Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi bölüm birincisi olanlara eğitim bursu fırsatı tanıyor. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak...

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi (Gence Agrar Üniversitesi)

Köklü tarihi 1920’ye kadar dayanan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, Azerbaycan Politeknik Enstitüsü’nün içince bir fakülte olarak kurulmuştur. Kurulduğu dönemde Tarım Fakültesi olarak; bitki bilimi, tarım makineleri, toprak ve genel etkincilik, zooloji, tarım hayvanlarının fizyolojisi, meteoroloji bölümlerinden oluşmaktaydı.

 

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

1929 yılında bağımsız bir enstitüsü haline gelen okul, 1991 tarihine kadar Azerbaycan Tarım Enstitüsü ismiyle eğitim vermiştir. 1991 yılında eğitimini büyük oranda genişleten enstitüsü önce Azerbaycan Tarım Akademisi sonrasında da İlham Aliyev’in talimatıyla 2009 yılında Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi olmuştur.

Eğitim kadrosunun yurtdışı tecrübeleriyle yüksek bir akademik seviyeye sahip olması Üniversite öğrencilerinin Avrupa standartlarında eğitim almasını sağlarken, köklü tarihiyle uzun zamandır yükseköğretim kurumu olarak faaliyette bulunması da okulun prestijli bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Akademik bilgisiyle çalışma alanında etkili uzmanlar yetiştirmek için eğitiminin kalitesini daha da arttıran Azerbaycan Tarım Üniversitesi, uluslararası anlaşmalarıyla öğrencilerine yüksek standartlarda ve geniş imkânlarla eğitim sunmaktadır.

Dünya çapında tanınmak için özverili çalışmalarına aralık vermeden devam eden Azerbaycan Tarım Üniversitesi, eğitim seviyesinin daha da yükselterek dünyanın birçok ülkesinde adından söz ettirmek istemektedir. Yurtdışı eğitimin en kaliteli ofisi olan Eurostar, profesyonel ekibinin uzman çözümleriyle sizlere uluslararası düzeyde saygınlığı bulunan ve çağdaş eğitim anlayışı ile dikkat çeken Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi eğitimi alma imkân sunuyor. Tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olma özelliğine sahip olan Eurostar, Azerbaycan’da üniversitesi okuma şartlarıyla ilgili detaylı bilgi, cazip fiyatlı danışmanlık, yerleşim, karşılama, kayıt ve kabul gibi hizmetleriyle yurtdışı eğitiminizdeki en büyük yardımcınızdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden yararlanmak için daha fazla beklemeyin ve biran önce bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi İmkanları

Azerbaycan Tarım Üniversitesi, ülkenin altıncı üniversitesidir ve 1972 yılında kurulmuştur. Üniversite Gence şehrinde bulunmaktadır ve yedi fakültesi vardır: tarım, ekonomi ve yönetim, coğrafya, hukuk, psikoloji ve Bilim. Aynı zamanda bir yabancı dil okulu ve bir tıp fakültesine sahiptir.

Şu ​​anda ülkede altı üniversite faaliyet göstermektedir. Bunların altısı da ikisi devlete ait, dördü özel olmak üzere devlet üniversiteleridir. Devlet Tarım Üniversitesi, Azerbaycan’da kadın öğrenci kabul eden ilk yüksek öğrenim kurumuydu. Üniversite, yönetiminden sorumlu bir mütevelli heyeti ile Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. Ülkenin en eski üniversitelerinden biri olarak, başarılı öğrenciler yetiştirme konusunda etkileyici bir sicile sahiptir.

Üniversitenin belirtilen misyonu, tarım ve ilgili alanlarda uzmanlaşmış eğitim ile vatandaşlara kaliteli eğitim sağlamaktır. Bu, öncelikle tarım ve ilgili alanlarda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri ile elde edilir. Üniversite, kampüs içi eğitime ek olarak, yazışma kursları yoluyla uzaktan eğitim yoluyla da eğitim vermektedir. Ayrıca fakülte ve personel üyeleri ile diğer ülkelerden gelen stajyerler için bir dizi saha temelli eğitim programı sunmaktadır. Kampüs içi programlar Gence’de yapılırken, ülke çapında yazışma tabanlı kurslar mevcuttur.

Üniversite, çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Tarımdaki çekirdek programına ek olarak, ekonomi, coğrafya, hukuk ve yönetim bilimlerinde programlar bulunmaktadır. Veteriner hekimlikte öğretmenler ve uzmanlar için lisans programları da vardır. Ayrıca, DSc veya DSc(Hons) gibi daha yüksek yeterlilik seviyelerine sahip öğretim üyeleri için lisansüstü dersler bulunmaktadır.

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, ülkedeki tarımsal kalkınmanın ihtiyaçlarını karşılayacak profesyoneller yetiştirmek için 40 yılı aşkın bir süre önce kuruldu. Kuruluşundan bu yana, ülke çapında akademik mükemmelliği coşkuyla destekleyen yüksek kaliteli bir kurum olduğunu kanıtlamıştır. Azerbaycan’ın en eski üniversitelerinden biri olarak, öğrencilerine kaliteli eğitim sağlama konusunda sağlam bir sicile sahiptir.

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Bilimsel Tarım;

Bilimsel Tarım

Ormancılık

Ekoloji

Ekoloji Mühendisliği

Tarım Kimyası ve Toprak Bilimi

Biyoloji

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Tarımsal Teknoloji;

Mimarlık

Tasarım (Yemek bölümünde)

Gıda ürünleri Mühendisliği

Toprak Yapısı, Toprak ve Şehir Kadastro

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Veterinerlik ve Eczacılık;

Tüketim Malları Denetimi ve Pazarlaması

Hayvan Teknisyeni

Veterinerlik

Veteriner Farmakoloji

Balıkçılık ve Balıkçılık Ekonomisi

Mühendislik;

Güç-Enerji Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Ziraat Mühendisliği

Yüzey Ulaşım Imanları Mühendisliği

Metroloji ve Standardizasyon

Tarım Ekonomisi;

Tarımda Dünya Ekonomisi

Ekonomi

Muhasebe ve Denetim

Finans Teorisi

Yönetim

Pazarlama

Is İdaresi

Yönetim (Almanca Program)

Bölümler; Fiyat
Veterinerlik

2000$

Eczacılık

2000$

Muhasebe Denetim

1800$

Ekonomi (ing)

1800$

İşletme (Almanca)

1800$

Pazarlama (ing)

1800$

İşletme Yönetimi

1800$

Ekoloji

1800$

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevlettarımüniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım ÜniversitesiAzerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!