Azerbaycan Otel Fiyatları

Azerbaycan Otel Fiyatları

Azerbaycan Otel Fiyatları :Öğrencilerimiz, ülkeye geldiklerinde yurt ve evlere yerleşene kadar otelde kalabilirler. Aileleriniz ve yakınl...

Azerbaycan Otel Fiyatları

Azerbaycan Otel Fiyatları

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Bakü, zengin kültürü ve güzel mimarisi nedeniyle popüler bir turizm merkezidir. Konuklarına ekonomik ve lüks konaklama imkanı sunan Bakü’de birçok uluslararası otel bulunmaktadır. Bakü’nün toplu taşıma sistemi de turistlerin şehri ve yakın bölgeleri keşfetmesini kolaylaştırıyor. Taksi çağırmak veya toplu taşıma araçlarını kullanmak pahalıdır, bu nedenle bu fırsatlarla bir konaklama rezervasyonu yapmak mantıklıdır. Ayrıca, bu otellerin sunduğu çeşitli olanaklar her seyahati daha konforlu hale getiriyor. Azerbaycan’da öğrenci iseniz ilk gittiğinizde kalacak yer ile ilgili bir yer ayarlamadıysanız kalacak yer bulmalısınız. Ya da belki de ilk kez gidip okulları gezeceksiniz ve ailenizle birlikte kalabilecek ucuz, fakat düzgün bir otel arıyorsunuz. Bunun için birçok alternatifiniz olacaktır. İllaki büyük bir otelde yıldızı çok yerde kalma zorunluluğunuz yoksa sayısız seçenek sizleri bekliyor olacak.

 

Azerbaycan Otel Fiyatları

Azerbaycan Otel Fiyatları

Bakü’de birçok uluslararası otel bulunmaktadır. Örneğin, Hazar’daki Sheraton, şehrin gezginler arasında en popüler konaklama yerlerinden biridir. Bir yüzme havuzu, fitness merkezi, restoranlar ve daha fazlasını sunmaktadır. Ayrıca Haydar Aliyev International Hotel’de 190 modern oda, sağlık kulübü ve kumarhane bulunmaktadır. Şehir ayrıca bütçe gezginler için mükemmel olan birkaç hostele sahiptir; Bunlara Azerbaycan Uluslararası Gençlik Yurdu ve Kars Pansiyonu dahildir. Ad hoc turlar ayrıca Bakü’deki konaklamalar için promosyonlar yürütür ve bütçe gezginlerin şehri indirimli fiyatlarla görmelerini sağlar.

Bakü, elbetteki çok pahalı ve yüksek fiyatlı yerler olacak. Nasıl ki siz İstanbul’da Ottomans’da kalıyorsanız günlük binlerce lirayı bile verebilirim demiş oluyorsanız, aynı şekilde Bakü’de 5 yıldızlı oteller bulup koca koca fiyatları görebilirsiniz. Fakat büyük şehir demek her zaman için sçim hakkı ve özgürlük demektir. Bundan dolayı da pansiyonlar, hostel dediğimiz mekanlar ve yıldızı 3’lerde olan fakat eli yüzü düzgün birçok yer sizi konuk etmeye hazırdır. Bakü’de merkezde eğer 3 yıldızlı sağlam bir otelde kalmak istiyorsanız 100-120 lira civarı bir fiyat vereceksiniz demektir. Elbette farklı farklı mekanlarda fiyatlar değişebilir, ancak bu ücretlere bulabilirsiniz.

Azerbaycan, Asya’nın Kafkasya bölgesinde bir millettir. Doğuda İran, batıda Irak ile sınır komşusudur. Hazar Denizi ülkenin kuzeyinde yer alır. Büyük Kafkas Sıradağları’nın bir parçası olan Azerbaycan, topraklarının çoğunda ılıman bir iklime sahiptir. Ulusun adı, ‘baston’ anlamına gelen Arapça جَاكما kelimesinden gelmektedir. Azerbaycan, popüler bir turizm merkezi olmasının yanı sıra, önde gelen bir petrol üreticisi ülkedir.

Bakü, modern ancak tarihi bir yerdir. Ülkenin başkenti, 1937’de Stalin’in şehri resmi ikametgahı yapmasıyla Bakü’ye taşındı. Artık hareketli bir metropol olduğundan Baz Luhan, Hotel City adlı kitabında Bakü’yü New York City ile karşılaştırdı. Herhangi bir modern şehirde olduğu gibi, Bakü’de de gezginlerin keşfedebileceği çok sayıda tarihi yer vardır. Örneğin, bir Stalin tüzüğü ve müzesinin yanı sıra II. Dünya Savaşı’nda ölen Sovyet askerleri için bir anıt var. Bakü, antik çağlardan kalma birçok camiye ve Süryani kilisesine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, ziyaretçilerin eğlenmesi için çeşitli tiyatrolar ve sanat galerileri vardır.

Artık hareketli bir metropol olduğundan, Bakü, 1900’lerde çoğunlukla bir tarım şehriydi. Ancak 1991 yılından başlayarak yaklaşık 20 yıl boyunca dünyanın en hızlı büyüyen ekonomi sitelerinden biri haline geldi. Bu büyümeyi desteklemek için hükümet, otel endüstrisini büyük ölçüde sübvanse ediyor. Bu, gezginlere son derece indirimli fiyatlar satmalarını sağlar. Aslında oda satarken herhangi bir satış veya işlem ücreti almıyorlar. Gezginleri daha da cezbetmek için hükümet, resmi kanallar aracılığıyla rezerve edilen tüm otel odalarında %10 vergi indirimi uygular. Bu, Azerbaycan’ı Kafkas bölgesindeki diğer ülkelere göre ucuz bir turizm destinasyonu olarak tanıtmaya yardımcı olur.

Artık hareketli bir metropol olduğundan, Bakü 1900’lerde çoğunlukla bir tarım şehriydi. Ancak 1991 yılından başlayarak yaklaşık 20 yıl boyunca dünyanın en hızlı büyüyen ekonomi sitelerinden biri haline geldi. Bu büyümeyi desteklemek için hükümet, otel endüstrisine büyük ölçüde sübvanse ediyor – bu, gezginlere son derece indirimli fiyatlar satmalarını sağlıyor. Aslında oda satarken herhangi bir satış veya işlem ücreti almıyorlar. Gezginleri daha da cezbetmek için hükümet, resmi kanallar aracılığıyla rezerve edilen tüm otel odalarında %10 vergi indirimi uygular. Bu, Azerbaycan’ı Kafkas bölgesindeki diğer ülkelere göre ucuz bir turizm destinasyonu olarak tanıtmaya yardımcı olur.

İşe alma rehberleri ve ulaşım hizmetleri, Azerbaycan’da seyahat etmenize ve birçok tarihi yeri ve tatil beldesini görmenize yardımcı olabilir. Kendi başına heyecan verici ama tarihi bir yer olan başkenti Bakü’yü ziyaret ettiğinizde Azerbaycan hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ayrıca, bir acente aracılığıyla veya doğrudan otellerin kendileri aracılığıyla tur rezervasyonu yaparken otellerde ucuz fırsatlar bulacaksınız.

Azerbaycan’da Ucuza Otel

Bizim için biraz daha ucuz olsun, pansiyon hostel tipinde olsun yeter diyorsanız bu kez 45 lira gibi fiyatlara kalacak yerler bulabilirsiniz. Türkiye’deki standartlar gibi olan ve eski tip bir pansiyon da olsa işinizi görecektir. Dediğimiz gibi öncelikle iyi bir araştırma gerekir ve kesinlikle ilk girdiğiniz yerde karar kılmadan önce interneti biraz kolaçan edin ve mutlaka göreceksiniz ki gördüklerinizden çok daha iyisini ucuza bulacaksınız.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!