Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

images

Azerbaycan Havacilik Üniversitesi

images

            Azerbaycanda havacilik sektöründe yasanan egitimli personel eksikliginin giderilmesi için Bakanlar Kurulu tarafindan yapilan çalisma ile 1992 yilinda Milli Havacilik Merkezi adiyla açilan Azerbaycan Havacilik Üniversitesi, kisa süre içerisinde egitim kalitesini büyük oranda arttirarak egitim sistemi içerisinde saygin bir konuma sahip olmustur. Azerbaycanda havacilik üniversitesi olarak günümüzde Azerbaycan Ülkesi genelinde taninan ve Azerbaycan Hava Yollari da dahil olmak üzere birçok firmaya personel yetistiren üniversite, Azerbaycan Ülkesi için çok büyük öneme sahip olan bir egitim kurumu haline gelmistir.

            Azerbaycan dahilinde verdigi egitimin daha da kaliteli bir hale gelmesi için egitmenlerini Istanbul, Prag, Barselona, Viyana, Kahire, Venedik ve Budapeste gibi sehirlerde düzenlenen seminerlere gönderen Azerbaycan Havacilik Üniversitesi, Bologna Anlasmasi’na da uygun olarak egitim vererek Azerbaycan sistemi kalitesinin artmasina yardimci olmustur.

            Azerbaycanda uçak mühendisligi alaninda birçok gelisim çalismasinin yapilmasini saglayan üniversiteye Milli Havacilik Akademisi Devletlerarasi Havacilik Komitesi, Mülki Havacilik Yüksek Egitim Müessesesi Sertifikasi vermistir. Azerbaycanda mühendislik egitimi veren üniversiteler ile de siki bir isbirligi içerisinde olan Azerbaycan Havacilik Üniversitesi, Azerbaycan havacilik okumak isteyen gerek yurtiçi gerekse de yurtdisi ögrencilerin ilk seçimi olmayi da basarmistir.

            Uluslararasi anlasmalariyla tek yetkili egitim ofisi konumuna sahip olan Eurostar, sizlere egitim kalitesiyle adindan dünyada söz ettiren Azerbaycan Havacilik Üniversitesi’nde kontenjan sorunu yasamadan okuma imkani sagliyor. Kayit, kabul, yerlesim, karsilama ve danismanlik gibi alanlarda profesyonel kadrosuyla en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdisi Egitim Merkezi’nin avantajli fiyatlarindan yararlanmak için bizimle irtibata geçin.

images

Bölümler;

  • Havacilik Elektronigi
  • Yeni Teknolojinin Islenmesi
  • Havacilik Mikroelektron Vericileri
  • Havacilik ve Uzay Ögretmenligi
  • Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanmasi