Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi

Petrol alanında eğitimleri almak isterseniz, özellikle mezun olduktan sonra Azerbaycan'da kalarak kariyerinize başlamak isterseniz, önereceğimiz okul..

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi eğitim hayatına 1920 yılında Bakü‘de başlamıştır. Avrupa ve Asya petrol sahasında eğitim veren ilk Üniversite olma özelliğine sahip olan Azerbaycan Neft Üniversitesi, bilimsel ve teknik yapıya dayalı inceleme alanlarından derin tarihi sayesinde oldukça kaliteli bir eğitime sahiptir. Sovyetler Birliği döneminin de etkisiyle çok uluslu bir eğitim yapısına sahip olan Azerbaycan Petrol Üniversitesi, tarihi boyunca Bakü Devlet Akademisi olarak birçok farklı etnik kökene sahip olan öğrenciye eğitim vermiştir. Azerbaycan’ın petrol cevheri bakımından son derece zengin bir ülke olması nedeniyle öğrencilere geniş imkânlar sunan Azerbaycan Petrol Akademisi, uygulama alanında doğrudan saha çalışmaları yaparak öğrencilerin birer uzman olarak mezun olmasını da sağlamaktadır. Dünyanın birçok farklı ülkesinde faaliyet gösteren firmalarla anlaşmaları olan Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, ayrıca uluslararası organizasyonlar ve farklı Üniversitelerle de işbirliği içerisindedir.

Yurtdışı eğitimin en kaliteli ve en avantajlı fiyatlara sahip tek yetkili eğitim merkezi Eurostar, Türkiye’de ve tüm modern dünya ülkelerinde denkliği bulunan Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi diplomanızla fark yaratma şansı sunuyor. Uluslararası anlaşmalarıyla her zaman cazip fiyatlı çözümler sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi; kayıt, kabul, yerleşim, karşılama, danışmanlık ve pek çok hizmetiyle yurtdışı eğitiminiz boyunca yanınızdadır. Eurostar’ın tecrübeli ve çözüm odaklı çalışan profesyonel ekibi tarafından koordine edilen hizmetlerden yararlanarak eğitiminizi sorunsuz bir biçimde tamamlamak için bize telefon açın.

Uluslararası ilişkilerinin köklü yapısıyla günümüzde Azerbaycan’da petrol mühendisliği okumak isteyen öğrencilerin ilgi odağı haline gelen Azerbaijan Neft Akademi, son yıllarda önemi daha da artan petrol alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Azerbaijan State Petrol Academy UNESCO tarafından onaylanmış INCORVUZ durumunda olduğu gibi ayrıca Avrupa Üniversiteler Birliği’nin de aktif bir üyesidir. Dünyanın birçok farklı bölgesinde hizmet veren firma ve temsilcilikle işbirliği anlaşmaları bulunan Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Azerice ve Rusça eğitim vermektedir. Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi tüm bu geniş imkânların dışında tüm öğrencilerine yurt imkân da sağlamaktadır.

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi; Georgia Devlet Üniversitesi (ABD), Zigen Üniversitesi (Almanya), Wilgelmsfaken Lisesi (Almanya), Tronhame Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Norveç), Rusya Devlet Petrol ve Gaz Üniversitesi, Petrol Gaz Üniversitesinde Ploiesti (Romanya), Petrol ve Kömür Üniversitesi (Cezayir), Tebriz Üniversitesi (Iran), Karaçi Üniversitesi (Pakistan), Ortadoğu ve Hacettepe Üniversitesi (Türkiye), Paris Yağ ve Motor Üniversitesi, Nice Sofia Antiplois Üniversitesi (Fransa), Genua Üniversitesinin (İtalya) Üniversite merkezleriyle ortak çalışmalara katılıp ilişkileri güçlendirmektedir.

Fakülteler ve Bölümler

Denklik Alanında ÖSYM Yerleşim Bölümleri;

Asfaltit ve Petrol-Gaz üretiminin Fiziki Süreçleri

Denizde Petrol ve Gaz üretim Araçları

Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi

Petrol ve Gaz Kuyularının Açılması

Petrol-Gaz üretim Makineleri ve Teçhizatı

Petrol-Gaz Boru Hatlarının ve Depolarının Projelendirilmesi, İnşası ve İşletilmesi

Kimya Teknolojisi

Ekoloji Mühendisliği

Uygulamalı Matematik

Jeoloji-Projeksiyon Fakültesi;

Petrol Tarihi

Petrol ve Gaz Yatakları Keşfi

Jeolojisi Mühendisliği

Jeoloji ve Hidrojeoloji

Jeofizik Arama Metotları Mühendisliği

Mineraloji, Petrografi ve Litoloji

Kimya Teknolojileri Fakültesi;

Petrol-Gaz Kimya İsleme ve Teknolojisi

Kimyasal Teknoloji, Organik Maddeler ve Endüstriyel Ekoloji

Yüksek Moleküler Bileşikler Mühendisliği

Vakıfların Kimyasal Teknolojisi

Organik Kimya Mühendisliği

Genel ve İnorganik Kimya

Fiziksel ve Analitik Kimya

PO litoloji ve Felsefe

Petrol ve Mühendislik Fakültesi;

Teorik Mekanik

Metaller Teknolojisi

Makine Ayrıntıları ve Kaldırma Makineleri

Pil üretim Mekaniği Teknoloji Makineleri

Petrol-Gaz üretim Mühendisliği

Makine, İmalat ve Malzeme

İnşaat Bilim Malzemeleri

Uygulamalı Mekanik

çizim Mühendisliği

Otomasyon üretim Teknolojileri Fakültesi;

Yüksek Matematik Mühendisliği

üretim Süreçleri Otomasyonu

Otomasyon, Tele-Mekanikler

Bilgi-ölçüm ve Bilgisayar Teknolojisi

Metroloji, Standardizasyon ve Kalite Kontrol

Bilgisayar Teknolojileri

Kontrol Teknolojileri

Bilgisayar ve Programlama Mühendisliği

Biy.-teknik ve Tıbbi Cihazlar

Enerji Fakültesi;

Fizik Mühendisliği

Enerji Mühendisliği

Elektroteknik ve Elektrik Kaynağı

Elektrik, Sanayi ve Otomasyon Mühendisliği

Elektro-termik Tesisleri ve Yüksek Gerilim Mühendisliği

Petrol-Gaz üretim Fakültesi;

Mineral Kaynak Alanlarını Geliştirme

Petrol ve Gaz Kuyularında Sondaj

Petrol Mühendisliği

Gaz ve Gaz Yoğunlaşmış Alanları Geliştirme ve üretim

Ulaşım ve Saklama

Hidrolik Mühendisliği

İşçi Koruma

Ekonomi, Uluslararası ilişleler, Mühendislik ve Yönetim Fakültesi;

Enerji Yönetim Mühendisliği

Petrol Rafineri ve Kimya Alanında Ekonomi ve Yönetim

Makine Yapım Ekonomisi ve Yönetimi

Uygulamalı Matematik

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletpetrolakademisi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!