Azerbaycanda Eğitim Yaşam

Azerbaycan’da Eğitim – Yaşam

Azerbaycan'da eğitim yaşamı öğrencilerimizi memnun edecek. Eğitim oranı yüksek bir ülke olan Azerbaycan, medeni halkı olan bir ülkedir..

Azerbaycan’da Eğitim – Yaşam

Azerbaycan’da Eğitim – Yaşam

 

Azerbaycan'da Eğitim - Yaşam

Azerbaycan’da Eğitim – Yaşam

Kardeş ülke Azerbaycan; Kafkasya’da, Batı Asya ve Doğu Avrupa’nın kavşağında bulunan eşsiz güzellikte bir ülke. Başkent Bakü, modern mimarisi ve zengin kültürü ile dikkat çekiyor; Kafkasya’nın en büyük şehri ve Hazar Denizi kıyısında yer alıyor. Azerbaycan, ülkemize coğrafi ve kültürel yakınlığı nedeniyle yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri olmaya devam etmektedir. Azerbaycanda Eğitim – Yaşam, Azerbaycan’daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre değişiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarından ve yapılarına göre öğrenciler için yasam şartları uygundur. Yerleşim alanları bakımından öğrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte kendi arkadaş grubunuzu oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun geniş çimenlik alanlar, sinirsiz her yerden ulaşılabilen wireless internet bağlantıları, öğrenci kulüpleri ve öğrenci etkinliklerini uluslararası öğrenim almaya gelen öğrencilerle değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca Türkçe eğitim seçeneği de Azerbaycan’ı çekici kılan noktalardan biridir. Ülkeyi üniversite eğitimi için cazip kılan bir diğer seçenek ise öğrenci dostu yaşam maliyetleri sunmasıdır. Bu bağlamda para birimi Azerbaycan manatı olan ülke, öğrencilere öğrenim ücretlerinden yeme-içme, konaklama ve konaklamadan sosyal aktivitelere kadar birçok konuda uygun yaşam koşulları sunmaktadır.

Azerbaycan’da Yaşam Koşulları

Azerbaycan’da şehir içi ve şehir dışı ulaşım çok rahat ve çok uygun fiyatlara seyahat etmek mümkün. Tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleri arasında metro, otobüs ve tramvaylar bulunuyor. Özellikle başkent Bakü, öğrencilere ve turistlere çeşitli seçenekler sunan konforlu bir ulaşım ağına sahiptir. Bakü’de toplu taşıma genellikle şehir içi otobüs ve metro hatları ile sağlanmaktadır. Metro ağı, şehir merkezini ve banliyöleri birbirine bağlayarak hızlı, güvenli, temiz ve verimli ulaşım sağlar. Biletler terminallerden, gazete bayilerinden ve diğer yerlerden satın alınabilir. Azerbaycan’da hem devlet hem de özel otobüsler faaliyet göstermektedir. Banliyölere giden otobüsler genellikle daha ucuzdur. Şehir içi otobüsler ve metrolar için tek yön biletlerin fiyatı yaklaşık 1 lirettir. Ayrıca ülkede taksi kullanımı yaygın ve bu da maliyet açısından makul bir seçenek.

Azerbaycan Üniversiteleri Sosyal Ortam

Birkaç üniversite dışında birçoğunda öğrenci kulüpleri mevcut olmayabilir. Ancak bu demek değil ki burada öğrenci kulübü kuramazsınız. Kantinleri arkadaş çevrenize göre sizin burayı daha aktif eğlenceli bir yer yapmanız mümkündür.

Okuma salonu Internet, merkezi, sağlık merkezi, spor ve de sağlık hizmetlerinden (dâhil dişçilik), kütüphaneden yararlanılmaktadır.

“Erişimi Merkezi” öğrencilere en modern bilgisayar bilimleri alanlarında ilerleme sağlar. Geniş imkânlara sahip olan “Spor bölümü ve yürüyüş ve gezi amaçlı kullanabilir. kafeleri, yemekhaneleri öğrencinin gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır. Yabancı öğrencilerin eğitim imkânları, araştırma ve hizmetler, eğitim ve ek yaptığımız uluslararası ilişkiler adına tüm dünyadan Amerika, Gürcistan, Iran, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Hindistan Kore, Almanya, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkiye’den giden eğitim alan öğrenciler topluluğuna katılarak Türk akraba öğrencileri ile Azeri öğrencilerle geniş çevre edinme imkânını yakalama firkati bulacaklardır.

Azerbaycan Yemek Kültürü

Azerbaycan mutfağı dünyanın en iyilerinden biridir ve lezzeti ve zenginliği ile bilinir. Başlamak için bu Azerbaycan yemeğini deneyebilirsiniz; tavuk ve kuzu eti kızartılarak pilava eklenir ve Azerbaycan pilavı yapmak için kuru kayısı, kestane ve kuru üzüm eklenir. Azeri mantısı olarak da bilinen, kıyma sosunda pişirilen Düshbere, bir başka Azerbaycan lezzetidir. Genellikle şişte pişirilen Hazar’a özgü mersin balığı ve safranla yapılan meşhur baklava kesinlikle tatmaya değer.

Azerbaycan’daki okullar hakkında bilgi ve kayıt için profesyonel eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 1 Haziran’dan itibaren İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!