Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan'da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır...

Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Her yıl 400.000’den fazla uluslararası öğrenci okumak için Azerbaycan’a geliyor. Uluslararası öğrenciler, üniversiteye kaydolmak için ek belgeler sunmalıdır. Üniversite düzeyinde, dereceler milliyet yerine akademik performansa göre verilir. Bu nedenle, karşılaştırılabilir eğitim sistemine sahip bir ülkeden herhangi bir öğrenci Azerbaycan’da bir üniversiteye kaydolabilir ve kaliteli bir eğitim alabilir. Azerbaycan kayıt için gerekli belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır.

 

Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Üniversite Kartı

Her yıl Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından özel bir kart verilir. her yeni öğrenciye bir ‘üniversite kartı’. Bu kart tüm öğrenciler için zorunludur ve kampüsteki üniversite hizmetlerine erişmelerini sağlar. Kayıtlı tüm öğrenciler kayıt için akademik ve tıbbi belgelerini sunmalıdır. Bakü’deki üniversitelere başvuran öğrenciler, Azerbaijoldcis sağlık komisyonu tarafından onaylanması gereken tıbbi uygunluk sertifikalarını da ibraz etmek zorundadır. Üniversite kayıt kartları öğrencinin yurdunda teslim edilir, bu nedenle birden fazla adresi olan öğrencilerin kartlarının da orada teslim edilmesi gerekir.

Kayıt süreci, başvuru formunun üniversiteye iletilmesiyle başlar. Her üniversitenin kendi başvuru formu vardır; ancak hepsinde başvuru için şu belgeler istenmektedir: fotoğraf, eğitim kaydı, sağlık kaydı, sigorta poliçesi ve mali tablo. Başvuru formunda ayrıca öğrencinin aile durumu, ikamet yeri ve ekonomik durumu hakkında bilgi istenir. Öğrenciler bu formu doldurduktan sonra taahhütlü posta ile göndermeli veya seçtikleri üniversitenin adresine elden teslim etmelidir. Öğrencinin kayıt için ek gereksinimleri varsa, gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda üniversite personelinin kendisine bildirebilmesi için başvuru formunda belirtmesi gerekir. Gerekli tüm belgelerin sunulması halinde, seçilen üniversite bir ay içinde öğrenciye bir kayıt kartı verir.

Öğrenciler, Azerbaycan’da üniversiteye kayıt olmak için gereken tüm şartları öğrenmelidirler, böylece istedikleri ders ve programlara zorlanmadan başvurabilirler. Kendi kurumlarına başvurmak için özel gereksinimler için lütfen Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık firmasıyla iletişime geçin.

Kayıt İçin İstenen Belgeler:

daha önce katıldığı akademik kurumlardan alınan transkriptler, Azerbaycan Akreditasyon Komisyonu tarafından yapılan bir sınavın sonuçları veya yetkili bir kuruluş tarafından ortaokul kurslarının tamamlandığına dair sertifika. Bakanlık ayrıca tüm uluslararası öğrencilerin Azerbaycan’a girmeden önce geçerli vizeye sahip olmasını şart koşuyor. Uluslararası öğrencileri kabul etmek için her üniversitenin kendi şartları vardır; ancak, Uluslararası Üniversite Hizmetleri (IUS) tarafından belirlenen yönergeler vardır. IUS, küresel yükseköğretim kayıt yönetimi ve sistem yönetiminde en iyi uygulamaları teşvik eden, dünya çapında üyeleri olan bir kuruluştur. Bu uygulamalar, uluslararası öğrencileri üniversitelerin dışında faaliyet gösteren dolandırıcılıklardan korumayı ve milliyet yerine akademik performansa dayalı dereceler vermeyi içerir.

Uluslararası öğrenciler, herhangi bir Azerbaycan kurumuna kaydolmadan önce kabul standartlarını karşıladıklarını kanıtlayan belgeleri sunmalıdır. Bu kanıt şunları içerir:

1. Lise Diplomasi
2. Transkript 1-2-3-4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı
3. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil
4. 4 Adet fotoğraf arka fon beyaz olmalı
5. Kabul Referans Belgesi

Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firmamız tarafından yapılmakta olup ulaşım ücreti öğrenciye aittir.

Diğer ülkelerden Azerbaycan’a Gelecek öğrencilerin Kabulü için Gerekli Belgelerin kendi ülkelerinde tamamlanması ve merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde Okuyacak YÖS ve SAT sonucu yerleştirmeleri yapılan öğrencilerimizin gerekli evrakları merkezimize teslim etmesi gerekmektedir.

Dil eğitimi için seviye tespit belgesi ya da TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararası dil sınavlarının sonuçlarının asli veya onaylanmış fotokopileri. Bu sınava katılmamış veya gereken puanı alamamış öğrenciler, üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği sınav komisyonunun yapacağı sınavlarda başarılı olmalıdır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!