Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan devlet ressamlık akademisi eğitim hayatına 2002 yılında başlamıştır. Kurum resim yeteneği olan gençlerin kendilerini eğitimle..

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Cumhurbaşkanı talimatıyla 2002 senesinde Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de açılan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, modern eğitim modeliyle Azerbaycan’da sanat akademisi eğitimi almak isteyenlerin ilk ve en kaliteli tercihi olmuştur.

 

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Ressamlık Sanatlar Akademisi çağdaş eğitim anlayışı ile pek çok öğrencinin öncelikli tercihi olduğu için yoğun bir talep görmekte ve Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi de öğrencilerden bazı yeterlilikler talep etmektedir. Azerbaycan Devlet Ressamlık Komisyonu’nun yaptığı mülakat sonrasında yeterli vasıflara sahip olan adaylar okula öğrenci olarak kabul edilmekte ve Azerbaycan Devlet Üniversitesi tercihlerinin doğru adresi olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olabilmektedir.

Azerbaycan mimarlık bölümüyle de son dönemde dikkat çeken Ressamlık Sanatlar Akademisi, British Council ile yaptığı anlaşmalarla uluslararası saygınlığa sahiptir. Uluslararası anlaşmalarıyla yurtdışında eğitimin en güvenilir ve tek yetkili ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farkıyla Azerbaycan’da heykeltıraşlık okumak için de Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi‘ni seçebilirsiniz. Azerbaycan moda tasarım bölümü eğitiminden yararlanmak isteyenlerin de doğru seçimi olan Eurostar, fark yaratan kaliteli hizmetlerini daima uygun fiyatlarla sunmaktadır. Bunun yanında Azerbaycan üniversitelerinde makul fiyatlarla eğitim görmeniz ve sınavsız giriş koşulları konusunda size yol gösterecektir. Kariyer sahibi ressamların ve sanatçıların yurtdışından gelerek öğrencilere ders verdiği Azerbaycan Devlet Ressamlık ve Sanatlar Akademisi farkını yasamak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan profesyonel ekibin size sağlayacağı karşılama, danışmanlık, yerleşme, kayıt ve kabul gibi hizmetlere en uygun fiyatlarla sahip olun ve yurtdışında eğitiminizi kolayca tamamlayın.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Tarihi

Azerbaycan Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi (AAPSA), eski Sovyetler Birliği’ndeki en eski resim akademilerinden biridir. Akademi Azerbaycan’dan ve eski Sovyet cumhuriyetlerinden ressamlar, heykeltıraşlar ve mimarlar yetiştiriyor. Ayrıca öğrenci eserlerinin sergilenmesi için bir mekan sağlar. Kampüs, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün merkezinde bulunan birkaç binadan oluşmaktadır. Bakü bir kültür merkezi olarak sanatsal geleneklerini AAPSA’lar gibi kurumlar aracılığıyla yaşatmaktadır.

Azerbaycan Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi, Transkafkasya Sanat Akademisi’nin himayesinde 1864 yılında kurulmuştur. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunmaktadır. Akademi Azerbaycan’dan ve eski Sovyet cumhuriyetlerinden ressamlar, heykeltıraşlar ve mimarlar yetiştiriyor. Ayrıca öğrenci eserlerinin sergilenmesi için bir mekan sağlar. Kampüs, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün merkezinde bulunan birkaç binadan oluşmaktadır. Bir kültür merkezi olarak Bakü, AAPSA’lar gibi kurumlar aracılığıyla sanatsal geleneklerini yaşatıyor.

Öğrencilerin akademide birçok kurs ve derece seçeneği var. Tarih, teori ve teknik, tasarım temelleri, çizim ve resim dersleri alabilirler. Ayrıca, öğrenciler mimari program, heykel programı ve resim programı aracılığıyla lisansüstü eğitim alma olanağına sahiptir. AAPSA’larda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, gerek Azerbaycan’da gerekse yurtdışında sanat alanında büyük iş fırsatlarına sahip oluyorlar.

Mezunlar sanatta ve akademide başarı buldular. Birçok ressam çalışmalarını ulusal ve uluslararası düzeyde sergiledi. Birçok heykeltıraş, becerilerini sergilemek için ulusal heykel yarışmalarında başarıyla yarıştı. Mimarlar bile çeşitli tasarım bürolarında veya bağımsız olarak çalışarak başarıya ulaştılar. Kampüs, hem yerel halk hem de turistler için öğrenci eserlerini sergileyen çok sayıda sergiye ev sahipliği yaptı. Bu, Bakü’ye gelen ziyaretçilere bu bölgenin zengin tarihi ve kültürü hakkında bir fikir verir.

Sanat, Azerbaycan kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır; toplumu zenginleştirir ve yaratıcılık ve hayal gücü aracılığıyla insanlar arasında köprüler kurar. AAPSA’lar gibi çeşitli kurumlar, geleceğin sanatçılarını eğiterek bu sanatın korunmasına yardımcı olur. AAPSA’lardan mezun olduktan sonra bile, müstakbel sanatçılar çalışmalarını akademi tarafından düzenlenen yarışmalarda veya yerel olarak Bakü Modern Sanat Müzesi’nde (MMOMA) sergileyebilirler. Azim ve hırs sayesinde herkes sanatçı olma hayallerinin peşinden gidebilir.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Fakülteler ve Bölümleri

Sanat Tasvir Fakültesi;

Grafik

Heykeltıraş

Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

Mimarlık ve Dizayn

Resim

Dizayn

Kıyafet Tasarımı

Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

Sanat Tarihi

İhsan Bilimi

BÖLÜM

ÜCRET

Hazırlık üstelik 1300 $
Resim üstelik 500-900 $

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletressamlıksanatlarakademisi

  • Azerbaycan Spor Akademisi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!