Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları

Değerli gençlerimiz, petrol ile doğal zenginliklerin çok olduğu bir ülkede her zaman iş imkanlarının da olduğunu belirtelim..

Azerbaycan İş İmkanları

Azerbaycan İş İmkanları, Azerbaycan petrol ve doğalgaz gibi madenlerin son 10 yılda çok hızlı bir şekilde işlenmesi sonucu ekonomisini 3 kat büyütmüş ve bugün dünyanın en önemli doğalgaz üreten ve en çabuk büyüyen ekonomileri arasındadır.

Azerbaycan’da milli gelir bundan 10 yıl önce 3-4 bin dolar civarındayken bugün 10 bin doların üzerine çıkmış ve refah seviyesi de belli bir noktaya gelmiştir. Bunun en büyük sebebi de tabii iş olanakları ve ülkedeki büyük gelişim ile birlikte büyüyen şirketler, eleman açıkları ve özellikle de Türkiye’den insangücü talepleridir. Azerbaycan’daki birçok ihaleyi Türk firmaları almakta ve buradaki birçok müteahhitlik işleri ve altyapı çalışmalarını Türkler yürütmektedir. Bundan dolayı da öğrenciler de dahil olmak üzere birçok Türk vatandaşı eğer Azerbaycan’da çalışmak isterse yüksek maaşlara ve iyi koşullarda çalışma imkanı bulabilmektedir.

Azerbaycan Türk Öğrencileri İş İmkanı

Azerbaycan’da Türk öğrencilerin çalışabilecekleri birçok mekan ve yer mevcuttur. Örneğin öğrencilerin çok yoğunlukta olduğu Bakü’de iseniz her türlü cafe ve bar sizin için potansiyel bir işyeridir. Çünkü buralarda sürekli eleman ihtiyacı olabilmekte ve kendine güvenen ve gelen kişiyle rahat iletişim kurabilecek birilerini daima istemektedirler. Dil konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmeyin, çünkü belli bir süre sonra hem siz Azerilerin dilini net bir şekilde anlıyorsunuz, hem zaten onlar da sizin ne demek istediğinizi anlayacaktır. Eğer öğrenci olarak Bakü’de veya başka bir Azerbaycan şehrinde çalışmak istiyorsanız bu konuda kapılar sonuna kadar size açık.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!