Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, tüm dünyada alışveriş demek alım gücü demektir. Azerbaycan için de son 10 yılda gelinen nokta alım gücünün 3 kat arttığını ve bunun da insanların alışveriş yapma lükslerini yükselttiğini görüyoruz. Zengin doğalgaz yataklarının işlenmesi ve işsizliğin bu sayede büyük oranda ortadan kalkması ile...

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, tüm dünyada alışveriş demek alım gücü demektir. Azerbaycan için de son 10 yılda gelinen nokta alım gücünün 3 kat arttığını ve bunun da insanların alışveriş yapma lükslerini yükselttiğini görüyoruz. Zengin doğalgaz yataklarının işlenmesi ve işsizliğin bu sayede büyük oranda ortadan kalkması ile tüm Azerbaycan’da ve başta başkent Bakü’de alışveriş merkezleri çoğalmaya başladı.

AVM’lerin tüm dünyadaki yeri bugünlerde malumunuz. Özellikle tüketim toplumunun vazgeçilmez ögeleri haline geldiler ve büyükşehirlerde birçoklarına rastlayabiliyoruz. Bakü’de işte böyle bir durum söz konusu. Öğrenci olarak bulunduğunuz süre zarfında gezip dolaşabileceğiniz, ihtiyaçlarınızı giderirken yemek yiyip eğlenebileceğiniz 3 adet uluslararası düzeyde alışveriş merkezi bulunmakta. Bunların ilki Metro Park. 2012’den bu yana hizmet veren Metro Park çocuklar için eğlence merkezlerinden sinema, bowling salonlarına kadar tüm eğlence materyallerini kendi bünyesinde barındırmaktadır. Bir diğeri ise Bakü’nün ilk Avrupa standartlarındaki AVM’si diyebileceğimiz Park Bulvar. Merkeze oldukça yakın bir yerde konuşlanan ve Türk bir mimar tarafından projesi çizilen alışveriş merkezi VIP restoranlardan, cafelere, dünya mutfağından örnekler sunan restaurantlarından 3D sinemasına kadar her şeyiyle tam bir alışveriş merkezi.

3.büyük alışveriş merkezi ise Bakü’de değil ülkenin 2. Büyük şehri Gence’dedir. 2013’te açılan ve Türklerin yönettiği AVM bölgenin Bakü’den sonraki en özel noktasında yer almakta ve hem alışveriş için gelenleri, hem de bir şeyler yiyip eğlenmeyi düşünenler için ideal bir mekan.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!