Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan Binegedi

Ülkenin başkenti Bakü, birbirinden modern ve kaliteli yerleşim alanları ile dikkat çekmektedir. Azerbaycan Binegedi bölgesi de bunların başında..

Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan Binegedi bölgelere yani rayonlara ayrılmış bir ülkedir. 66 adet rayon bulunur ve bunların 11 adeti Bakü’de bulunur. Binegedi Rayonu da Bakü şehir sınırları içerisinde yer alan merkezden 11 km uzaklıkta ve Abşeron yarımadasının içerisindedir. Önceki adı Kirov olan bu rayon, 1992’deki bağımsızlık sonrası Bineqedi yani Binegedi olmuştur.

169 kilometre karelik bir alanı kaplayan, 250 bin nüfusu olan Azerbaycan’ın Binegedi Rayonu, 100 civarı sanayi kuruluşuna da ev sahipliği yapmaktadır. 5 maden şirketinin bulunduğu, 85 imalat yapan fabrika ve ve elektronik ile gaz, tesisat alanlarında hizmet veren bazı firmalar da yer almaktadır. Coca Cola’nın Azerbaycan fabrikası olan Koka Kola Bottlers LTD de Binegedi’de üretim yapmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü Mars çikolata ve şekerleme fabrikasının Azerbaycan ayağı da buradadır. Aqua Park alışveriş merkezi de Binegedi’de bulunurken, burası Bakü ve Azerbaycanın en önemli AVM’lerinden biridir. Özellikle içerisindeki dünyaca ünlü markaları, dünyanın her köşesinden mutfaklardan örnek veren restaurant ve cafeleri ile ülkenin en önemli sosyal merkezlerinden de biridir.

Azerbaycan Etkinlikleri

Azerbaycan üniversite öğrencilerine büyük imkanlar, görsel bir şölen, doğal güzellikler ve eğitimin gereklerini sunarken, Türk öğrencilerin de Bakü ve Binegedi Rayonu’ndaki ikametlerinde en rahat edecekleri dönemleri yaşayacaklarını, Türkiye’ye döndüklerinde burası hakında çok olumlu referanslar verip herkese tavsiye edeceklerini sizlere söyleyebiliriz. Bir fotoğraf makinesi ile her zaman Binegedi caddelerinde bir şeyler yakalayacağını ve içlere eski şehir bölgelerine gittikçe de müthiş enstantaneler yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!