Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan namaz vakitleri, ülkemiz ile eş zamanlı olmakla birlikte, iki ülke arasında bir saat zaman farkı bulunmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi..

Azerbaycan Namaz Vakitleri

Azerbaycan Namaz Vakitleri dünyadaki en eski medeniyetlerin kavim kurduğu, tüm dinlerin yaşandığı ve yaşanmakta olduğu müstesna yerlerden biridir. Herkesin rahatlıkla hangi dine, mezhebe veya topluluğa ait olduğunu açıklayabildiği ülkede %95 Müslüman nüfus ikamet etmektedir. Ülkenin dört bir yanında ve özellikle de Bakü’de tarihi birçok cami de İslam dinini yaşayanlara büyük uhrevi ortamlar hazırlamakta ve farklı dünyalara götürmektedir. Böyle bir ülkede yaşayacak olan Türk öğrencilerin de namaz kılacakları zaman yakınlarda bir cami bulmak için çok uğraşmayacaklarını ve ibadetlerini hem tarihi hem de görsel olarak muhteşem bir camide yapacaklarını söylememiz pek de yanlış olmayacaktır.

Peki, Azerbaycan’da namaz vakitleri ne zamanlardır. Azerbaycan ile Türkiye arasında normal şartlarda 2 saat fark vardır, fakat tabiki bunun namaz vakitleri ile bir alakası yoktur. Sadece daha doğuda olması hasebiyle yaklaşık 40 dakika daha sonra İstanbul’dan namaz vakitleri oluşmaktadır. Ocak ayında bir Müslüman namaz kılacağı zaman sabah namazını 6.11- 6.03 saatleri arasında okunan ezan sonrası kılabilirken, yatsı 19.07 ila 19.35 arası kılınmaktadır.

Azerbaycan Ezan Saatleri

Aynı şekilde bu kez Haziran ayı için düşünecek olursak imsak zamanı ay başınsa 03.54 iken ay sonunda 03.50’dir. Sabah namazı bu saatlerden itibaren başlamaktadır. Yatsı için ise 23.06 ve 23.20 saatleri görülmektedir.

Azerbaycan için tüm namaz vakitleri detaylı olarak diyanetin sitesinden de görebilir ve istediğiniz gün ve namaz zamanını öğrenebilir böylece herhangi bir yanlışlığa mahal vermemiş olursunuz. Ayrıca kıble için de yine diyanetin internet sitesi size yol göstermektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!