Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Eğitim bilimleri alanında diploma almak isteyen gençlerimiz, öğretmenlik eğitimlerini almak için Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü sizleri bekliyor..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü(AMI), Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in özel talimatıyla 13 Haziran 2000’de ilköğretim için yeni kadrolar oluşturmak ve Azerbaycan öğretmenlik bölümlerindeki eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla Bakü’de bulunan Ana Enstitü bünyesinde acilmiş ve günümüzde Azerbaycan’da öğretmenlik bölümünü tercihlerinde ilk sırada yer alan bir üniversite olmuştur.

1929 senesinde eğitim faaliyetlerine başlayan günümüzün Azerbaycan öğretmenlik üniversitesi lisans, doktora ve yüksek lisans programları haricinde ihtisas gelişim eğitimi de vermektedir. Azerbaycan üniversiteleri arasında modern eğitimi ile dünyanın farklı yerlerindeki öğrencilerin giderek artan bir taleple tercih ettiği Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü, yurtdışı eğitimin tek yetkili eğitim merkezi Eurostar ayrıcalığı ve güvenilir hizmetleriyle sizlere sunulmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan yerleştirme, kayıt, kabul, danışmanlık ve daha birçok kaliteli hizmet sayesinde dünyanın dört bir yanında geçerliliği olan Azerbaycan öğretmenlik üniversitesi diplomasi alabilir ve Azerbaycan’da üniversiteler ile derin ilişkileri bulunan Eurostar’ın en uygun fiyatlı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan’da Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsünün 11 ayrı yerde Şubesi bulunmaktadır. Bunlar; Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü 11 sene eğitim verecek öğretmenleri; Agcebedi, Celilabad, Gence, Qazax, Quba, Mingeçevir, Salyan, Sumgayit, Samaxi, Seki ve Zaqatala şehirlerinde bulunan 11 farklı şubesinde yetiştirmektedir. Üniversite bünyesinde 9 bölüm bulunmaktadır.

Bölümler;

Tarih

Matematik

Coğrafya

Fizik

Psikoloji

Pedagoji

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Okul öncesi öğretmenliği

Sınıf öğretmenliği

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanöğretmenlikenstitüsü

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!