitesi, Azerbaycan da coğrafya okumak isteyen birçok yabancı öğrencinin de ilgi odağı haline gelmiştir. Azerbaycan’da kimya bölümü eğitim programlarıyla da adından söz ettiren Üniversite, uluslararası düzeyde eğitim vermektedir. Azerbaycan’da mekanik mühendisliği eğitiminin yüksek kalitesi nedeniyle Türkiye’den de birçok öğrencinin talebi ile karşı karşıya kalan Üniversite, Azerbaycan’da spor bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de ilk tercihi haline gelmiştir.

Tek yetkili eğitim ofisi kimliğine sahip Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin uzman ekibi ile sizlere sunulan yerleşim, danışmanlık, karşılama, kayıt ve kabul gibi hizmetler ile Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi‘nin dünya çapında denk sayılan diplomasına sahip olmak için bizimle işletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

İşletme ve Yönetimi Yüksekokulu;

İdari yönetim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi;

Uluslararası Ekonomik İlişkiler

Is kurulması ve Yönetilmesi

Ekonomik Teori

Ekonomi Yönetimi

Muhasebe ve Denetim

Filoloji fakültesi;

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Azerbaycan Edebiyatı

Pedagoji

Psikoloji

Yabancı Diller

Yabancı Diller

Rusça

Fizik ve Güç Fakültesi;

Fizik

Elektro Enerji

Elektromekanik

Elektro

Fizik Yarıiletkenler

Matematik Fakültesi;

Bilişim

Diferansiyel Denklemler ve Optimizasyon

Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi

Matematik

Kamu

Hukuk

Felsefe Fakültesi;

Azerbaycan Tarihi (Doğa ve Teknik özellikleri Hakkında)

Azerbaycan Tarihi (İnsani özellikleri üzerinde)

Azerbaycan Tarihi

Siyaset Bilimi

Sosyoloji

Fizik

Bilgi ve Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Teknolojileri

ALS ve Programlama

Mekanik

Biyoteknoloji

Biyoloji

Petrol Kimyası

Analitik Kimya

Coğrafya

Beden Eğitimi

Fiziksel Kimya

Kimya

Tıbbi Biyoloji

Kimya ve Biyoloji

Ekoloji ve çevre

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycansumgayitüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!