Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan devlet tarım üniversitesi 1920 yılında eğitim hayatına başlamış olup, ülkenin en en köklü üniversitelerinden biri olan kamu üniversitesidir..

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Köklü tarihi 1920’ye kadar dayanan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, Azerbaycan Politeknik Enstitüsü’nün içince bir fakülte olarak kurulmuştur. Kurulduğu dönemde Tarım Fakültesi olarak; bitki bilimi, tarım makineleri, toprak ve genel etkincilik, zooloji, tarım hayvanlarının fizyolojisi, meteoroloji bölümlerinden oluşmaktaydı.

1929 yılında bağımsız bir enstitüsü haline gelen okul, 1991 tarihine kadar Azerbaycan Tarım Enstitüsü ismiyle eğitim vermiştir. 1991 yılında eğitimini büyük oranda genişleten enstitüsü önce Azerbaycan Tarım Akademisi sonrasında da İlham Aliyev’in talimatıyla 2009 yılında Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi olmuştur.

Eğitim kadrosunun yurtdışı tecrübeleriyle yüksek bir akademik seviyeye sahip olması Üniversite öğrencilerinin Avrupa standartlarında eğitim almasını sağlarken, köklü tarihiyle uzun zamandır yükseköğretim kurumu olarak faaliyette bulunması da okulun prestijli bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Akademik bilgisiyle çalışma alanında etkili uzmanlar yetiştirmek için eğitiminin kalitesini daha da arttıran Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, uluslararası anlaşmalarıyla öğrencilerine yüksek standartlarda ve geniş imkânlarla eğitim sunmaktadır.

Dünya çapında tanınmak için özverili çalışmalarına aralık vermeden devam eden Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, eğitim seviyesinin daha da yükselterek dünyanın birçok ülkesinde adından söz ettirmek istemektedir. Yurtdışı eğitimin en kaliteli ofisi olan Eurostar, profesyonel ekibinin uzman çözümleriyle sizlere uluslararası düzeyde saygınlığı bulunan ve çağdaş eğitim anlayışı ile dikkat çeken Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi eğitimi alma imkân sunuyor. Tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olma özelliğine sahip olan Eurostar, cazip fiyatlı danışmanlık, yerleşim, karşılama, kayıt ve kabul gibi hizmetleriyle yurtdışı eğitiminizdeki en büyük yardımcınızdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden yararlanmak için daha fazla beklemeyin ve biran önce bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Bilimsel Tarım;

Bilimsel Tarım

Ormancılık

Ekoloji

Ekoloji Mühendisliği

Tarım Kimyası ve Toprak Bilimi

Biyoloji

Tarımsal Teknoloji;

Mimarlık

Tasarım (Yemek bölümünde)

Gıda ürünleri Mühendisliği

Toprak Yapısı, Toprak ve Şehir Kadastro

Veterinerlik ve Eczacılık;

Tüketim Malları Denetimi ve Pazarlaması

Hayvan Teknisyeni

Veterinerlik

Veteriner Farmakoloji

Balıkçılık ve Balıkçılık Ekonomisi

Mühendislik;

Güç-Enerji Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Ziraat Mühendisliği

Yüzey Ulaşım Imanları Mühendisliği

Metroloji ve Standardizasyon

Tarım Ekonomisi;

Tarımda Dünya Ekonomisi

Ekonomi

Muhasebe ve Denetim

Finans Teorisi

Yönetim

Pazarlama

Is İdaresi

Yönetim (Almanca Program)

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevlettarımüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!