Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları :Gençlerimiz, petrol ile doğal zenginliklerin çok olduğu bir ülkede her zaman iş imkanlarının da olduğunu belirte...

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları, Azerbaycan petrol ve doğalgaz gibi madenlerin son 10 yılda çok hızlı bir şekilde işlenmesi sonucu ekonomisini 3 kat büyütmüş ve bugün dünyanın en önemli doğalgaz üreten ve en çabuk büyüyen ekonomileri arasındadır.

 

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan’da milli gelir bundan 10 yıl önce 3-4 bin dolar civarındayken bugün 10 bin doların üzerine çıkmış ve refah seviyesi de belli bir noktaya gelmiştir. Bunun en büyük sebebi de tabii iş olanakları ve ülkedeki büyük gelişim ile birlikte büyüyen şirketler, eleman açıkları ve özellikle de Türkiye’den insangücü talepleridir. Azerbaycan’daki birçok ihaleyi Türk firmaları almakta ve buradaki birçok müteahhitlik işleri ve altyapı çalışmalarını Türkler yürütmektedir. Bundan dolayı da öğrenciler de dahil olmak üzere birçok Türk vatandaşı eğer Azerbaycan’da çalışmak isterse yüksek maaşlara ve iyi koşullarda çalışma imkanı bulabilmektedir.

Azerbaycanda Çalışma Şartları

Bugün yurt dışında çalışmak ve çalışmak denilince civarda ilk akla gelen ülkelerden biri de Azerbaycan’dır. Azerbaycan, bugüne kadar yabancı işçi ve personel alımı kapsamında sıklıkla yabancı iş arayanlar arayan ve iş fırsatlarını değerlendiren ülkelerden biridir.
Azerbaycan’da faaliyet gösteren, belirli alanlarda hizmet ve proje üreten birçok şirket, Azerbaycan’a işçi getiren ve yabancı personel arayan şirketler olarak da Azerbaycan’da çalışmaktadır.
İş ve iş fırsatları sunuyorlar. Azerbaycan’da işçi ve personel alımı, Azerbaycan’da personel ve personel maaşları ve Azerbaycan’da çalışma hakkında bilgiler…
Azerbaycan’da hangi şehirlerde iş var?
Azerbaycan toplamda 77 adet şehirden oluşan bir ülke. İrili ufaklı farklı şehirlere sahip olan ülkenin en önemli şehirleri Bakü, Gence, Sumgayıt, Lenkeran, Mingeçevir, Nahçivan, Şirvan, Şemkir, Şeki, Yevlah, Haçmaz, Ağdam, Celilabad, Hankendi, Ağcabedi, Şamahı, Füzuli, Salyan, Berde ve Neftçala’dır. İşçi alımı en fazla bu büyük şehirlerde yapılıyor.

Azerbaycan Yurtdışı İşçi ve Eleman Alımı

Azerbaycan ülke olarak inşaat ve sanayi şirketlerinin yoğun olarak faaliyet gösterdiği bir bölgedir. Ülkede inşaat şirketleri, sanayi şirketleri ve petrol şirketleri faaliyetlerine devam etti ve hız kesmedi. Özellikle Azerbaycan’ın dönüşümünde inşaat, sanayi ve petrol şirketlerinin faaliyetleri önemli rol oynamaktadır. Kısacası Azerbaycan ve önemli şehirlerinden yabancı işçi almak ve Azerbaycan’da iş yapmak isteyenler için özellikle inşaat ve sanayi şirketlerinde iş imkanları bulunmaktadır. Bu arka plana karşı, Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk inşaat ve sanayi şirketleri, Türkiye’den çok sayıda yabancı işçi ve personel istihdam etmektedir. Bu şirketler kalifiye elemana, vasıflı işçiye, vasıfsız işçiye ve birçok alanda insana ihtiyaç duyduklarından, yabancı işgücü alımına bunların küçük bir yüzdesini dahil etmektedirler. Öte yandan restoranlar ve yemek hizmeti veren diğer şirketler için yurt dışı iş imkanları da bulunmaktadır.

Azerbaycan’a İşçi Arayan ve İşçi Götüren İnşaat Firmaları

Ülkenin yapısal dönüşümü sırasında, bugün Azerbaycan’da faaliyet gösteren birçok inşaat şirketi var. Bunlar arasında Türk inşaat şirketleri ve Türk sanayi şirketleri önemli bir yer tutmaktadır. Dolayısıyla bu durumda inşaat şirketleri ve sanayi şirketleri Azerbaycan’da çalışmak isteyen, iş arayan ve yurt dışından işçi alımından yararlanmak isteyen kişilere iş imkanı sunmaktadır. Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk inşaat firmaları, kalifiye, deneyimli, vasıflı ve vasıfsız personel ve işçi istihdam etmek amacıyla mühendis, şantiye işçisi ve personeli, sıvacı, boyacı, demirci, duvar kağıdı ustası, fayans ustası, kalıpçı istihdam etmektedir Ustalar, elektrikçiler, tesisatçılar, şantiye denetçiler, sürücüler, operatörler, teknisyenler, depo denetçileri, duvar ustaları, inşaat ekipmanı operatörleri, ekskavatör operatörleri, vinç operatörleri, yükleyici operatörleri ve teknisyenleri. Bunun yanı sıra sanayi şirketleri farklı pozisyonlarda yabancı personel ve işçi arıyor.

Azerbaycan Gıda Sektörü İş İlanları
İnşaat, inşaat, petrol ve sanayi şirketleri gibi büyük firmaların yanı sıra gıda sektöründe faaliyet gösteren irili ufaklı birçok yer personel ve işçi istihdam etmekte ve gurbetçi aramaktadır. Bugün özellikle ülkenin büyük kentleri Bakü, Gence, Sumgayıt, Lenkeran ve Minchville’de birçok restoran ve kebapçı Türkiye’den işçi alıyor. Azerbaycan gıda sektöründe restoranlarda çalışmak isteyenler kebapçı, kebapçı, turtacı, pideci, kebapçı, lahmacuncu, et yapımcısı, Hap yapımcısı, şef, türk şef gibi birçok farklı pozisyonun işe alımından yararlanabilirler. gurme işe almak.

Azerbaycan’da İş Yapan İşçi Arayan Türk Şirketler

İnşaat, sanayi ve petrol şirketlerinin yanı sıra üretim ve hizmetlere yatırım yapmak için önemli Türk veya Türk-Azerbaycan ortaklıkları var. Azerbaycan Coca – Cola, Azercell Telekom, Azersun Holding (Gıda), Elvan – Azeri Gıda (çikolata), Dimes Gafkaz MMC (meyve suyu), Kissan Parke, Dizayn – Cenay Azerbaycan, Türk Yapı Sanayi, Veyseloğlu- Yaycılı Kardeşler, Çağ Öğretim (Eğitim), Kartaş Ltd. (Mr. Fix markalı yapı kimyasalları), Makro 2000 Eğitim Teknolojileri, Beta Çay… Bunların yanı sıra onlarca Türk markası pazarda. Vestel, Beko, Damat, Bay Döner, LCV, Koton…
Sayılar yıllar içinde değişse de, Azerbaycan Vergi Bakanlığı’nın resmi kayıtlarına göre, 2012 yılında Azerbaycan’da 465’i tüzel ve 1.220’si tüzel kişi olmak üzere toplam 1.685 şirket faaliyet gösteriyordu. Türkiye’deki yatırımların yaklaşık 7 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor ve bunun 3.5 milyar doları enerji sektöründe. Bu yatırımlarla Azerbaycan yaklaşık 25.000 iş yaratmıştır. Resmi kayıtlara göre, yalnızca 2000 ile 2012 yılları arasında Türk şirketleri Azerbaycan ekonomisine yaklaşık 2,5 milyar dolarlık vergi katkısında bulundu.

Azerbaycan Türk Öğrencileri İş İmkanı

Azerbaycan’da Türk öğrencilerin çalışabilecekleri birçok mekan ve yer mevcuttur. Örneğin öğrencilerin çok yoğunlukta olduğu Bakü’de iseniz her türlü cafe ve bar sizin için potansiyel bir işyeridir. Çünkü buralarda sürekli eleman ihtiyacı olabilmekte ve kendine güvenen ve gelen kişiyle rahat iletişim kurabilecek birilerini daima istemektedirler. Dil konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmeyin, çünkü belli bir süre sonra hem siz Azerilerin dilini net bir şekilde anlıyorsunuz, hem zaten onlar da sizin ne demek istediğinizi anlayacaktır. Eğer öğrenci olarak Bakü’de veya başka bir Azerbaycan şehrinde çalışmak istiyorsanız bu konuda kapılar sonuna kadar size açık.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!