Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları, Azerbaycan’a eğitim almak için gidecek olan herkesin bir gün mutlaka arabaya ihtiyacı olur. Gezilip görülecek...

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan araba fiyatları, toplu taşıma ve metro genellikle Azerbaycan’da öğrenciler tarafından taşınmaktadır. Zamanla, çoğu eğitimli öğrenci para biriktirmek için bir araba satın alma eğilimindedir. Araç fiyatlarının düşük olması ve benzin fiyatları nedeniyle öğrenciler araç sahibi olmayı tercih etmektedirler. Azeriler genellikle araba türü olarak jipleri tercih ederler. Marka olarak Audi, BMW, Infiniti, Hyundai, Nissan, Opel, Tofaş, Toyota, Kia, Accent, Sonata, Mitsubishi, Porsche’yi tercih ediyorlar.

 

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları

Jeep modellerinin biraz pahalı olduğu bir ülkede spor arabaların ve gündelik arabaların fiyatları ülkemize göre oldukça uygun. Otomobil fiyatlarını markaya göre belirtin; Audi 7.000-95.000 dolar, Ford 4.000-25.000 dolar, Toyota 9.000-30.000 dolar, Mercedes 3.500-90.000 dolar. Klasik arabaları tercih edenler için Azerbaycan’da da 1500 dolardan başlayan arabalar var. Pazarlık yaparak, zaten uygun bir arabayı düşük bir fiyata almak mümkündür. Azerbaycan otomobil piyasası araba satın almak için ilk tercihtir. Siteden araç modeli, fiyatı, yaşı, krediye uygunluk ve özellikleri hakkında bilgi alabilir, satış işlemleri yapabilirsiniz.

Azerbaycan’da Tercih Edilen Araba Markaları

Türkiye dışında Azerbaycan’da tercih edilen markalar arasında AzSamand, Bentley, Citroen, Dadi Daewoo, Dodge, Geely, DAF, Saturn, Pontiac, RAF, Rover; DAF ve diğer markalar yer almaktadır. Bu tür markaların fiyatları 3.000 ila 40.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Azerbaycan’dan araba alacak olanlar, plakalarının Türkiye’deki geçerlilik süresini unutmamalıdır.

Azerbaycan’da Araba Almanın Avantajları

Azerbaycan’da araba satın almak, diğer ülkelerde araba satın almaya kıyasla pahalı ve karmaşık bir süreçtir. Ancak Azerbaycan’da araba satın almanın avantajları, ülkeyi hem yeni hem de deneyimli sürücüler için ideal bir yer haline getiriyor. Aşağıdaki paragraflar, Azerbaycan’da araba satın almanın bazı avantajlarını inceliyor.

Azerbaycan’da araba fiyatları diğer ülkelere göre çok daha düşük. Car Keys’e göre Bakü’de ikinci el bir arabanın ortalama fiyatı 2.261 dolar. Karşılaştırıldığında, Car Keys, kullanılmış bir arabanın New York’ta 8.099 dolar ve Los Angeles’ta 6.966 dolar olduğunu bildiriyor. Bu, kullanılmış arabaların başka yerlerden çok daha ucuz olduğu anlamına gelir ve yüksek geliri olmayan kişilerin araba satın almasını kolaylaştırır. Ayrıca, bir Azerbaycan bayisinden kullanılmış bir araba satın almak, bu planlar başka yerlerde olduğu kadar yaygın olmadığı için fazladan vergi veya harç ödemekten kaçınır.

Azerbaycanlı bir bayiden araba satın almak, ABD’deki işleyişine kıyasla çok basittir. veya Avrupa. Çoğu franchise, büyük şirketlerden ziyade yerel ailelerin sahip olduğu bağımsız işletmelerdir. Bu, para kaybetmek istemedikleri sürece yeni veya mevcut müşterilerle yasal olarak çalışmak zorunda olmadıklarından, bayilerin müşterilere adil ve saygılı davranmasını kolaylaştırır. Ayrıca, Bakü’de yaşayan yeni sürücülerin çoğu, ehliyet almalarını engelleyen çok az engel olduğundan, birkaç hafta içinde ehliyetlerini almakta sorun yaşamazlar. Ancak, ehliyet yasaları eyaletler ve ilçeler arasında farklılık gösterebileceğinden, Bakü dışında yaşayan sürücüler için durum her zaman böyle değildir.

Azerbaycanda Araba Sahibi Olmak

Araba sahipliği, diğer ülkelerdeki araba sahipliği deneyimine kıyasla nispeten yeni olsa da, bu, Azerbaycanlı sürücülerin bunu yapmasının imkansız olduğu anlamına gelmiyor. Sovyetler Birliği’nde büyüyen birçok insanın garajları, o zamanlar hükümetin özel mülkiyete getirdiği kısıtlamalar nedeniyle satmaya tenezzül etmedikleri eski arabalarla doluydu. Bu kısıtlamalar, birkaç yıl önce Azerbaycan’ın daha serbest piyasa toplumuna geçişiyle sona erdi ve sürücülerin araçları nispeten kolaylıkla yeniden satın almaya başlamasına izin verdi.

Azerbaycan dışında herhangi bir yerde yaşıyorsanız araba satın almak zor olabilir, ancak ülkenin karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok avantajı var. Arabalar, çoğu insanın yurt dışında yaşadığı arabalara kıyasla nispeten ucuz ve satın alınması kolaydır. Bakü’de yaşayan sürücüler de ehliyet aldıktan sonra herhangi bir zorluk yaşamazlar, çünkü sürücülerin evde veya Bakü bölgesi dışında seyahat ederken araçlarıyla yapabileceklerini kısıtlayan çok sayıda devlet kurumu yoktur. Yani araba kullanmak isteyen herkes için araba satın almak ideal görünüyor!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!