Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Azerbaycan Ev Kiraları

Azerbaycan ev kiralar konusunda sizi mutlu edecek ülkelerden biridir. Birçok yurt ve daire ile ev seçeneği Azeri kentlerinde...

Azerbaycan Ev Kiraları

Azerbaycan Ev Kiraları eğitim görecek olan öğrenciler veya orada ev tutmak isteyen sivil insanların çok farklı seçenekleri ve önlerinde de dikkat etmesi gereken bazı yollar olacak.

Azerbaycan Ev Kiraları

Azerbaycan Ev Kiraları

Öncelikle kira fiyatlarının çok değişken bir yapıda olduğunu söylememiz gerekiyor. Bir yerdeki ev bin lira ise, aynı apartmandaki bir diğer daire 1500 lira olabiliyor. Bundan dolayı hem ucuz ev bulma olasılığı artıyor, hem de aşırı pahalı evlerle karşılaşma oranımız da. Yapılması gerekenler, öncelikle ilk görülen eve direkt olarak iyimiş, işimizi görür dememek. Birçok farklı ev ve daireyi gezmek, farklı insanlardan feyz alıp işlerin nasıl yürüdüğünü görmek gerekir.

Birçok kişi başka bir ülkeyi ziyaret ederken daire veya ev kiralamayı tercih ediyor. Bir daire kiralamak daha uygundur çünkü kalacak bir otel veya ev aramanıza gerek kalmaz. Ancak, kendi ülkenizden başka bir ülkeden daire kiralarken göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Benzer hizmetler sunan farklı şirketler var ve bunları uzaktan ayırt etmek zor olabilir. Azerbaycan’da ev veya apartman kiralamak için hangi şirketi kullanacağınıza karar verirken aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurun.

Öncelikle, şirketlerin hangi hizmetleri sunduğunu ve bir karar vermeden önce hangi kriterleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini anlamalısınız. Kısa vadeli ve uzun vadeli olmak üzere iki ana tür ev kiralama şirketi vardır. Kısa vadeli şirketler genellikle mobilyalı daireler sağlarken, uzun vadeli şirketler hem mobilyalı hem de mobilyasız birimler sağlar. Bir daireyi döşemek – örneğin kırılan eşyaları yenileriyle değiştirmek gibi – kiralık bir dairede yaşamanın rahatsızlığını azaltabilir. En azından konaklamanızı daha konforlu hale getirecek ve standart altı koşullarda yaşamanın ruh sağlığınız üzerindeki etkisini en aza indirecektir. Ek olarak, bir daire bulmak için yardıma ihtiyacınız olup olmadığını veya çevrimiçi arama araçları aracılığıyla kendi başınıza bir daire bulup bulamayacağınızı düşünmelisiniz.

Şirketle olan sözleşmenizi iptal etmeye karar verirseniz hangi prosedürü izleyeceğinizi de belirlemelisiniz. Çoğu şirket, sözleşmenizi iptal etmeden önce en az bir ay önceden bildirimde bulunur. Ayrıca, sözleşmenizin iptal edilmediği her gün için sizden bir iptal ücreti alırlar. Ayrıca, varışınız sırasında mülkte herhangi bir küçük hasar olması durumunda bazı şirketler depozitonuzu iade etmeyecektir. Bu nedenle, bu şirketlerden birini kullanmaya karar verirseniz, uygun iptal prosedürünü izlemeniz çok önemlidir.

Hangi şirketten hangi hizmetleri alacağınızı belirledikten sonra, bölgenizde herhangi bir kiralama şirketi olup olmadığını öğrenmek için yerel yönetiminize danışmalısınız. . Birçok şehir ve ilçe, ev sahiplerinin yerel alan dışındaki kişilere mülk kiralamasına izin veren lisanslara sahiptir. Buna ‘tesis dışı lisans’ denir ve çoğu eyalette yasalarca zorunludur. Herkes şirket dışı bir lisans için başvurabilir ve herhangi bir deneyimi olmadan mülkleri kiralayabilir. Tabii ki, kiracılarına güvensiz mülkler kiralayarak bu durumdan yararlanan birçok kötü ev sahibi var. Bu sizin için bir endişeyse, Azerbaycan’dan bir daire kiralamaya çalışmadan önce yerel şirket dışı yönetmeliklere bakmayı düşünün.

Çoğu şirket iptal için benzer hizmetler ve prosedürler sunduğundan, hangi ev kiralama şirketini kullanacağınızı seçmek zor olabilir. bir sözleşme. Sonuç olarak, bir karar vermeden önce hangi şirketin en iyi hizmeti en düşük maliyetle sunduğunu ve o şirketin uygun iptal prosedürüne uyup uymadığını düşünmelisiniz. Esasen, saygın bir şirket bulmak, evde kalmak yerine yurtdışında yaşarken kötü deneyimlerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır!

Azerbaycan Öğrenciler İçin Kiraları

Pazarlık usulü tutulan evlerde her zaman büyük indirimler yapıldığı gözükmektedir. Bunun sizlere çok yardımcı olacağını unutmayın. Ortalama 400-500 manat yani 1200 lira civarında olan genel bir dairenin fiyatını pazarlıkla 100 manat kadar indirme şansınız olabiliyor ve bu da sizlere 270 lira gibi bir para kar demek ayda.

Daha lüks ve gösterişli evlerin kiraları Azerbaycan’da nasıldır diye soracak olursanız, 6000 dolara kadar çıkan kiralar bulunmakta. Tabiki bunlar villaların kiraları. 4+1 dairelerde fiyatlar da yaklaşık 2000 dolarlarda dolaşmakta iken başta da dediğimiz gibi en lüks kategoride de, en alt segmentte de evin bulunabildiğini söylemek gerekiyor. Emlakçılardan ev kiralamak isterseniz, burada genelde sistem komisyonun ev sahibinden alınması yönünde. Yani Türkiye’deki gibi kiralayan bir kira komisyon pek vermiyor

Azerbaycanda Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Azerbaycan’da ev kiralarken dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Azerbaycan’da evlerin önleri genellikle kapalıdır. Aslında binaların yoğunluğundan dolayı camdan veya balkondan başka bir binayı görebilirsiniz. Evlerin açık olması da Azerbaycan’ın bir diğer özelliğidir. Sonuç olarak, açık evlerin kiraları yüksektir. Denize bakmak da kirayı etkileyen bir diğer faktördür.

Hemen hemen tüm daireler kiralık olarak döşenmiştir. LCD TV’lerden mikrodalga fırınlara kadar ihtiyacınız olan tüm temel ürünler Azerbaycan’da evinizde mevcuttur. Bu nedenle eşyalarınızı taşırken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Azerbaycan evlerinin çoğunda elektrik, su ve kirli su sistemleri ile ilgili sorunlar var. Bu yüzden kiralamadan önce bir host getirip kurulumu gösterseniz iyi olur. Aksi takdirde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz ve ev uğrunda tüm Azerbaycan’a yabancılaşabilirsiniz. Çoğu PVC fitili aşındırmıştır. Tuttuğunuz evdeki sigortalar da arızalıysa değiştirebilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!