Azerbaycan Telefon Kodu

Azerbaycan Telefon Kodu

Azerbaycan telefon kodu ve internet altyapısı en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Ülkenin telefon ile internet altyapısı son..

Azerbaycan Telefon Kodu

Azerbaycan Telefon Kodu öğrenci iseniz veya gidecekseniz her şeyini öğreneceğiniz gibi en başta da telefon kodunu bilmeniz gerekecektir. Tıpkı posta kodları, internet uzantıları, plaka kodları gibi telefon kodları da her ülkenin kendine münhasırdır ve eşsizdir. Azerbaycan için uluslararası telefon kodu +994’dür ve yurtdışından aramalar için öncelikle çevrilmesi şarttır.

Türkiye’den ararken öncelikle çevrilmesi gereken numara 994 iken sonrasında ise alan kodları, yani sabit hat ise ülkemizdeki gibi şehir kodları, ya da cep telefonu ise o cep telefonu hattının kodu çevrilmelidir. Şehir kodlarına aşağıda geniş olarak yer vereceğimiz için burada sizlere Azercell, Bakcell ve Nar Mobile için alan kodlarını vermek istiyoruz. Azercell 050 ve 051’i kullanmakta iken, Bakcell 055’i ve Nar Mobile ilse 070 lla 077’yi kullanmaktadır. Türkiye’den Azeri bir cep telefonu aramak için önce 994 ve sonrasında yukarıdaki kodlardan birini girmek gerekmektedir.

Azerbaycan Sabit Hat Kodu

Peki sabit hatlar için Azerbaycan şehirlerarası telefon kodları nasıl? Başken Bakü için bu kod 12’dir. Nasıl ki İstanbul’un 212 veya İzmir’in 232, Bakü’nün ki de 12. Nahcivan için 136 ve Lenkaran için ise 171’dir.

Azerbaycan’da sınırlar içerisinde itfaiye, polis, acil yardım ve gaz idaresini aramak ücretsizdir. İtfaiye’nin numarası 101, polisinki 102, tecili yardım denilen ambulansın 103 ve tüm gaz sorunları içn de 104 numara aranabilmekte ve ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir. Azerbaycan’da telefon numaraları da tıpkı Türkiye gibi 7 rakamdan oluşmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!