Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan özel hastaneleri sağlık hizmetleri alabileceğiniz seçeneklere sahip. Yüksek sağlık maliyetleri olmadan, donanımlı kurumlarda...

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan Özel Hastaneleri, her geçen gün gelişen ve yatırımlarını arttıran bir ülkedir. Bununla birlikte en çok gelişen yer de başkent Bakü olmaktadır. Tüm ekonominin ve turizmi göbeği olan şehir, tüm olanakları ile hemşehrilerinin yanında yer almaktadır. Hastane konusunda da özellikle son 10 yılda müthiş gelişmeler gösteren ve sağlık bütçesini 10 kat arttıran Azerbaycan Cumhuriyeti sürekli olarak yeni hastaneler yapmaya çalışmakta ve ülkedeki sağlık kalitesini yukarıya çekmeye çalışmaktadır.

 

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan’da özel hastaneler olarak genelde poliklinik ve orta boyutlu tedavi merkezleri yer almaktadır. Ülkeye geldiğinizde yapılan sağlık sigortası kapsamında anlaşmalı olan yerlere gidilip tedavi olunmaktadır. Azerbaycan’da ülke geneli için konuştuğumuzda 800 civarı hastane bulunmaktadır ve 30 bin doktor görev yapmaktadır. Ayrıca 2000’e yakın poliklinik açılmıştır ve hastaların küçük ve orta çaplı sorunlarını çözme konusunda yetenek sahibidirler. Azerbaycan’da her yıl birçok özel hastane açılmakta ve devlet eliyle götürülen hastane hizmetleri geliştirilmektedir, fakat hala ülkedeki hastanelere güvenmeyip Türkiye’ye tedavi gören Azerilerin sayısı hiç de az değil. Yılda 5 bin civarı kişi Azerbaycan’dan Türkiye’ye tedavi olmak için gelmektedir. Bu sayının nüfusa oranladığımızda çok küçük kaldığını da söylemek gerekmektedir.

Sağlık sektörü, AzerbaijBody Outlines: ian ekonomisinin önemli bir bileşenidir. Sektör, ülkenin beden ve ruh sağlığının gelişmesi için elzemdir. Vatandaşların durumlarına göre yararlanabilecekleri birkaç farklı sağlık kuruluşu vardır. Ancak, tüm vatandaşların bu hizmetlere erişimi yoktur ve bu hizmetler yalnızca acil durumlarda karşılanabilir. Bunun nedeni sağlık sektöründeki aşırı maliyetler ve yolsuzluklardır.

Azerbaycan’da birçok vatandaşın Sağlık Bakanlığı aracılığıyla sağlık hizmetlerine erişimi vardır. Bu hizmetler arasında birinci basamak, acil bakım ve doğum hizmetleri yer almaktadır. Devlet hastanelerindeki doktorlar da ücretsiz sağlık hizmeti veriyor. Ayrıca vatandaşlar, devlet tarafından işletilen beden eğitimi merkezleri ve yerel konseyler tarafından işletilen kırsal klinikler aracılığıyla önleyici sağlık hizmetlerine erişebilir. Tüm bu hizmetler tüm vatandaşlar için ücretsizdir ve kolayca erişilebilir durumdadır.

Özel sağlık hizmetinin devreye girdiği bu devlet hizmetlerine tüm vatandaşlar erişemez veya erişemez. Özel sağlık hizmetleri hasta tarafından – özel veya sigorta yoluyla – ödenir, ancak devlet tarafından karşılanmaz. Hastalar, ihtiyaçlarına bağlı olarak birkaç farklı doktor ve tesis arasından seçim yapabilir. Ancak tıp alanındaki yolsuzluk, hastaların dürüst tıp uzmanları bulmasını zorlaştırıyor. Sağlık hizmeti sunucuları hem hastalardan hem de devlet görevlilerinden rüşvet alır, bu nedenle uygun fiyata yüksek kaliteli tedavi sağlamak için hiçbir teşvik yoktur.

Tıp alanında yaygın yolsuzluk olmasına rağmen, hükümet bu sektöre yabancı yatırıma da izin vermektedir. Bu, yabancı yatırımcılara sağlık sektöründeki yolsuzluğu azaltırken Azerbaycan’ın tıp endüstrisinden kâr etme şansı verme girişimidir. Vatandaşlar, tıbbi tesisleri açarken hükümet düzenlemelerine uymayı kabul eder; buna ruhsat alınması, bina güvenliği ve gerekli ekipmanın satın alınması dahildir. Ayrıca sağlık yetkilileri, standartların korunduğundan ve herhangi bir yolsuzluk olmadığından emin olmak için her tesisi düzenli olarak denetler. Bu düzenlemeler nedeniyle, yabancı yatırımcıların Azerbaycan’da tıp alanına girmek ve bu alanda kazanç sağlamak için pek çok teşviki vardır.

Sağlık sistemi, Azerbaycan’ın çok sayıda vatandaşı ve işletmesi nedeniyle sağlıklı nüfusu için gereklidir. Devlet sağlık hizmetleri tüm vatandaşlara kolayca sunulurken, özel sağlık hizmetleri çoğu vatandaş ve yabancı yatırımcılar için mevcuttur. Ayrıca tıp alanında çok sayıda hükümet denetimi vardır; bu, sağlık sektöründeki yolsuzluğun azaltılmasına yardımcı olur ve herkesin yüksek kaliteli bakıma erişmesini sağlar.

Bakü Memorial Hastanesi

Bakü’de en son olarak Memorial Hastanesi de bir ofis açtı ve buradaki hastalara danışmanlık hizmeti vermeye başladılar. Azerbaycan’daki hastane, doktor ve hasta üçgenine baktığımızda Türkiye’dekine göre sayı olarak çok daha rahat ve yoğunluğu düşük bir ülke olduğunu görebilmekteyiz.

Uluslararası Bona Dea Hastanesi

Hastanede çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Almanya, İtalya, Fransa, Belçika, Hollanda, Hırvatistan, Sırbistan, Yunanistan ve İspanya’dan 22 doktor ve 30 sağlık personeli davet edildi.

Bernardi International Hospital, Batı Avrupa standartlarına göre yüksek kalitede tıbbi hizmetler sunan ve Avrupa Birliği’ndeki birçok tıp kurumu ile işbirliği yapan bir tıp kurumudur.

Bona Dea Hastanesinde Hizmet Verilen Bölümler

Kalp Damar Cerrahisi, Kadın Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Acil Tıbbi Yardım, Yoğun Bakım, Tüp Bebek, Genel Cerrahi, Ortopedik Travmatoloji, Beyin Cerrahisi, KBB Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Üroloji, Anesteziyoloji, Dahiliye, Gastroenteroloji, Nöroloji alanlarında faaliyete geçecektir. 206 yataklı hastane tıbbi radyoloji tanı, tıbbi laboratuvar, onkoloji, diş hekimliği, kan bankası, fizyoterapi rehabilitasyon, merkezi dezenfeksiyon ve diğer hizmet alanları. Hastanede 145 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Salon, toplantılar, eğitim seminerleri ve canlı cerrahi görüntüleme için doğru ortamı yaratır. Helikopterlerin acil bir durumda hastaneye inmesi için de bir pist inşa edildi.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!