Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi mühendislik bilimleri alanlarında eğitim almak isteyen gençlerimiz için son derece uygun bir seçimdir. Köklü bir okul..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Enstitü kimliği ile eğitim veren günümüzün Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 11 Temmuz 2000 tarihinde alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararıyla Üniversite seviyesinde eğitim hayatına başlamıştır.

2000’den önce enstitü olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi; Azerbaycan Politeknik Enstitüsü, Krasnodar Politeknik Enstitüsü ve Tarım Enstitüsü’nün Şarapçılık Teknolojisi Bölümü ile birleşmesiyle oluşan ortak bir eğitim modeli geliştirmiştir. Yurtdışında teknoloji Üniversitesi eğitimiyle fark yaratmış bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, enstitü kimliği ile eğitim hizmeti verdiği 1982 senesinde yapılan yarışmada önce Azerbaycan ikincisi olarak dikkat çekmiş ve sonraki yıl Azerbaycan birinciliği de kazanmıştır.

Azerbaycan’da makine mühendisliği eğitim programları ile öğrencilerine ilk tercihi haline gelen Üniversitenin bugünlere gelmesindeki en büyük pay, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e aittir. Azerbaycan’da ekonomi yönetimi, devletçilik ve siyaset bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin daha kaliteli şartlarda okuması için açılan Haydar Aliyev Okulu günümüzde de kaliteli eğitim vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca Üniversitenin köklü tarihini gösteren bir müze de okul bünyesinde hizmet vermektedir.

Azerbaycan radyo teknik mühendisliği eğitim programlarında da lider statüye sahip olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi bunun dışında, Azerbaycan’da otomasyon mühendisliği eğitimiyle de dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca 1983 yılından beri yayımlanan Teknolog Gazetesi ve 2004’ten beri çıkartılan İlmi Haberler Dergisi ile yayımcılık çalışmaları da sürmektedir. Azerbaycan’da otomasyon mühendisliği bölümündeki kaliteli eğitimiyle de ilgi odağı haline gelen Üniversite, teknolojinin yer aldığı birçok mühendislik dalında ve çeşitli alanlarda eğitim hizmeti vermektedir.

2007’de Eğitim Bakanlığı Komisyonu tarafından akreditasyon denetiminden geçen Üniversite aldığı sertifika ile yurtdışında teknoloji Üniversitesi olarak en kaliteli seçim olduğunu da herkese göstermiştir. Tek yetkili merkezi olarak Eurostar; kayıt, kabul, yerleşim ve danışmanlık gibi hizmetleri ile size Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi mezunu olma şansı sunuyor. En kaliteli ve güvenilir hizmetleri avantajlı fiyatlara sahip çözümlerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından yararlanmak için hemen simdi bizimle irtibata geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

Makine Mühendisliği

Teknolojik Makineleri ve Donanımlıları Mühendisliği

Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyo teknik Mühendisliği

Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanteknolojiüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!