azerbaycan havacılık üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi yurt fiyatları, kayıt için gerekli belgeler, taban puan, burs fırsatları için hemen başvurun

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık, nesneleri havada hareket ettirme bilimi ve mesleğidir. Askeri, ticari ve sivil havacılığın çok önemli bir parçasıdır. Birçok ülke, yeni pilotlar yetiştirmek için havacılık üniversiteleri kurarak havacılık endüstrilerini kurmaya başladı. Bunlar, havacılığın hızlı genişlemesi zamanlarında önemlidir. Havacılık üniversiteleri ülkelerin daha müreffeh olmalarına ve daha fazla istihdam olanağı sağlamasına yardımcı olur. Azerbaycan’da havacılık sektöründe yaşanan eğitimli personel eksikliğinin giderilmesi için Bakanlar Kurulu tarafından yapılan çalışma ile 1992 yılında Milli Havacılık Merkezi adıyla açılan Azerbaycan Havacılık üniversitesi, kısa süre içerisinde eğitim kalitesini büyük oranda arttırarak eğitim sistemi içerisinde saygın bir konuma sahip olmuştur. Azerbaycan’da havacılık üniversitesi olarak günümüzde Azerbaycan ülkesi genelinde tanınan ve Azerbaycan Hava Yolları da dâhil olmak üzere birçok firmaya personel yetiştiren üniversite, Azerbaycan ülkesi için çok büyük öneme sahip olan bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

 

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi


Dünyada Havacılık Üniversiteleri Tarihi Gelişimi

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne göre 167 ülkede 326 havacılık üniversitesi var. Daha fazla ülke havacılık endüstrilerini kurmaya başladıkça bu sayı her yıl artmaktadır. Üniversiteler, yeni pilotlara çeşitli uçakları güvenli bir şekilde nasıl kullanacaklarını öğretmek için iyi bir zemin sağlar. Bu okullardan pilotlar, gelişen küresel ekonomi nedeniyle yüksek talep görüyor. Eğitimlerini tamamladıktan sonra hava kuvvetleri, hava kanatları veya havayollarında kolayca iş bulabilirler. Havada daha fazla uçak, havacılıkla uğraşan herkes için daha fazla zenginlik demektir.

Dünyanın tüm hava kuvvetleri, hava kanatları, hava kuvvetleri ve hava kanatları, pilotlarını Havacılık Üniversitesi aracılığıyla eğitiyor. Hem askeri hem de sivil pilotlar için gerçek uçakları kullanarak sıkı eğitimler veriyorlar. Ayrıca, yeni öğrencilere teori ve öğretimi öğreten öğretim üyeleri var. Bu, öğretimi tüm öğrenciler için daha etkili ve kolay erişilebilir hale getirir. Havacılık üniversiteleri, yüksek maaşları ve yan hakları sayesinde mezun olduktan sonra eğitmenler için de iyi istihdam olanakları sağlamaktadır.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi İş İmkanları

Yeni, hızla büyüyen küresel ekonomi sayesinde havacılıkta birçok kariyer fırsatı bulunmaktadır. Havayolları, havacılık üniversitesi mezunlarının çoğunu istihdam etmektedir. İnsanları ve malları dünyanın her yerine taşımaktan sorumludurlar. Ayrıca iş güvenliği ve büyük faydaların yanı sıra düzenli maaş çekleri sağlarlar. Hükümetler ayrıca birçok havacılık üniversitesi mezununu silahlı kuvvetlerinde uçuş mühendisi veya pilot olarak istihdam etmektedir. Kamu güvenliği kurumları, doğal afetler veya toplumdaki krizler sırasında acil durum ekipmanlarını güvenli bir şekilde taşımak için bunları kullanır. Son olarak, çiftçiler ekim mevsimi boyunca mahsulleri taşımak için uçak ekiplerini kullanır. Büyüyen her ülke, havacılık endüstrilerini iyi bir şekilde yürütmek için yeterli eğitimli personele ihtiyaç duyar, sonuçta büyümeyi yönlendirir ve küresel ekonomiye katkıda bulunur

Havacılık, geniş ekonomik değeri sayesinde çok fazla büyüme potansiyeli olan sürekli genişleyen bir alandır ve sayısız istihdam fırsatı. Dünya hükümetleri, dünya çapında havacılık üniversiteleri kurarak bunu kabul ettiler. Bunlar, yeni pilotları eğitmek ve hava endüstrilerini oluşturan ülkelerde büyümeyi teşvik etmek için gereklidir. Havacı olmakla ilgileniyorsanız, yerel havacılık üniversitenize göz atın!

Azerbaycan dâhilinde verdiği eğitimin daha da kaliteli bir hale gelmesi için eğitmenlerini İstanbul, Prag, Barselona, Viyana, Kahire, Venedik ve Budapeşte gibi şehirlerde düzenlenen seminerlere gönderen Azerbaycan Havacılık üniversitesi, Bologna Anlaşması’na da uygun olarak eğitim vererek Azerbaycan sistemi kalitesinin artmasına yardımcı olmuştur.

BÖLÜM ÜCRET
Hazırlık 1300 $
Uçak Mühendisliği 2500 $
Havacılık Elektroniği 2500 $
Yeni Teknolojinin İşlenmesi 2500 $
Havacılık Mikroelektron Vericileri 2500 $
Havacılık ve Uzay Öğretmenliği 2500 $
Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması 2500 $

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Uçak Mühendisliği

Azerbaycan’da uçak mühendisliği alanında birçok gelişim çalışmasının yapılmasını sağlayan üniversiteye Milli Havacılık Akademisi Devletlerarası Havacılık Komitesi, Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası vermiştir. Azerbaycan’da mühendislik eğitimi veren üniversiteler ile de sıkı bir işbirliği içerisinde olan Azerbaycan Havacılık üniversitesi, Azerbaycan havacılık okumak isteyen gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı öğrencilerin ilk seçimi olmayı da başarmıştır.

Uluslararası anlaşmalarıyla tek yetkili eğitim ofisi konumuna sahip olan Eurostar, sizlere eğitim kalitesiyle adından dünyada söz ettiren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde kontenjan sorunu yasamadan okuma imkânı sağlıyor. Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda profesyonel kadrosuyla en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin avantajlı fiyatlarından yararlanmak için bizimle irtibata geçin.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Bölümleri;

  1. Havacılık Elektroniği
  2. Yeni Teknolojinin İslenmesi
  3. Havacılık Mikro elektron Vericileri
  4. Havacılık ve Uzay öğretmenliği
  5. Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanhavacılıküniversitesi

Azerbaycan Havacılık ÜniversitesiAzerbaycan Slayvan Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!