Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan özel hastaneleri sağlık hizmetleri alabileceğiniz seçeneklere sahip. Yüksek sağlık maliyetleri olmadan, donanımlı kurumlarda hizmet..

Azerbaycan Özel Hastaneleri

Azerbaycan Özel Hastaneleri, her geçen gün gelişen ve yatırımlarını arttıran bir ülkedir. Bununla birlikte en çok gelişen yer de başkent Bakü olmaktadır. Tüm ekonominin ve turizmi göbeği olan şehir, tüm olanakları ile hemşehrilerinin yanında yer almaktadır. Hastane konusunda da özellikle son 10 yılda müthiş gelişmeler gösteren ve sağlık bütçesini 10 kat arttıran Azerbaycan Cumhuriyeti sürekli olarak yeni hastaneler yapmaya çalışmakta ve ülkedeki sağlık kalitesini yukarıya çekmeye çalışmaktadır.

Azerbaycan’da özel hastaneler olarak genelde poliklinik ve orta boyutlu tedavi merkezleri yer almaktadır. Ülkeye geldiğinizde yapılan sağlık sigortası kapsamında anlaşmalı olan yerlere gidilip tedavi olunmaktadır. Azerbaycan’da ülke geneli için konuştuğumuzda 800 civarı hastane bulunmaktadır ve 30 bin doktor görev yapmaktadır. Ayrıca 2000’e yakın poliklinik açılmıştır ve hastaların küçük ve orta çaplı sorunlarını çözme konusunda yetenek sahibidirler. Azerbaycan’da her yıl birçok özel hastane açılmakta ve devlet eliyle götürülen hastane hizmetleri geliştirilmektedir, fakat hala ülkedeki hastanelere güvenmeyip Türkiye’ye tedavi gören Azerilerin sayısı hiç de az değil. Yılda 5 bin civarı kişi Azerbaycan’dan Türkiye’ye tedavi olmak için gelmektedir. Bu sayının nüfusa oranladığımızda çok küçük kaldığını da söylemek gerekmektedir.

Bakü Memorial Hastanesi

Bakü’de en son olarak Memorial Hastanesi de bir ofis açtı ve buradaki hastalara danışmanlık hizmeti vermeye başladılar. Azerbaycan’daki hastane, doktor ve hasta üçgenine baktığımızda Türkiye’dekine göre sayı olarak çok daha rahat ve yoğunluğu düşük bir ülke olduğunu görebilmekteyiz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!