Bakü Bilet Fiyatları

Bakü Bilet Fiyatları

Bakü ile İstanbul arasında, çok sık şekilde uçak seferleri bulunmaktadır. Bakü bilet fiyatları ise yüksek olmayıp, en güncel bilgileri öğrenci..

Bakü Bilet Fiyatları

Bakü bilet fiyatları, Üniversite’yi Bakü’de kazanmış olan veya burada okumak isteyen herkesin bilmesi gereken birçok nokta olmaktadır. Şehrin olanakları, nasıl bir yaşam biçiminin olduğu, üniversite yaşamı, konaklama ve yiyecek giderleri gibi uzayıp giden bir liste. Bir de bunların içerisine bilet fiyatlarını katmak gerekir. Bakü’ye giderken uçak biletlerini ortalama kaç paralardan alabilirizin hesabını da yapmamız gerekecektir.

 

Bakü Bilet Fiyatları

Bakü Bilet Fiyatları

Bakü’ye gidebilmenin 2 yolu bulunmaktadır. 1.si elbetteki uçaktır ve çok büyük farkla en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Çünkü 3.5-4 saat aralığında İstanbul Bakü arasını tamamlayabilen bu araçların muadilleri piyasada yoktur. Bakü uçak bileti fiyatlarına bakarsak 2 seçenek var önümüzde. Eğerki birkaç gün sonrasına alırsak en pahalı biletleri alacağız demektir ve buda bizlere alacağımız ucuz biletim yaklaşık iki ya da üç katı fiyatına bilet alacağımız anlamına gelmektedir. uzanan hatta Türk Hava Yolları’nda kimi zaman bin lirayı bulan fiyatlara zorlayacaktır. Eğerki birkaç ay önceden alabilme fırsatımız olursa, özellikle Pegasus’la yarı yarıya daha ucuz bir bilet yakalama şansı olmaktadır. Pegasus’da bir hafta sonrasına ya da birkaç gün sonrasına alınan biletin fiyatı 550-600 lira civarı olurken eğerki birkaç ay sonrası için alınırsa 400 liralara düşebiliyor.

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve aynı zamanda Kafkas bölgesinin en kalabalık şehirlerinden biridir. Bakü, 1 milyondan fazla nüfusa sahiptir ve birçok kültürel, eğitimsel ve ekonomik yönü barındıran hareketli bir metropoldür. Bakü aynı zamanda ekonomik olması, çok sayıda ulaşım seçeneği ve çok çeşitli konaklama seçenekleri nedeniyle dünya çapında insanlar için popüler bir seyahat noktasıdır.

Bakü, Azerbaycan’daki daha uygun fiyatlı destinasyonlardan biridir. Bakü’de yaşamanın maliyeti, Taşqun ve Sumgayıt gibi Azerbaycan’daki diğer büyük şehirlerden daha düşüktür. Ek olarak, Bakü’de yemek, konaklama ve temel hizmetlerin maliyeti de Azerbaycan’ın diğer şehirlerine kıyasla nispeten daha düşüktür. Bunun nedeni, muhtemelen, diğer büyük şehirlerle fiyat paritesini korurken, ekonomiye istikrarlı bir gelir kaynağı sağlayan Azerbaycan’ın petrol yataklarının şehre yakınlığıdır.

Bakü’nün yurt içi hava yolculuğu seçenekleri diğer büyük Azerbaycan şehirlerine kıyasla sınırlıdır. Sumgayıt, Tashqun veya Bakü Uluslararası Havalimanı (GYD) gibi uluslararası bir havalimanı yoktur. Birçok kişi, otobüs değiştirmekten kaçınmak için Tashqun’dan Bakü’ye uçuşları tercih ediyor. Ancak Tashqun’dan Bakü’ye uçmak, Bakü Uluslararası Havalimanı’ndan uçmakla karşılaştırıldığında size ekstra bir alan kazandırmaz. Bakü ve Azerbaycan’ın büyük şehirleri arasında seyahat ederken bir seçeneği diğerine tercih etmek için büyük bir neden yoktur.

Bakü’de hem kısa hem de uzun süreli konaklamalar için birçok konaklama seçeneği vardır. Çoğu ziyaretçinin Bakü gezileri sırasında konakladığı Leyla Meydanı’na yürüme mesafesinde birçok otel bulunmaktadır. Konaklama için diğer popüler seçenekler arasında Airbnb kiralama ve pansiyonlar bulunmaktadır. Bakü’de Airbnb kiralamaları yaygındır çünkü Leyla Meydanı’na yürüme mesafesinde çok fazla otel vardır. Bakers Hostel, Svetla Botvinnaya gibi tarihi yerlere yakın olduğu için Bakü’deki en popüler hostellerden biridir. Buna ek olarak, sırt çantalı gezginler için bütçeye göre ekonomik konaklama sunan birçok gençlik yurdu da var.

Bu incelemelere göre Bakü, Leylman Meydanı’na yürüme mesafesinde birçok yemek, eğlence ve konaklama seçeneği bulunan uygun fiyatlı bir şehir. . Azerbaycan kültürünün hevesli bir hayranı değilseniz veya petrol endüstrisinde çalışmıyorsanız, Bakü’yü ziyaret etmek için pek çok sebep yok. Ancak Bakü’ye gitmeye karar verirseniz Leyla Meydanı’nı mutlaka ziyaret edin! Gelişen petrol endüstrisinin yanı sıra Azerbaycan kültürünün hem eski hem de yeni yönlerini görmek için ideal bir yer!

Bakü’ye Nasıl Gidilir?

Bakü’ye otobüsle gidilir midiye sorarsanız 1.5 günlük bir yolculukla yaklaşık 150 lira civarı ödenerek gidilebilmektedir. Ayrıca Bakü içinde lokal bilet fiyatları ise otobüslerde 20 qepik yani 60 kuruş civarıdır. Aynı şekilde metrolarda da fiyatlar 60-70 kuruş civarıdır.

Bakü Bilet Fiyatları Sık Sorulan Sorular

İstanbul- Bakü arası Yolculuk Ne Kadar Sürer?

İstanbul – Bakü arası uçak yolculuğu ortalama olarak 3 saat 35 dakika sürmektedir.

Hangi hava yolu firmaları sefer düzenlemektedir?

İstanbul – Bakü arası sefer düzenleyen hava yolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Lufthansa, KLM, Emirates, Air France, Qatar Airways, Nas Air, Uzbekistan Airways, Fly Dubai firmalarıdır.

En çok sefer düzenleyen hava yolu şirketi hangisidir?

İstanbul – Bakü arası en çok uçak seferi düzenleyen firma: Türk Hava Yolları’dır.

En ucuz Uçak bileti ne kadardır?

Bu fiyat bilet alınacak zamana göre değişmekle birlikte bugün için en ucuz İstanbul – Bakü uçak bileti 2.834,64 TL’dir.

İstanbul – Bakü uçuşu için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

İstanbul – Bakü uçuşunda kalkış havalimanı olarak: İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, varış havalimanı olarak da Haydar Aliyev Havalimanı kullanılabilmektedir.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!