azerbaycan teknoloji üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi mühendislik bilimleri alanlarında eğitim almak isteyen gençlerimiz için burs imkanlarıyla da son derece...

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Enstitü kimliği ile eğitim veren günümüzün Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 11 Temmuz 2000 tarihinde alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararıyla Üniversite seviyesinde eğitim hayatına başlamıştır.

 

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

2000’den önce enstitü olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi; Azerbaycan Politeknik Enstitüsü, Krasnodar Politeknik Enstitüsü ve Tarım Enstitüsü’nün Şarapçılık Teknolojisi Bölümü ile birleşmesiyle oluşan ortak bir eğitim modeli geliştirmiştir. Yurtdışında teknoloji Üniversitesi eğitimiyle fark yaratmış bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, enstitü kimliği ile eğitim hizmeti verdiği 1982 senesinde yapılan yarışmada önce Azerbaycan ikincisi olarak dikkat çekmiş ve sonraki yıl Azerbaycan birinciliği de kazanmıştır.

Azerbaycan’da makine mühendisliği eğitim programları ile öğrencilerine ilk tercihi haline gelen Üniversitenin bugünlere gelmesindeki en büyük pay, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e aittir. Azerbaycan’da ekonomi yönetimi, devletçilik ve siyaset bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin daha kaliteli şartlarda okuması için açılan Haydar Aliyev Okulu günümüzde de kaliteli eğitim vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca Üniversitenin köklü tarihini gösteren bir müze de okul bünyesinde hizmet vermektedir.

Azerbaycan radyo teknik mühendisliği eğitim programlarında da lider statüye sahip olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi bunun dışında, Azerbaycan’da otomasyon mühendisliği eğitimiyle de dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca 1983 yılından beri yayımlanan Teknolog Gazetesi ve 2004’ten beri çıkartılan İlmi Haberler Dergisi ile yayımcılık çalışmaları da sürmektedir. Azerbaycan’da otomasyon mühendisliği bölümündeki kaliteli eğitimiyle de ilgi odağı haline gelen Üniversite, teknolojinin yer aldığı birçok mühendislik dalında ve çeşitli alanlarda eğitim hizmeti vermektedir.

2007’de Eğitim Bakanlığı Komisyonu tarafından akreditasyon denetiminden geçen Üniversite aldığı sertifika ile yurtdışında teknoloji Üniversitesi olarak en kaliteli seçim olduğunu da herkese göstermiştir. Tek yetkili merkezi olarak Eurostar; kayıt, kabul, yerleşim ve danışmanlık gibi hizmetleri ile size Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi mezunu olma şansı sunuyor. En kaliteli ve güvenilir hizmetleri avantajlı fiyatlara sahip çözümlerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitimle Azerbaycan Üniversitelerine giriş şartları için hemen irtibata geçin.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesinde Okumanın Avantajları

Sınavsız Üniversite

Burada bulunan tüm kurumlar sadece lise diploması ile kayıt yaptırabileceğiniz okullardan biridir. Örneğin; Nobel ödüllü L.D. Landau, bilim tarihinde birçok önemli isme sahip olan Bakü Devlet Üniversitesi’nden mezun olmuş ve Azerbaycan’da sınavsız okumak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim veren üniversitelerden biridir. Ayrıca üniversite, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır. Üniversitede eğitim dili Rusça ve Azerice olduğu için öğrencilere birden fazla dil öğrenme imkanı sunmaktadır.

Yurtdışında Ekonomik Üniversite Okursun

Azerbaycan okulları yurtdışında kaliteli bir eğitimi uygun bir bütçeyle alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, yükselen döviz kurundan en az etkilenen ülkelerden biridir. Yaşam maliyetinin de oldukça uygun olduğu göz önüne alındığında, Azerbaycan cep dostudur.

YÖK Denkliği Vardır

Yaygın olarak “YÖK Denkliği” olarak bilinen denklik belgesi, yabancı bir okuldan alınan diplomanın YÖK tarafından tanındığını belgeleyen ve Türkiye’de eğitim görebilmeniz için çok önemli olan bir belgedir. Buradaki birçok okulda YÖK Denkliği var. Bu okullar arasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Bakü Slav Üniversitesi, Azerbaycan Dil Üniversitesi ve Azerbaycan Öğretmen Koleji gibi eğitim kurumlarını sayabiliriz.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

Makine Mühendisliği
Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği
Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği
Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği
Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği
Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanteknolojiüniversitesi

Azerbaycan Teknoloji ÜniversitesiAzerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!