Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan gece hayatı son derece canlıdır. Öğrencilerimizi memnun edici sonuçlar bulunmaktadır diyebiliriz. Modern ve hayatı seven ...

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı her şeyiyle serbest ve özgürlüklerin çok yaşandığı bir ülkedir. Dileyenin gece sabahlara kadar eğlendiği, dileyenin de tarihi camilerde namaz kılabildiği son derece modern bir Müslüman yerdir. Müslüman ülke demek istemiyoruz, çünkü laik bir ülke olduğu için devletin hiçbir şekilde dininin olmaması gerektiği ve din propagandası yapılmasının yasak olduğu anayasa hükümlerince kabul edilmiş bir yerdir Azerbaycan.

 

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Durum böyle olunca gece hayatının da sonu gelmez Azerbaycan ve tabiki en büyük ve popüler şehri Bakü’de. Birçok dünya standartlarında pub ve kulübün olduğu şehirde gece yaklaşmaya başladıkça özellikle barların olduğu bölgelerin hareketlendiğini ve en az Türkiye kadar hatta daha janjanlı kıyafetleriyle genç kızları, belli bir yaş üstünü sokaklarda görebilirsiniz.

Bakü Gece Kulübü

Bakü’nün en lüks gece kulüplerinden biri olan Opera Sky‘da zaman geçirip oranın havasını koklamak ve tüm elit sosyetenin nasıl eğlendiğini görmek istiyorsanız aşırı paralar vermek zorunda kalacağınızı düşünmeyin. Türkiye’deki çok lüks mekanlarla burası arasında olumlu yönde bile fark olabilmektedir. Bira ile çerezi 30-40 lira civarı en lüks yerlerde bile bulabilmektesiniz.

Türklerin çok daha yoğunlukta olduğu Troya gibi mekanlar vardır. Buralar hem çok daha ucuz hem de kendinizi çok daha doğal hissedeceğiniz eğlenirken tat alabileceğiniz iyi yerlerdir. Azerbaycan’daki gece hayatında ne arıyorsanız bulabileceğinizi ve bulduklarınızı da kolay kolay kaybetmek istemeyeceğinizi söylemektedir Azeri bir arkadaşımız.

Eleven Restaurant

Park INN Hotel’in 11. katında bulunan Eleven Restaurant, başkent Bakü’nün en popüler kulüplerinden biridir. Cumadan cumartesiye 18:00 ile 03:00 saatleri arasında burada körfez manzarası eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Onbir, diğer günler 18:00’de açık, gece yarısına kadar hizmet veriyor. Hazar Denizi boyunca canlı müzik ve disko barların keyfini çıkarmak için 11’i seçebilirsiniz.

Enerji Club

2015 yılında hizmete başlayan Enerji Club, Bakü liman bölgesinde eski enerji istasyonunun karşısında yer almaktadır. İki katlı Energy Club, gece kulübü ve restoran olarak hizmet veriyor. Club kısmı zemin katta yer alsa da her katın farklı bir tasarım anlayışı var. Tesislerin çalışma saatleri Cuma ve Cumartesi 18:00-03:00, diğer günler 18:00-01:00’dir.

Buddha Bar

2014 yılında Bakü’de JW Marrior Absheron Hotel’de hizmet vermeye başlayan Buddha Bar, egzotik Asya atmosferiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Asya ve Avrupa mutfağının lezzetlerini bulabileceğiniz, kaliteli DJ müziği eşliğinde eğlenebileceğiniz Buddha Bar, Bakü’nün en popüler mekanlarından biridir. Buddha Bar, cuma ve cumartesi günleri 18:00-03:00 saatleri arasında açıktır. Diğer günlerde çalışma saatleri 18:00’den 01:00’e değiştirilmiştir.

OTTO Club

Her gün 12:00’den sabaha kadar açık olan OTTO Club, Bakü’nün ilk gece kulüplerinden biridir. Sabahın ilk ışıklarına kadar Bakü’de keyifli tasarım ve atmosferin tadını çıkarabileceğiniz bir yer arıyorsanız OTTO club’ı tercih edebilirsiniz.

Hiss Gece Kulübü

Bakü sakinlerinin ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olan Hiss, her gece farklı gösterilere ve eğlencelere ev sahipliği yapıyor. Örneğin, Heath gece kulübünde her Çarşamba gecesi “Doğu Geceleri” düzenlenmektedir.

La Vida Tequila Bar

Şehrin ilk ve tek tekila barı olan La Vida, Bakü’nün parti hayatını tam anlamıyla yaşayabileceğiniz yerlerden biri. Kaliteli müzik ve güzel bir atmosfer sunan La Vida, konuklarını Latin müziği ve dansçılarıyla ağırlıyor.

Her zaman kalabalık olan bir yere gitmeden önce yer bulmak için rezervasyon yaptırmak faydalı olabilir.

SKY Bar

Kokteyl içeceklerinden sıcak ve soğuk kahveye uzanan bir menü sunan SKY Bar, Bakü’nün seçkin gece hayatı mekanlarından biri. Bu yerin içi, Azerbaycanlı sanatçıların resim ve sanat eserlerini içeren yiyecek ve içecekleri ile dikkat çekiyor.

SKY Bar, yaz aylarında ziyaretçiler için gece şovları ile açık hava hizmeti de sunmaktadır.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!