Azerbaycanda Egitim - Yasam

Azerbaycanda Egitim - Yasam

Azerbaycan'daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre degisiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarindan ve yapilarina göre ögrenciler için yasam sartlari uygundur.Yerlesim alanlari bakimindan ögrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte  kendi arkadas grubunuzu olusturmak için yararlanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun genis çimenlik alanlar, sinirsiz her yerden ulasilabilen wireless internet baglantilari, ögrenci kulüpleri ve ögrenci etkinliklerini uluslararasi ögrenim almaya gelen ögrencilerle degerlendirebilirsiniz.
Birkaç üniversite disinda birçogunda ögrenci kulüpleri mevcut olmayabilir. Ancak bu demek degil ki burada ögrenci kulübü kuramazsiniz. 
Kantinleri arkadas çevrenize göre sizin burayi daha aktif eglenceli bir yer yapmaniz mümkündür.

 Okuma salonu Internet, merkezi, saglik merkezi, spor ve de saglik hizmetlerinden (dahil disçilik), kütüphaneden yararlanilmaktadir.

"Erisimi Merkezi" ögrencilere en modern bilgisayar bilimleri alanlarinda ilerleme saglar. Genis imkanlara sahip olan "Spor bölümü ve yürüyüs ve gezi amaçli kullanabilir. kafeleri, yemekhaneleri ögrencinin gereksinimleri düsünülerek  tasarlanmistir. Yabanci ögrencilerin egitim imkânlari, arastirma ve hizmetler, egitim ve ek yaptigimiz uluslararasi iliskiler adina tüm dünyadan  Amerika, Gürcistan, Iran, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Hindistan Kore, Almanya,Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkiye'den giden egitim alan ögrenciler topluluguna katilarak Türk akraba ögrençileri ile azeri ögrencilerle genis çevre edinme imkanini yakalama firsati bulacaklardir.