Azerbaycan Üniversiteleri Bölümleri

Azerbaycan Üniversiteleri Bölümleri

Azerbaycan üniversiteleri bölümleri son derece çeşitli olmakla birlikte, öğrencilerimizin sınav şartı olmadan, ülkemizdeki sınav sistemi de dahil..

Azerbaycan Üniversiteleri Bölümleri

Azerbaycan Üniversiteleri Bölümleri eğitim şartlarının dünya standartlarına yaklaşması ve eğitim koşullarının ve ücretlerinin Türkiye’den daha ucuza gelmesiyle artık binlerce Türk öğrenci üniversite okumak için soluğu Bakü’de alıyor. Gence ve Nahcivan’da da üniversite olanakları olsa da ülkenin en gelişmiş ve tüm olanaklarıyla 1 numaralı şehir Bakü herkesin hayali durumunda.

Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerin hangi bölümlere gidebildiği, Türkiye’de bulunan tüm bölümlerin Bakü’deki üniversitelerde de olup olmadığını şimdi isterseniz beraber bakıp görelim. Türkiye’de bir spor akademisinin olmadığını ve Azerbaycan’da böyle bir fırsatı yakalayabileceğinizi söylesek büyük ihtimalle biraz garibinize gidecektir, fakat durum tamamiyle öyle. Azerbaycan Spor Akademesi’nde eğer spor üzerine okuyup yönetici ya da antrenörlük gibi bir meslek yapmak istiyorsanız bunu size Azerbaycan vermektedir. Çok daha farklı alanlarda uzmanlaşmış üniversiteler ve bölümleri ile isterseniz Müzik Akademisi’ne gidip bu alanda lisans eğitimi görebilir, isterseniz ressamlık üzerine eğitim veren ve sadece sanatçı yetiştirmeyi amaçlayan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi’ne gidebilirsiniz.

Azerbaycan Astrofizik ve Tıp Bölümü

Azerbaycan’da astrofizik bölümü de okuyabilir, sadece tıp üzerine uzmanlaşmış bir üniversiteden bir doktor olarak da çıkabilirsiniz. Ayrıca hukuk ile ilgileniyorsanız sadece genel bir hukuk bölümü yerine ceza hukuku uzmanı olabilmek için sadece o bölümde okuyabilir ve kariyerinize mükemmel bir yön verebilirsiniz. Ayrıca gazetecilikten, reklamcılığa, iktisattan, ziraata kadar tüm aklınıza gelen bölümleri uzmanlaşmış elit üniversitelerde okuma şansınızın olduğunu ve bunu kullanmanın her an için sadece sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!