Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

images

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

           Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), modern is hayatina uygun yapidaki diplomatik ve uluslararasi iliskiler egitimi ile yenilikçi ve evrensel vizyonlu liderler yetistirmektedir. ADA 2007 yilinda kurulmus ve kuruldugu günden itibaren geliserek günümüzde dünya standartlarindaki egitimi ve pek çok uluslararasi iliskisi ile prestijli bir üniversite haline gelmistir. ADA egitimine 3 katli bir ofiste baslamis olmasina ragmen egitim kalitesini ve ögrencilere sundugu imkanlari çok kisa bir zaman zarfinda gelistirerek, günümüzde Smart ve Green isimleriyle anilan iki genis kampüse sahip hale gelmistir. Bir ADA organizasyonu olan Bakü Yaz Enerji Kampi her yil 40’in üzerinde ülkeden gelen binlerce ögrenciye kapilarini açarken, ögrencilere genis kapsamli çalisma ve bilimsel arastirma seçenekleri de sunulmaktadir. Ülke ögrencileri tarafindan popüler olan ADA ayni zamanda yurtdisindan da birçok ögrenciye egitim hizmeti vermekte ve tüm ögrencilerine üst düzey bir yüksekögretime sahip olma sansi sunmaktadir.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi misyonu gelecegin liderlerine evrensel bakis açisiyla yenilikçi düsünceler gelistirmek ve ekip çalismasina yatkin bireyler yetistirmektedir. ADA analitik düsünce yapisini destekleyen egitim modeliyle yalnizca Azerbaycan’da degil, dünya çapinda ilgi odagi haline gelmistir.

            Yabanci ülkelerden misafir ve okutman olarak birçok uluslararasi deneyimi olan ögretim görevlisi ile çalisan ADA, sahip oldugu yurtdisi baglantilariyla ögrencilere Viyana, Brüksel, Roma, Washington ve Moskova gibi dünya merkezlerinde kariyer yapma olanagi da saglamaktadir. Birçok ADA ögrencisi Beyaz Saray, Avrupa Komisyonu, AB Parlamentosu ve NATO toplantilarina katilma sansini yakalamaktadir.

images images

2 farkli lisans programinin Ingilizce olarak verildigi Azerbaycan Diplomasi Akademisi; Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Pasayev’den olusan bir Mütevelli Heyeti’ne sahiptir. ADA lisans bölümleri;

  •      1.Uluslararasi Sanat Çalismalari
  •      2.Isletme Yönetimi