Azerbaycan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

images

Azerbaycan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

images

            Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nde bir bölüm olarak 1991 senesinde Bakanlar Kabinesi’nin karari ile kurulan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 1992 yilinda önce Mingeçevir Enerji Enstitüsü sonrasinda 1993’te Mingeçevir Politeknik Enstitüsü halini alarak egitimine devam etmistir.

Mingeçevir kentinde bulunan Enstitü, basarili çevre planlamasi sayesinde iyi bir yerlesime sahiptir. Azerbaycanda Enerji bölümü seçimlerinin ilk sirasinda yer alan enstitüde; 24 sinifi, bilimsel arastirma laboratuarlari, çagdas bir spor kompleksi ve 280 kisilik bir konferans salonu bulunmaktadir. Siniflarda 20 ögrencinin bulundugu Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan da enerji bölümü ögrencisi olmak isteyenlerin en doru seçimdir. Mingecevir Teknik Enstitüsü olarak ekonomi, mühendislik ekonomisi ve Azerbaycanda bilgisayar bilimleri almak isteyenlere yüksek kalitede yüksekögretim sunmaktadir. Bunun haricinde Azerbaycanda bilgi teknolojileri bölümünde egitim görmek isteyenler de, tek yetkili egitim ofisi Eurostar Yurtdisi Egitim Merkezi danismanligindan faydalanabilmektedir. Azerbaycanda ekoloji mühendisligi gibi yogun ilgi gören bölümlere kayit yaptirmak için kontenjan dolulugu sorunu yasamak istemeyenlerin dogru seçimi Eurostar, mekanik fakültesi ya da ekonomi ve yönetim fakültesi ögrencisi olmak isteyenlere de profesyonel ekibiyle kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Azerbaycan ekonomi yönetimi konusunda da çagdas egitimi ile lider konuma sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü tarafindan verilen kaliteli egitimden yararlanmak için Eurostar Yurtdisi Egitim Merkezi ile iletisime geçmeniz yeterlidir. Azerbaycan enerji mühendisligi bölümü ögrencisi olmak ya da Azerbaycanda makine mühendisligi egitimi almak isteyenlere de güvenilir hizmetleri en avantajli fiyatlarla sunan Eurostar; danismanlik, kayit, kabul, yerlesim ve daha birçok konuda islemlerinizin çok kolay bir biçimde halledilmesini saglamaktadir.

images

           Mingeçevir Politeknik Enstitüsü ögrencilerine özgürce kendilerini ifade edebildigi ögrenci gruplarina da sahiptir. Ögrenci Ilmi Cemiyeti ve Özgür Meslektaslar Birligi topluluklari; ekonomi yönetim fakültesi, mekanik fakültesi, Azerbaycanda enerji bölümü ve tüm diger fakülte ögrencilerine kapilarini açmaktadir.       

images images

Fakülteler ve Bölümler<

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

  • Ekoloji Mühendisligi
  • Makine Mühendisligi
  • Isi Enerjisi ve Elektro-Enerji Mühendisligi
  • Yüzey Ulasim Araçlari Mühendisligi
  • Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisligi

 

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

  • Ekonomi
  • Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim
  • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri