Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, tüm dünyada alışveriş demek alım gücü demektir. Azerbaycan için de son 10 yılda gelinen nokta alım gücünün 3 kat arttığını ve bunun da insanların alışveriş yapma lükslerini yükselttiğini görüyoruz. Zengin doğalgaz yataklarının işlenmesi ve işsizliğin bu sayede büyük oranda ortadan kalkması ile...

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan alışveriş alışkanlıkları da günümüzdeki toplumların tüketim alışkanlığına paralel bir gelişme göstermiştir. Azerbaycan toplumunun alım gücü son 10 yılda 3 kat artmıştır. Çünkü zengin doğalgaz yataklarının işlenmesi ve işsizliğin bu sayede büyük oranda azalmasıyla birlikte tüm başta başkent Bakü olmak üzere tüm Azerbaycan’da alışveriş merkezleri çoğalmıştır. Sürecin sonunda da market ve  pazar alışverişi hacminin yanısıra online alışveriş hacmi de büyük bir artış göstermiştir.  Bu da küresel anlamda farklılaşan alışveriş davranışı değişiminin bir sonucudur.

 

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Bakü, Azerbaycan’ın başkenti ve popüler bir turizm merkezidir. Bakü’nün odak noktası alışveriştir ve burada ziyaretçiler birçok harika indirim bulabilir. Bakü, seçkin restoran ve kulüplere de sahiptir. Bakü’de çok para harcamak kolaydır; Ancak ne arayacağınızı biliyorsanız, burada harika fırsatlar bulabilirsiniz.

Bakü, Hazar Denizi boyunca kurulmuş antik bir şehirdir. Zengin bir tarihe ve kültüre sahip olup, günümüzde sanat ve kültürün yanı sıra önemli bir siyasi güç merkezidir. Bakü’nün mimarisi, modern ve antik kültürlerin bir karışımı ile belirgin bir şekilde anıtsaldır. Pek çok insan modern binalarını, sanatını ve kültürünü görmek için Bakü’yü ziyaret eder. Şehir ayrıca kısa süreli konaklamalar için ideal olan ucuz otellere de sahiptir. Bakü’nün iklimi subtropikaldir ve Mayıs ayında ortalama sıcaklıklar 81 Fahrenheit’e ulaşır.

Bakü’nün alışveriş bölgelerine şehrin birçok noktasından kolayca erişilebilir. Nizami Caddesi bölgesi, Bagoaxstan’daki alışveriş yapanlar için Görülmesi Gerekenler Listesi olarak bilinir. On yıllardır bu bölge, akla gelebilecek her şeyi çok ucuz fiyatlarla satan yüzlerce mağazaya ev sahipliği yaptı. Alışveriş yapanlar burada gelenekselden moderne ve etnik giyime kadar her şeyi bulabilirler. Bu bölgede restoranlar ve gece hayatı bile var. Ayrıca, Nizami caddesi gündüzleri bol ışık alır, bu nedenle yoğun saatlerde de gölge sıkıntısı olmaz.

Eski Şehir veya Lenina Circles gibi antikalar ve el sanatlarıyla ilgilenen alışveriş yapanlar için de alanlar var. Lenina Circles’da dünyanın her yerinden çok uygun fiyatlara mücevher, el çantası ve kozmetik satan 300’den fazla mağaza bulacaksınız. Alışveriş yaparken sizi meşgul edecek restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Old City, dünyanın dört bir yanından geleneksel el sanatlarını makul fiyatlarla satan daha da fazla mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgede aynı zamanda evdeki arkadaşlarınız için ucuz biblolar alabileceğiniz bir hediyelik eşya pazarı da var.

Alışverişin türü ne olursa olsun, Bakü’de sizin için bir şeyler var. Gelenekselden moderne ve etnik, hepsini burada makul fiyatlarla bulacaksınız. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Bakü’nün sonsuz koridorlarında gezinmek için dünyanın en iyi rehberlerinden bazılarına sahip – sadece sorun!

Azerbaycan’da Bulunan AVM’ler

AVM’ler tüketim toplumunun vazgeçilmez ögelerinden biridir. Bakü başta olmak üzere Azerbaycan’ın tüm şehirlerinde mega alışveriş merkezleri vardır. Azerbaycan’da öğrenci olarak bulunduğunuz süre zarfında bu merkezlerde gezip ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz gibi online internet sitelerini de tercih edebilirsiniz. Fakat bu mega alışveriş merkezleri sadece alışveriş için değil de eğlenmek için de kullanıldığı için öğrenciler tarafından daha fazla kullanılmaktadır. Bu merkezlerin ilki Metro Parktır. 2012’den bu yana hizmet veren Metro Park çocuklar için eğlence merkezlerinden sinema, bowling salonlarına kadar tüm eğlence materyallerini kendi bünyesinde barındırmaktadır. Alışveriş merkezlerinden bir diğeri ise Park Bulvar’dır. Park Bulvar, Bakü’nün Avrupa standartlarındaki ilk AVM’sidir. Merkeze oldukça yakın bir yerde konuşlanan ve Türk bir mimar tarafından projesi çizilen alışveriş merkezinde birçok eğlence ve yemek alanı mevcuttur. Yani bu AVM’de; VIP restoranlardan, cafelere, dünya mutfağından örnekler sunan restaurantlarından 3D sinemasına kadar her şey vardır. Ülkenin üçüncü büyük alışveriş merkezi ise Bakü’de değil ülkenin 2. Büyük şehri Gence’dedir. 2013’te açılan ve Türklerin yönettiği AVM, bölgenin Bakü’den sonraki en özel noktasındadır. Burası hem alışveriş için gelenleri hem de yemek ve eğlenceyi düşünenler için idealdir

Megamart

Aradağınız herhangi bir ürünü bu sanal markette bulabilirsiniz.

Alnino

Azerbaycanın sanal kitap mağazası olan Alnino’da, ihtiyacınız olan her türlü kitap ya da dergiyi bulabilirsiniz.

İrsad

Mediamarkt ya da Teknosa mağazaları gibi elektronik ürünler satan bu sitede ihtiyacınız olan tüm elektronik eşyalar vardır.

Tap

Letgo’nun Azerbaycan versiyonu diyebileceğimiz bu online mağazada her türlü ikinci el ürünü bulabilirsiniz.

Turbo

Azerbaycan’ın en büyük kinci el araç alım satım sitesidir.

Bina

Online olarak emlak alıp satabileceğiniz sitenin kullanımı kolay arayüzü oldukça kullanışlıdır.

Unimall

Elektronik, müzik aletleri, kitap ve daha birçok kategoride aradığınız her şeyi bulabileceğiniz online alışveriş sitesidir.

Hamisi Burada

Hepsi Burada sitesinin Azerbaycan şubesinde birçok ürünü uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Usel

En güzel ve uygun hediyelikleri bulabileceğiniz sitede her zevke uygun çeşitlilik vardır.

Oba

Online market alışveriş sitesidir.

Lalafo

Hurdadan kitaba, elektronik eşyadan evcil hayvana kadar aklınıza ne gelirse bulabileceğiniz en genel kapsamlı alışveriş sitesidir.

Umico

Alışverişte bonus biriktirip kazançlı çıkabileceğiniz bir alışveriş sitesidir.

Araz Supermarket

Azerbaycan’da supermarket denilince akla gelen ilk markadır. Zaman içerisindeki büyüme hacmi sonucunda 300 mağaza ve 6000 çalışan ile hizmet vermektedir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!