Azerbaycan Ulaşım

Azerbaycan Ulaşım

Azerbaycan Ulaşım, Azerbaycan'da eğitim alacak öğrencilerimiz rehberimiz eşliğinde toplu olarak beraberce Azerbaycan’a yolculuğumuz başl...

Azerbaycan Ulaşım

Azerbaycan Ulaşım

 

Azerbaycan Ulaşım

Azerbaycan Ulaşım

Azerbaycan’da eğitim alacak öğrencilerimiz rehberimiz eşliğinde toplu olarak beraberce Azerbaycan’a yolculuğumuz başlıyor. Erken başvuru kayıt işlemlerini gerçekleştirdiğimiz öğrencilerimizin Azerbaycan’a gidiş tarihlerimizi öğrencilerimize duyuru yapacağız. Bu duyuruyu Ağustos ayinin son haftası gerçekleştireceğiz. İlk kafile olarak Eylül’ün ilk haftası Azerbaycan yolculuğumuz basta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin belirli bölgelerinden ve belirli tarihlerde hareket edecek Azerbaycan otobüslerimizle eğitime gidiyoruz… İkinci ve üçüncü kafilelerimiz üniversite kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra uygulamaya girecektir. Sınav sisteminde Azerbaycan üniversitelerini kazanan adaylarımızın kayıt işlemini üstlenmekteyiz ve rehber eşliğinde Azerbaycan’a otobüslerimize katılmak ve bazı olanaklardan yararlanmak için ve sorunsuz üniversiteye başlamak için toplu organizasyonumuza sizleri de bekliyoruz.

Hava Yolu ile Ulaşım

THY ve Azerbaycan Havayollarının her gün Bakü’ye seferi vardır. Yoğunluğa göre bu seferler günde iki defada olabiliyor. Türkiye’mizin çeşitlilerinden İstanbul Atatürk havaalanında buluşma noktası olarak belirlenir. Genelde İlk giderken öğrencilerimiz rehber eşliğinde gruplar halinde Azerbaycan’a gönderilirler. Üniversite yetkilileri ve ekiplerimiz tarafından karşılanırlar, Azerbaycan Bakü havaalanından özel araçlar ile önceden ayarlanmış okula yakın olan kalacakları yerlere taksi ücreti ödemeden yerleştirilir. Öğrenciler kendi aralarında Ortaklaşa karar vererek konaklama sağlanır.

Danışma Hatları

THY: 444 08 49
Türk Hava Yolları: 375 Euro (Gidiş – Dönüş)

AZAL Hava Yolları:

İstanbul: (0212) 296 37 33
Ankara: (0312) 427 26 77
Azerbaycan Hava Yolları: 300 Euro (Gidiş – Dönüş)

Bakü’ye Karayolu ile Ulaşım

1-) Gürcistan üzerinden transit geçiş

Azerbaycan’a otobüs ile yolculuk süresi 42 saat ancak bu bazen daha da artabiliyor daha da azalabiliyor. İstanbul Aksaray’da Emniyet Müdürlüğü’nün arka tarafında, yurtdışına giden otobüslerin ve kargo şirketlerinin olduğu Avrupa Garajında Bakü’ye giden otobüs firmalarını bulabilirsiniz. Bu garaj tam olarak Ender mağazasının arka tarafında Emniyet Garajının 100 metre ilerisindedir. Buradaki otobüsler Gerede (Bolu) – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Hopa (Artvin) istikametiyle gelip buradan Sarp Sınır Kapısı’nı geçerek Gürcistan üzerinden Bakü’ye kadar ulaşır. Sinir kapılarında bavullarınız istisna durumlar hariç aranmaz. Gürcistan için herhangi bir vize almanıza gerek yoktur. Sinir kapısında vurulacak mühür 3 ay geçerlidir. – Yanınızda fazla para olmasın. Sadece yol harçlığı ve acil durumlar için 500 dolar olsun. Maksimum yeterlidir. Okul ücretini banka transferi ile isteyebilirsiniz.

Sinir kapılarından ilk defa geçiyorsanız pasaport kontrol sıralarında önünüze birkaç kişi alin fazla arkalarda kalmayın en önde de durmayın. Konuştuğunuz gümrük görevlisinin dediklerini anlamıyorsanız arka sıralarınızdan onu anlayan bir kişiden yârdim isteyin. Büyük bir problem olduğunu düşünüyorsanız otobüs görevlisine haber verin. Pasaportunuzu otobüs görevlisi ve gümrük görevlileri hariç hiç kimseye vermeyin. Yollarda bilmediğiniz yemeklerden ve içkilerden içmeyin. Turizm firmaları – Salı – Perşembe – Cumartesi günleri saat 16. 00’da Azerbaycan’a sefer düzenlenmektedir.

2-) Iran üzerinden Transit Geçiş ile Taksi Yolculuğu

Bulunduğunuz yere göre bir otobüse binip Ağrı ilimizin Doğu Beyazıt ilçesine gelmelisiniz. Buradan minibüsler ile Gürbulak Sınır Kapısı’na gelip ülkeden çekişinizi yapacaksınız. Iran içinde herhangi bir vize almak gerekmiyor. Burada da kapıda vurulan mühür ile 3 ay ülkede kalma hakkına sahipsiniz.

İran’a girişinizi yaptıktan sonra sinir kapısının hemen çıkışında olan taksilere binip Iran-Azerbaycan siniri olan Astra’ya gelmelisiniz. Buradaki püf nokta taksilere bineceğiniz grubu bulabilmek. Çünkü taksiye tek basınıza binerseniz vereceğiniz ücret artacaktır.

Astra’ya geldikten sonra da taksiden ineceksiniz ve İran’dan çekişinizi yapıp Azerbaycan’a giriş yapacaksınız. Azerbaycan’a giriş yapınca buradan da yine taksilerle pazarlık yaparak Bakü’ye gelebilirsiniz.

 

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!