Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi başkent Bakü'de bulunmaktadır. Eğitim dili Azerbaycan Türkçesi ve Rusça olup, bir özel üniversitedir..

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

2000 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimatı ile oluşturulan Azerbaycan Slavyan Üniversitesi, günümüzde çağdaş eğitim misyonuna sahip ve manevi değerleri koruyan yenilikçi Üniversitelerinden birine dönüşmüştür. Doğu ülkelerinden gelen alanında uzman akademisyenlerin bulunduğu Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Bölümleri, farklı ülkelerin öğrencilerine en kaliteli eğitimi vermektedir.

 

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi


1946 yılında kurulan Azerbaycan öğretmen Enstitüsü, Azerbaycan Slavyan Üniversitesi‘nin temelini oluşturduğu gibi, 1954 yılında Rusça öğretmenlerinin yoğun talebi ile 4 yıllık eğitim programları sunan Eğitim Enstitüsü haline dönüşmüştür. Devam eden yıllarda Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Fakülteleri temelini oluşturan Azerbaycan Pedagoji Diller Enstitüsü olmuş ve 1972 yılında da enstitüye Rus Dili ve Edebiyatı bölümü ilave edilmiştir. 1994 yılına gelindiğinde bugünün Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri şekillenmeye başlayarak, enstitü uluslararası eğitim standartlarına uymak için 4 senelik lisans eğitimi vermeye başlamıştır. 2000’de Haydar Aliyev’in talimatları ile ilk profesör kadrosu oluşturulmuş ve enstitü Azerbaycan Slavyan Üniversitesi haline gelmiştir.

Slavyan Üniversitesi Fakülteleri; Türkiye, Ukrayna, Bulgaristan, Rusya, Polonya, Slovakya, çek Cumhuriyeti ve Yunanistan ve daha birçok ülkeden gelen öğrencilere bölgesel çalışmalar ve uluslararası ilişkiler alanlarında uzman olma imkân da sağlamaktadır. Ayrıca yurtdışında eğitimin mali boyutu düşünüldüğünde, Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları çok makul olduğu için dünyanın dört bir kösesinden binlerce öğrenci Azerbaycan Slavyan Üniversitesi eğitimini seçmektedir. Tercüme Fakültesi’nin de bulunduğu Bakü Slavyan Üniversitesi ücretleri dışında bu fakültedeki çift dil eğitimiyle de dünya genelinde tercih edilmektedir. Slavyan Üniversitesi ücretleri makul olduğu gibi ayrıca Tercüme Fakültesi tarafından sağlanan; İngilizce-Rusça, çekçe-İngilizce, İngilizce-Lehçe ve daha pek çok çift dilli eğitim de Bakü Slavyan Üniversitesi‘ne gösterilen talebin son dönemde artmasına neden olmuştur.

Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümleri çağdaş eğitim programları dışında dünyanın farklı yerlerindeki Üniversitelerle yapılan kapsamlı işbirliği ile öğrencilerine anlaşmalı Üniversitelerde eğitim alma imkân da sunmaktadır. Farklı Üniversitelerle öğrenci ve akademik personel değişimine imkân sağlayan Azerbaycan Slavyan Üniversitesi, 2008 yılında kurulan televizyon ve radyo ile de öğrencilerine hizmet vermektedir. Birçok sosyokültürel imkâna sahip olan öğrenciler, Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları sayesinde çağdaş eğitime makul ücretlerle sahip olmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan avantajlı ve güvenilir hizmetlerle öğrencilerine kaliteli eğitim veren Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri mezunu olabilir ve böylelikle kariyer hedeflerinize doğrudan ulaşabilirsiniz. Kayıt, kabul, yerleştirme ve danışmanlık gibi pek çok profesyonel hizmeti ile en avantajlı yurtdışı eğitim merkezi olarak lider konuma sahip olan Eurostar, her ülkede kabul gören bir diplomaya sahip olmanızdaki en büyük destekçinizdir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi avantajlarından yararlanarak sorunsuz bir şekilde Bakü Slavyan Üniversitesi fakülteleri eğitimi almak ve mesleğinizde uzmanlaşarak is hayatında basariyi yakalamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Bakü Slavyan Üniversitesi; 5 lisans programı, 1 yüksek lisans ve 1 yaratıcılık eğitimi veren toplamda 7 fakülteye sahiptir. Bu fakültelerin haricinde eğitim veren genel bölümler de mevcuttur.

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi Fakülteler:

Uluslararası ilişkiler ve Bölgecilik Fakültesi

Tercüme Fakültesi

Pedagoji Fakültesi

Filoloji Fakültesi

Gazetecilik Fakültesi

Ayrıca yüksek lisans eğitimi verilen İlave Eğitim Fakültesi de bulunmaktadır.

Yaratıcılık Fakültesi:

Genel Üniversite eğitiminin verildiği fakülteler dışında 6 eğitim bölümü daha bulunmaktadır;

Genel Dil ve Rus Dili Bölümü

Edebiyat Teorisi Bölümü

Sivil Savunma ve Tıbbi Bilgiler Bölümü

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü

Azerbaycan Tarihi ve Sosyal Bilimler Bölümü

Bakü Slavyan Üniversitesi Orta Eğitim ve Yükseköğretim Koordinasyon Bölümü

Uluslararası İlişkiler ve Bölgecilik Fakültesi: 2003 yılında çevre ülke halklarının eğitilmesi için kurulan fakülteye, 2005 yılı itibarıyla Uluslararası İlişkiler Bölümü de eklenmiştir. Fakültede bulunan 5 bölümde okuyan yaklaşık 500 öğrenciye; 11 profesör, 29 doçent ve 70 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler:

Uluslararası İlişkiler

Diplomasi ve Dış Siyaset

Avrupa ülkeleri ile İlişkiler

Yabancı Diller

Slav Dilleri

Tercüme Fakültesi: öğrencilere Azerice dışında Slav dili ve diğer Avrupa dillerinde de eğitim verilmektedir. Rusça, Ukraynaca, Bulgarca, Yunanca, çekçe, Lehçe ve İngilizceden Azericeye veya diğer dillere çeviri eğitimi mevcuttur.

Bölümler;

Nazari ve Pratik Tercüme Bölümü

Dünya Edebiyatı Bölümü

Rus Dili Bölümü

Avrupa Dilleri Bölümü

Pedagoji Fakültesi: Oldukça köklü bir tarihi bulunan fakültenin temelleri 1845 yılına kadar dayanmaktadır. 2000 yılında Bakü Slavyan Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte Üniversite çatısı altında eğitim vermeye başlamıştır. 5 profesör, 53 doçent, 43 öğretim görevlisi ve 16 eğitmen öğrencilere eğitim vermektedir.

Bölümler:

Çağdaş Rus Dili Bölümü

Rus Dili ve Eğitim Metotları Bölümü

Pedagoji ve Psikoloji Bölümü

İlköğretim Bölümü

Matematik ve Bilgisayar Bölümü

Filoloji Fakültesi: 8 ana bölümün bulunduğu fakültede öğrencilere; 12 profesör doktor, 35 doçent, 31 öğretim görevlisi ve 21 eğitmen eğitim vermektedir.

Bölümler;

Çağdaş Rus Dili Bölümü

Rus Dili ve Eğitim Metotları Bölümü

Klasik Rus Edebiyatı Bölümü

Çağdaş Rus Edebiyatı Bölümü

İngiliz Filolojisi Bölümü

Alman Filolojisi Bölümü

Roman Filolojisi Bölümü

Gazetecilik Fakültesi: 11 profesör, 25 doçent, 63 öğretim görevlisi ile eğitim verilmektedir.

Bölümler:

Nazari Gazetecilik ve Uygulama

Medya ve Yeni İletişim Teknolojileri

Türkoloji

Azerbaycan Edebiyatı

Çağdaş Azerbaycan Dili

Yabancı Diller Fakültesi: 11 profesör, 25 doçent ve 63 öğretim görevlisi eğitim vermektedir. Ayrıca alanlarında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere İlave Tahsil eğitimi de sağlanmaktadır.

Yaratıcılık Fakültesi: Azerice ve Rusça dillerinde ücretli ya da ücretsiz eğitim seçeneklerine sahip olan fakülte, yaratıcı fikirlerle geleceğin projelerine imza atacak öğrencilerine 2 senelik bir eğitimin sonunda Edebi İşçi Sertifikası vermektedir. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilere de eğitim veren Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları ise, kayıt yaptırılan fakültenin niteliğine göre değişmektedir. Bu imkânların haricinde Slavyan Üniversitesi öğrencilerine yurt imkân da sunulmaktadır.

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi Bölüm Ücretleri;

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER üstelik AZERİCE 800 $ 2200 $
DİĞER BÖLÜMLER üstelik AZERİCE 800 $ 1800 $
Azerbaycan Slayvan ÜniversitesiAzerbaycan Slayvan Üniversitesi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!