Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi donanımlı havacıların yetiştirilmesi için 1992 yılında kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce olup, modern ekipmanlar..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan’da havacılık sektöründe yaşanan eğitimli personel eksikliğinin giderilmesi için Bakanlar Kurulu tarafından yapılan çalışma ile 1992 yılında Milli Havacılık Merkezi adıyla açılan Azerbaycan Havacılık üniversitesi, kısa süre içerisinde eğitim kalitesini büyük oranda arttırarak eğitim sistemi içerisinde saygın bir konuma sahip olmuştur. Azerbaycan’da havacılık üniversitesi olarak günümüzde Azerbaycan ülkesi genelinde tanınan ve Azerbaycan Hava Yolları da dâhil olmak üzere birçok firmaya personel yetiştiren üniversite, Azerbaycan ülkesi için çok büyük öneme sahip olan bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Azerbaycan dâhilinde verdiği eğitimin daha da kaliteli bir hale gelmesi için eğitmenlerini İstanbul, Prag, Barselona, Viyana, Kahire, Venedik ve Budapeşte gibi şehirlerde düzenlenen seminerlere gönderen Azerbaycan Havacılık üniversitesi, Bologna Anlaşması’na da uygun olarak eğitim vererek Azerbaycan sistemi kalitesinin artmasına yardımcı olmuştur.

Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği

Azerbaycan’da uçak mühendisliği alanında birçok gelişim çalışmasının yapılmasını sağlayan üniversiteye Milli Havacılık Akademisi Devletlerarası Havacılık Komitesi, Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası vermiştir. Azerbaycan’da mühendislik eğitimi veren üniversiteler ile de sıkı bir işbirliği içerisinde olan Azerbaycan Havacılık üniversitesi, Azerbaycan havacılık okumak isteyen gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı öğrencilerin ilk seçimi olmayı da başarmıştır.

Uluslararası anlaşmalarıyla tek yetkili eğitim ofisi konumuna sahip olan Eurostar, sizlere eğitim kalitesiyle adından dünyada söz ettiren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde kontenjan sorunu yasamadan okuma imkânı sağlıyor. Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda profesyonel kadrosuyla en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi‘nin avantajlı fiyatlarından yararlanmak için bizimle irtibata geçin.

Bölümler;

Havacılık Elektroniği

Yeni Teknolojinin İslenmesi

Havacılık Mikro elektron Vericileri

Havacılık ve Uzay öğretmenliği

Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycanhavacılıküniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!