azerbaycan gence devlet üniversitesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi burs imkanlarından faydalanmak için erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın hemen bilgi alın

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

1923 yılında kurulan Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi, köklü tarihi boyunca eğitim çeşitliliğini ve kalitesini sürekli geliştirmiştir. 1923 yılında ilk mezunlarını 28’i erkek toplam 40 öğrenci olarak Bakü Tiyatro Okulu ismiyle veren eğitim kurumu, Tiyatro ve Sahne Sanatları ile Aktörlük ve Prodüktörlük üzerine eğitim vermekteydi. Yıllar içerisinde yüksekokul, enstitü ve son olarak da Üniversite olan okul, her zaman eğitim kalitesini en üst seviye tutmayı basar mistir. 1945 yılında yüksekokul olarak eğitim yelpazesine Dekoratif Uygulamalı Sanatlar, Kültür ve Aydınlanma gibi bölümleri de ekleyen okul, 1968 yılına gelindiğindeyse Devlet Sanat Enstitüsü halini al mistir. Tiyatro Tasarımı, Sinema Sanatı ve Yönetmenlik, Müzecilik, Sanat Tarihi ve Sanat Eleştirmenliği, TV Dramalar, Yazarlık, İç Mekân ve Ekipmanları bölümlerinin haricinde Hali Tasarımı ve Dokumacılık ile Moda Tasarımı gibi bölümlerle zengin bir eğitim içeriğine sahip olan okul, Devlet Sanat Enstitüsü olarak adından yurtdışında da söz ettirmeye başlamıştır. TV yapımcılığı, Tiyatro Yönetmenliği, Aktörlük ve Vokal gibi bölümlerin haricinde Mimarlık, Resim ve Reklam Tasarımı alanlarında da eğitim programlarının oluşturulması ile 1991 yılında Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi statüsüne sahip olmuştur.

 

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi


Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Avrupa standartlarında verdiği yükseköğretimle sanat dallarından moda alanına, mimarlık ve yönetmenlik sanatı eğitimine geniş bir yelpazeye yayılan eğitim programlarına sahiptir. Üniversite teknik, sanat ve sosyokültürel alanlarda verdiği eğitimini yedi lisans, bir hazırlık ve bir adet yüksek lisans fakültesi bünyesinde yer alan 34 bölümle vermektedir.

Medya Tasarımı gibi modern televizyon çağının popüler alanlarında da kaliteli eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, ayrıca Sanatçı Tasarımı ve Kozmetik Eğitimi gibi bölümleriyle sahne arkası alanlarda da geniş içerikli eğitim vermektedir. Moda çizim Bölümü ve Moda Tasarımı eğitimiyle moda alanında da Avrupa’dan yoğun talep gören Üniversite, eğitim çeşitliliği kadar sosyal ve kültürel alanlarda sahip olduğu tesisler, kompleksler ve merkezlerle de ön plana çıkmaktadır. Otel, market, sağlık merkezi, kapalı ve açık yüzme havuzları, banka, kuaför, lojman, etüt odaları, öğrenci asistanlık merkezleri, kapalı spor salonu ve açık spor alanları, öğrenci kulüp merkezleri, bilgisayar laboratuvarları ve merkezleri gibi birçok imkâna sahip olan öğrenciler ayrıca kampüs içerisinde kablosuz internet alanlarından da yararlanabilmektedir. Teknik eğitim alan öğrencilere geniş uygulama alanlarında eğitim esnasında tecrübe kazanma imkân da sağlayan Üniversite, kendine ait olan televizyon ve radyo kanalıyla da prestijli bir konuma sahiptir. Sinema ve televizyon setleri, matbaa, sinema salonu, baskı merkezi, zengin içerikli ve modern bir kütüphane, uzaktan eğitim merkezi, tiyatro ve akademik rehberlik gibi pek çok teknik, sosyal ve teknolojik imkâna sahip olan Üniversite, gerçek anlamda Avrupa standartlarında bir yükseköğretim kurumudur.

Yönetmenlik ve TV yapımcılığı, tiyatro yönetmenliği ve genel yönetmenlik sanatı, vokal ve sanatçı tasarımı, mimarlık ve sanat tarihi, sanat eleştirmenliği ve müzecilik gibi alanlarda üst seviyeli eğitim imkânları sunan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, yurtdışı eğitim alanında tek yetkili eğitim ofisi olan Eurostar’ın kaliteli hizmetleriyle sizleri bekliyor. Moda çizim Bölümü ve Moda Tasarımı gibi alanlarda da eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne, profesyonel kadrosuyla güvenilir ve kaliteli hizmetleri bütçe dostu fiyatlarla sizlere sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi aracılığı ile kontenjan sorunu olmadan kayıt yaptırabilirsiniz. Uzman ekibiyle kayıt, kabul, karşılama, yerleşim ve danışmanlık gibi alanlarda en kaliteli hizmetleri sunan Eurostarın avantajlı seçenekleriyle yükseköğretim hayatinizin sorunsuz bir biçimde tamamlanması için bizimle irtibata geçin. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi uluslararası anlaşmalarıyla tek yetkili eğitim merkezi olarak, prestijli ve yüksek seviyeli bir yükseköğretim eğitim almanızı sağlayacaktır.

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümleri:

Kültür

Müzecilik

Uygulamalı Kültür

Ekonomi ve Danışma

Kültür Fakültesi: 1959 yılında eğitime başlayan fakülte; Kültüroloji, Turizm ve Otelcilik, İşletme, Müzecilik ve Anıtların Korunması ile Uluslararası İlişkiler üzerine eğitim programları sunmaktadır.

Aktör Sanatı Fakültesi: Köklü tarihi 1923 yılında kadar dayanan fakülte, Tiyatro Okulu ismiyle başladığı eğitim hayatına 1945’te açılan Tiyatro Enstitüsü’nün en önemli fakültesi olarak devam etmistir.1992’de Tiyatro ve Sinema Sanatı Fakültesi, 2002 yılında da Aktör Sanatı Fakültesi adını al mistir.

Fakültede 6 bölümde dersler yapılmaktadır.

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümleri:

Sahne Danışmanlığı

Aktör ve Yönetmenlik Sanatı

Vokal

Müzikal Sanatı

Koreografi ve Plastik Sanatlar

Pop Sanatı

Fakülte mezunları; Drama ve Sinema Oyunculuğu, Müzikal Oyunculuğu, Pop ve Koreografi Saatçiliği dallarında uzmanlaşmaktadır. Üniversite Beden Eğitimi ve Spor eğitimi de vermektedir.

Yönetmen Sanatı Fakültesi: Edebi Yaratıcılık Fakültesi ismiyle tanınan ve sonrasında 2001 yılında Yapımcılık ile Yöneticilik bölümlerinin birleştirilmesiyle günümüzdeki adını alan fakülte, prestijli bir sanat eğitimi vermektedir.

Fakültede 4 bölümde ders yapılmaktadır.

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümleri:

Tiyatro Yönetmenliği

Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmenliği

TV Yapımcılığı

Yönetmenlik

Fakülte mezunları; Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmeni, Drama Yönetmeni, TV Program Yönetmeni, Sinema Yönetmeni, Pop ve Müzikal Yönetmeni, Sanat Operatörü gibi alanlarda uzmanlaşabildiği gibi Tiyatro Kurumları Müdürü sertifikası da alabilmektedir.

Sanatçılık Fakültesi: 1991 yılından beri saygın sanatçılar yetiştiren fakülte, çok yönlü eğitim programlarına sahiptir.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümleri:

Tiyatroculuk

Sinema ve Televizyon Dramalar

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Yabancı Diller

Sosyal Siyasal Bilimler

Amatör ve Halk Sanatları

Fakülte mezunları; Tiyatro ve Sinema çalışmaları, Televizyon Dramalar ve Yayıncılığı, Biblioloji, Televizyon ve Sinema Gazeteciliği gibi alanlarda uzmanlaşma imkânına sahiptir.

Yabancı Diller Fakültesi: Fakültede, yabancı ülkelerden gelen öğrencilere Dil Hazinlik kursları verilmektedir.

Müzik Sanatı Fakültesi “Konservatuar”: Kapsamlı ve yoğun eğitim programlarıyla öğrencilerine üst düzeyde eğitim veren fakülte, 2001 yılında kurulmuştur.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

Müzik çalışmaları

Müzik Disiplinleri ve Şef çalışmaları

Enstrümantal Performans

Popüler Müzik ve çeşitli Performanslar

Mugam (Makam) Sanatı

Âşık Sanatı

Fakülte mezunları; Bestecilik, İleticilik, Orkestra Yönetimi, Enstrümantal Performans, Mugam Sanatı, Popüler Müzik, Müzisyen, Solo Performans ve Sergicilik alanlarında uzman sertifikası almaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi: Üniversitenin adından da anlaşılabileceği gibi okulun en önemli ve en eski fakültelerinden biri olan Güzel Sanatlar Fakültesi, 1990’dan beri Azerbaycan’da heykeltıraşlık, grafik tasarım ve resim sanatı üzerine eğitim veren tek fakültedir.

Fakültede 3 bölümde eğitim yapılmaktadır.

Bölümler:

Resim ve Moda çizim bölümü

Sanat Eleştirmenliği bölümü

Uygulamalı Dekorasyon Sanatı bölümü

Fakülte mezunları; Resim ve Moda çizimi, Mimarlık ve Sanat Tarihi, Kozmetik Eğitimi, Tiyatro Tasarımı, Medya Tasarımı, Hali Tasarımı, Moda Tasarımı, Reklam Tasarımı, Sanatçı Tasarımı gibi alanlarda uzman sertifikasına sahip olmaktadır.

Lisans Eğitim Dili Fiyat

Edebiyat

Azerice

1.500 USD

Sanat Tarihi Ve Teorisi

Azerice

1.500 USD

Ressamlık Fakültesi

Azerice

1.500 USD

Sahne Sanatları Fakültesi

Azerice

1.500 USD

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycangüzelsanatlarfakültesi

tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!