Bakü Camileri

Bakü Camileri

İslamiyet dininin hakkı ile yaşandığı ülkelerden biri olan Azerbaycan'da dininizi yaşayabilir ve rahatlıkla ibadetlerinizi yapabilirsiniz..

Bakü Camileri

Bakü Camileri, Azerbaycan’ın gelenekçi yapısının yanında şimdilerde çağdaş kimliği de oldukça öne çıkmaktadır. Her geçen gün gelişen ve değişen Bakü için de madenlerin bu denli ekonomiye etkilemesi ile oldukça fazla göç aldığı ve özellikle üniversite öğrencilerinin de akınına uğradı görülmektedir. Tabiki burada yaşayan ve gelen insanların da büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturmaktadır. Normal olarak da Bakü’de camilerin yerleri, tarihi camiler ve onların isimleri, yapıları çok büyük önem kazanıyor.

Bugünlerde Bakü’ye gittiğinizde gözünüze en mükemmel görünecek ve sizi tarihin dalgalı sularında yüzdürecek olan cami kuşkusuz ki Muhammed Camisi’dir. 1078 yıllarında yapıldığı tahmin edilen caminin yapısı ve oluşturduğu hava sizde farlı bir his bırakacaktır. 1416 yılında yapılma olan Şeyh İbrahim Camisi, 1481 yıllarından itibaren Müslümanlara hizmet veren Tuba Şah Camisi, 1663 yapımlı Nardaran Camisi, Bibi Heybet Camisi gibi camilerin yanında Keygubad (Keykubat) Camisi ile Ali Bin Ebi Talip Camisi de sizlerin beğenisini kazanacaktır.

Bakü Tarihi Camileri

Ayrıca yukarıda saydığımız tarihi özellikleri ve yüzyıllar önce yapılmalarından dolayı antik önemi de olan camilerin dışında da , Beyler Camisi, Çin Camisi, Hacı Gaib Camisi, Gileyli Camisi, Şehitler Camisi ve daha birçok cami de ibadethane olarak İslam alemine hizmet etmektedir. Türk öğrenciler de dahil olmak üzere yurtdışından gelen ve lokal olarak yaşayan herkesin bu camilere akın ettiğini ve ibadetlerini yerine getirmeye çalıştıklarını göreceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!