Azerbaycan İstanbul Arası Kaç Saat

Azerbaycan İstanbul Arası Kaç Saat

Öğrencilerimizin, haklı olarak almak istedikleri bilgilerden biri de Azerbaycan İstanbul arası kaç saat? sorusudur. Düzenli olarak uçuşlar olduğunu..

Azerbaycan İstanbul Arası Kaç Saat

Azerbaycan İstanbul Arası Kaç Saat Azerbaycan Türkiye’nin doğusunda ve araç ile direkt sınır geçişinin olmadığı bir ülkedir. Arada Ermenistan sınırının olması ve Nahcivan üzerinden de geçişin Ermeniler tarafından kapatılması üzerine sadece ya uçakla ya da Gürcistan veya İran üzerinden araçla gidişin sağlanması gerekir.

Uçak ile İstanbul Bakü arası kilometre bazında 1763 km’dir ve yaklaşık 4 saat almaktadır. Her gün birkaç kez hem Türk Hava Yolları’nın hem de Azerbaycan Hava Yolları’nın uçakları Bakü’ye seferler düzenlemektedir ve tabiki aynı şekilde Bakü’den İstanbul’a da. Uçak yolculuğunun Azerbaycan’a gidecek öğrencilere çok kısa sürelerde çok büyük yol kat edilmesinden dolayı katiyetle tavsiye edildiğini söylemek istiyoruz.

Otobüs yolculuklarının çok daha uzun, meşakkatli ve zor geçtiğini dile getirmek gerekiyor. Hem THY’nin hem de Azerbaycan Hava Yolları’nın uçaklarının son derece rahat ve konforlu olduğunu, yurtiçi uçuşlardan çok daha yüksek konforu sağlayabileceğini söylemeliyiz. Üstelik 1700 km’lik bu devasa mesafeyi de sadece 4 saatte alıyor olmanız da önemli bir kıstastır.

İstanbul – Azerbaycan Kaç Saat

Otobüs yolculuğunda ise mesafe 2000 kilometrenin üzerine çıkmaktadır. Yaklaşık 2200 km uzaklıkta olan İstanbul Azerbaycan arası 30 saate yakın sürmektedir. Bu sürenin normal bir süre olduğunu söylemek gerek. Otobüs seferleri Gürcistan üzerinden gerçekleşmektedir. İstanbul’dan Van’a ya da herhangi bir doğu iline gidişin dahi 1 güne yaklaştığını hesap edersek Bakü’ye gidişin 30 saati bulması normal olacaktır.

En başta da dediğimiz gibi uçak il hem konforunuzu hem de sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!