Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Kayıt başvurularınızı yapabileceğiniz gibi, öğrenci oturma izni işlemlerinizi de danışmanlarımızla eksiksiz şekilde yapabilirsiniz..

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan Eurostar garantisi ile rahatlıkla Azerbaycan’a giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır. Ülkeye yapacağı gezinin amacına göre Azerbaycan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyenler; Azerbaycan iş vizesi, Azerbaycan turist vizesi, Azerbaycan medikal vizesi, Azerbaycan aile ziyaret vizesi, Azerbaycan öğrenci vizesi ve Azerbaycan transit vize ve vize başvuruları yapılabilmektedir. Azerbaycan konsolosluğuna vizenin öngördüğü süre kadar kalış için yapılır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport hamillerinin Azerbaycan’a girmek ve Azerbaycan’da 90 gün kalmak için artık vizeye ihtiyaçları yok.

Azerbaycan Vize Çeşitleri

Konsolosluk turizm için tek girişli 30 günlük Azerbaycan turist vizesi vermektedir.

Azerbaycan Transit Vizesi, Azerbaycan üzerinden diğer ülkelere transit geçiş için verilir. Azerbaycan Gümrüğünde transit vize veri kaydı veya damgası yoksa kişi Azerbaycan’da 5 güne kadar kalabilir.

Azerbaycana Vize Almak Ne Kadar Sürer

Azerbaycan vize başvuru formu ile birlikte vize başvuru sahibinin seyahat talebini ve seyahat amacına uygunluğunu gösteren belgelerin ibraz edilmesi halinde başvurunun Azerbaycan konsolosluğu tarafından kabul edilmesi yeterlidir. Konsoloslukları, yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılan online başvuruları işleme almaktadır. Azerbaycan Konsolosluğu her iş günü 09:00-13:00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmektedir. Pasaport teslim saatleri 14:00-16:00 arasındadır.

Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurusunu 5-7 iş günü içerisinde tamamlar. Azerbaycan konsoloslukları tarafından verilen Azerbaycan vizeleri, 30 gün boyunca kalıcı giriş için verilir. Türkiye Cumhuriyeti oturma iznine sahip yabancılar, üçüncü ülke vatandaşları ve Makedon vatandaşları Türkiye Azerbaycan Konsolosluğuna Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor.

Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

  1. 2 resim
  2. İkametgâh
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Pasaport aslı ve Fotokopisi
  5. Vize başvuru formu
  6. Devlet görevi 50 TL.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycan’a Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır.

Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.

1. öğrenci Belgesi
2. Kimlik Fotokopisi
3. 2 Resim
4. Pasaport Fotokopisi
5. Devlet Görevi (20 ABD Doları)
6. Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır.

Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir. Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sinir kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sinir kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dolarına resmîleştirmiştir.

Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Bas Konsolosluğu ayni zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter taştığı, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkârlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!