Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Size Özel

Azerbaycan size özel üniversite eğitimi imkanları sunuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile danışmanlarımızın eksiksiz destekleri, rehberliği..

İçindekiler

Azerbaycan Size Özel

Azerbaycan Size Özel

Azerbaycan Size Özel

Azerbaycan Size Özel

Eurostar Azerbaycan Üniversiteleri Türkiye Başvuru Merkezi sadece İstanbul’dadır. Türkiye’nin diğer şehirlerinde şubesi bulunmamaktadir.2013-2014 Öğretim yılı Azerbaycan üniversiteleri kayıtlar devam ediyor, üniversitenin şartlarını kabul eden öğrenciler ön kayıt yaptırarak sandalyelerini garantileyebiliyorlar. Yeni bölüm: İşitme engelliler bölümümüz açılmıştır.

Azerbaycan Üniversitelerine ön kayıt için Pasaport fotokopisi, İkametgâh, Sabıka kaydı, Kimlik fotokopisi, 8 adet Arka fon beyaz 4×5 boyutunda Fotoğraf hazırlamanız gereklidir, diğer Diploma, transkript, sağlık raporu gibi belgelerin teslimi için öğrencilerimize bildirim yapılacaktır. Bu işlem kesin kayıt düşünenler içindir. Kontenjanlar dâhilinde yerinizi alabilir garantileyebilirsiniz. Üniversitelerde Kontenjan açılırsa şartlar dâhilinde öğrenci alınımı yapılacaktır. Her bölüme yaklaşık %10 Türk öğrenci yerleşmektedir. Örnek olarak 300 kişilik bölümde 30 öğrenci alınmaktadır. Lise diplomasına sahip olanlar direk kayıt yaptırabilir, beklemelerine gerek yoktur, ÖSS belgelerini daha sonra teslim edebilirler.

Eurostar Azerbaycan Üniversiteleri Türkiye Başvuru Merkezi sadece İstanbul’dadır.
Türkiye’nin diğer şehirlerinde şubesi bulunmamaktadır.
Yeni Öğretim yılı Azerbaycan üniversiteleri kayıtlar devam ediyor, üniversitenin şartlarını kabul eden öğrenciler
Ön kayıt yaptırarak sandalyelerini garantileyebiliyorlar.
Azerbaycan Üniversitelerine ön kayıt için Pasaport fotokopisi, İkametgâh, Sabıka kaydı, Kimlik fotokopisi,

8 adet Arka fon beyaz 4×5 boyutunda Fotoğraf hazırlamanız gereklidir, diğer Diploma, transkript, sağlık raporu gibi belgelerin teslimi için öğrencilerimize bildirim yapılacaktır. Bu işlem kesin kayıt düşünenler içindir. Kontenjanlar dâhilinde yerinizi alabilir garantileyebilirsiniz. Üniversitelerde Kontenjan açılırsa şartlar dâhilinde öğrenci alınımı yapılacaktır. Her bölüme yaklaşık %10 Türk öğrenci yerleşmektedir. Örnek olarak 300 kişilik bölümde 30 öğrenci alınmaktadır. Lise diplomasına sahip olanlar direk kayıt yaptırabilir, beklemelerine gerek yoktur, ÖSS belgelerini daha sonra teslim edebilirler.

Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümü ve Psikoloji, Tip, Diş Hekimliği, Eczacılık, hukuk, kapışılıyor kontenjanı dolduruyor geç kalmayın fazla tutulan bölümlerdir. Fizik Tedavi bölümü mezunu aranıyor, dolgun maaş ve ev araba veriyoruz diyenler kariyer programı uygulayan firmalar denklik aramayan kurumlardan fizik tedavi uzmanları aranıyor teklifler yağıyor. Mezun olanları merkezimize bekliyoruz.

ÖSS’den spor – sanat okuyacaklar 145 puan ve üzeri diğerleri en az 165 okuyacakları alan puanı almaları üniversitelerin 185 puan ve üzeri Sartları bulunmaktadır. Bu puanların altında kalanlara denklik işlemleri Azerbaycan’da öğrenci dosyaları açıldığı takdirde verilmektedir. ÖSS Puanları 1 yıl için geçerli, SAT1 puanları 2 yıl geçerlidir. Bir diğer yıl kayıt olmaya kalkıştığınızda yine ÖSS’de baraj puanı almalısınız. Azerbaycan’da ÖSS olmadan da üniversitelerin şartlı kabulü bulunmaktadır. Korsan firmalara kanmayın mağdur olursunuz. Azerbaycan Eğitim Merkezi güvencesinde işlemleriniz yapılmaktadır.

Türkiye’de Tek Yetkili Azerbaycan Üniversiteleri Başvuru Merkezi EuroStar Azerbaycan Eğitim Merkezi’dir. Türkiye’de Eurostar Azerbaycan Üniversitelerine Kayıt Merkezi İstanbul’dadır. En önemli karar 5 -7 yılınızı geçireceğiniz geleceğiniz için emin adim atin. Azerbaycan’a gitmeye kalkmadan bir düşünün yol ücreti, kaç gün kalacağınız belli değil, otel ücreti, taksi ücreti, çeviri masrafları ve kabul edilecekmişsiniz ki bu masrafları yapasınız ve birde yanınızda ailenizden bir kişi size refakat edecekse + Sizin Türk olduğunuzu anlayacaklar ve taksiciler otelciler, ev kiralayacaksanız kira ücretleri 2-3 misli fazladan cebinize yansıyacaktır.+ Okul başlama zamanı tekrar gitmeniz gerekecek Ayrıca kıymetli zamanınızı bunlarla uğraşmanıza gerek kalmadan
1. şekil: Türkiye’den Resmi başvurunuzu yapabilirsiniz.
2. şekil: İsterseniz ev bulma rehber eşliğinde gruplar halinde gidiş özel araçlarla havaalanından karşılama yerleştirme işlemleriniz hiç sorun olmadan üniversiteye yerleşmenizle bitecektir. İstenirse aileden refakat edebilirler, grubumuza katılabilir daha az maliyetle ek ücret ödeyerek hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan’da Lisans tamamlama program gruplarımız oluşmaktadır. 2011-30 Nisan’dan 20 Ağustos’a Kadar gruplarınızın oluşması için ön kaydınızı yaptırmanız gerekiyor. Doktora ne Master Kayıtları en az 4-6 ay önceden Azerbaycan Eğitim Merkezi’ne yapılması gerekiyor. Doktora programların kayıtları devam ediyor. Eylülün ilk haftası eğitim için gidiliyor.

Ön kayıt için Pasaport fotokopisi, İkametgâh, Sabıka kaydı, Kimlik fotokopisi, 4 adet Arka fon beyaz 4×5 boyutunda Fotoğraf hazırlamanız gereklidir, diğer belge teslimi öğrencilerimize bildirim yapılacaktır. Bu işlem kesin kayıt düşünenler içindir. Kontenjanlar dâhilinde yerinizi alabilir garantileyebilirsiniz.
Azerbaycan Bakü’de üniversitemizde 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü açılmıştır. Kontenjan dâhilinde kayıtlarımız sürmektedir.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!