Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Kayıt başvurularınızı yapabileceğiniz gibi, öğrenci oturma izni işlemlerinizi de danışmanlarımızla eksiksiz şekilde yapabilirsiniz..

Azerbaycan Eğitim Vize

Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan Eurostar garantisi ile rahatlıkla Azerbaycan’a giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor.

Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

2 resim
İkametgâh
Kimlik fotokopisi
Pasaport aslı ve Fotokopisi
Vize başvuru formu
Devlet görevi 50 TL.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycan’a Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır.

Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.

1. öğrenci Belgesi
2. Kimlik Fotokopisi
3. 2 Resim
4. Pasaport Fotokopisi
5. Devlet Görevi (20 ABD Doları)
6. Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır.

Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir. Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sinir kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sinir kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dolarına resmîleştirmiştir.

Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Bas Konsolosluğu ayni zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter taştığı, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkârlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!