Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti

Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti

Azerbaycan ile Türkiye arasında düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Özellikle Bakü ile İstanbul arasında çok sık olarak sefer bulunur..

Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti

Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti Azerbaycan ile Türkiye arasındaki yoğun ilişkilerin ve çok sık gidip gelmelerin olduğunu uçak bileti almak istediğinizde net bir şekilde göreceksiniz. Azerbaycan’a gidiş yapmanın tıpkı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmek kadar kolay olduğunu herhangi bir bilet satış sitesine girdiğinizde göreceksiniz. Bir öğrenciyseniz ve eğer son anda sınavınızdan çıkıp Azerbaycan İstanbul arası uçak bileti bakıyorsanız hemen 1 saat sonrasına bulma ihtimaliniz her zaman çok yüksektir.

 

Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti

Azerbaycan İstanbul Uçak Bileti

Bakü İstanbul arası her gün birçok sefer düzenleyen ve bunları da A sınıfı olarak yapan 3 havayolu şirketi karşınıza çıkacak. Uzun süreden beri Türk Hava Yolları ve Azerbaijan Airlines (Azerbaycan Hava Yolları) Bakü İstanbul ve İstanbul Bakü arası her gün 4 ile 6 sefer arası düzenlemektedir. Bunun iki ülke arasında gidiş dönüş yapan tüm yolculara büyük bir kolaylık sağladığını ve herkesin de uçuşlardan çok memnun olduğunu söyleyebiliriz.

Her şehrin, onu ayrı bir yer yapan kendine has özellikleri vardır. Birçok şehirde, gezginlerin eyalet dışı ve uluslararası destinasyonlara ulaşmalarına yardımcı olan kendine özgü havaalanı tesisleri vardır. Azerbaycan’ın başkenti Bakü, hava yolculuğu söz konusu olduğunda farklı değil. Bakü Uluslararası Havalimanı, dünyanın her yerinden yüksek hacimli uçuşlar görüyor.

Geçmişte Bakü Uluslararası Havalimanı sadece iç hat uçuşlarına hizmet veriyordu; ancak bu durum 1992’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla değişti. Bu olayın ardından Azerbaycan, Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandı. Bu, ülkenin adını Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nden sadece Azerbaycan’a değiştirmesine yol açtı. Bu bağımsızlık hareketinin bir sonucu olarak ilk kez Azerbaycan’a ve Azerbaycan’dan uçuşlar gelmeye başladı. O zamandan beri, Bakü Uluslararası Havalimanı ülkedeki en popüler yerlerden biri haline geldi.

Gezginler, Bakü Uluslararası Havalimanı’na gidiş-dönüş uçak seyahatlerini planlarken artık birçok seçeneğe sahipler. Bakü Uluslararası Havalimanı’na tarifeli ve tarifesiz uçuşlarla uçabilirler. Uçuşlar ayrıca günün farklı saatlerinde iniş ve kalkış yaparak yolcuların ihtiyaçlarına göre seçim yapmalarına olanak tanır. Bazı havayolları, Bakü Uluslararası Havalimanı ile Moskova, Londra, Amsterdam ve Yeni Delhi gibi büyük şehirler arasında düzenli seferler düzenlemektedir. Bunlar, iki ülke arasında büyük bir mesafe kat ettikleri için kıtalararası rotalar olarak bilinir.

Ne yazık ki, Azerbaycan’da hava yoluyla seyahat etmenin bazı dezavantajları var. Ana sorun, gelen yolculara paketler veya diğer ulaşım hizmetleri satmaya çalışan havalimanı uşaklarından kaynaklanıyor. Bu hizmetler pahalı olabilir ve insanların indikten sonra Bakü’yü keşfederken kaybolmasına neden olabilir. Neyse ki, sizi doğrudan gitmek istediğiniz yere götürebilecek havalimanının dışında sıralanmış taksiler de var.

Hava yolculuğu, Azerbaycan’ı dolaşmanın ve yeni yerler keşfetmenin harika bir yoludur. Bakü Uluslararası Havalimanı, gün boyunca ve gece boyunca çalışan birçok uluslararası uçuşa sahiptir. Yolcular da geldikten sonra tercihlerine göre taksi ya da şehirlerarası tren gibi ulaşım seçeneklerini tercih edebiliyor.

Azerbaycan Havaalanı

Son zamanlarda bu 2 devlet havayolunun arasına Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve markalaşan havayolu şirketi Pegasus da katıldı. Pegasus İstanbul – Bakü ve Bakü İstanbul arası günlük ortalama 2 uçuş koyarak hem fiyatları aşağı çekti, hem de piyasaya biraz daha canlılık ve rekabet havası getirdi.

Azerbaycan İstanbul arası sadece bu şekilde mi uçabiliyoruz diyenlere Moskova ve Kiev üzerinden aktarmalı uçuşlar da olduğunu, fakat bunların çok daha pahalıya geldiğini söylemek istiyoruz. Birçok farklı firma üzerinden isteyenler aktarmalı olarak farklı ülkeler üzerinden de uçuş yapabilmekte.

Azerbaycan İstanbul Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Tavsiyeler

Ortalamanın altında fiyatları bulmak için kalkış tarihinizden en az 6 hafta önce rezervasyon yapmalısınız
Haziran, Temmuz ve Ağustos en yoğun mevsimlerdir. Bu sebeple bu aylarda bilet almamaya dikkat etmelisiniz. Şubat, Azerbaycan uçuşları için en iyi fiyatları bulabileceğiniz aydır. Ayrıca sabah kalkışlarının akşama göre yaklaşık %1 daha ucuz olabileceğini unutmayın.

Bu hatta 2.134 TL’den tek yön bilet bulabilirsiniz. Bu satırda arama yaparsanız, uçuş fiyatlarının bir tablosunu görürsünüz. Fiyat takvimini kullanarak bu fiyatı hangi gün yakalayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bakü İstanbul uçak bileti için en uygun fiyat 3.721 lira.
“Birkaç gün önceden rezervasyon yaparsam ucuz Bakü İstanbul biletleri alabilir miyim?” Verilere göre, bu rotadaki en ucuz fiyatlar genellikle 64 gün önceden rezerve ediliyor.
“Bakü – İstanbul için yılın hangi aylarında ucuz uçak bileti bulabilirim?” Verilerimiz bu rotadaki en ucuz uçak bileti fiyatlarının Şubat, Ocak ve Kasım aylarında olduğunu gösteriyor. Nisan, Haziran ve Temmuz nispeten pahalı aylar olduğu için bu aylarda bilet almanın ucuz olmayacağı söylenebilir.
Bakü ile İstanbul arası 1757 km’dir. En hızlı uçuş mesafesi bu mesafe 2 saat 40 dakika sürer.
Türk Hava Yolları, Bakü-İstanbul hava yolu ulaşımı sunan havayollarından biri ve 2.925 TL ile en ucuz bileti sunuyor. Bu fiyatlar önümüzdeki 30 gün içindeki uçuşlardan biri için geçerlidir.
Azerbaycan Bakü’den direkt uçuş sizi 2 saat 50 dakikada İstanbul’a götürür.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!