Ulasim

Ulasim

Azerbaycan'da egitim alacak ögrencilerimiz rehberimiz esliginde toplu olarak beraberce Azerbaycana yolculugumuz basliyor.

Erken basvuru kayit islemlerini gerçeklestirdigimiz ögrencilerimizin Azerbaycan'a gidis tarihlerimizi ögrencilerimize duyuru yapacagiz. Bu duyuruyu Agustos ayinin son haftasi  gerçeklestirecegiz. ilk kafile olarak eylül'ün ilk haftasi Azerbaycan yolculugumuz basta istanbul olmak üzere Türkiye'nin belirli bölgelerinden ve belirli tarihlerde hareket edecek Azerbaycan otobüslerimizle egitime gidiyoruz...Ikinci ve üçüncü kafilelerimiz Üniversite kayit islemlerini gerçeklestirdikten sonra uygulamaya girecektir. Sinav sisteminde Azerbaycan üniversitelerini kazanan adaylarimizin kayit islemini üstlenmekteyiz ve rehber esliginde Azerbaycan'a otobüslerimize katilmak ve bazi olanaklardan yararlanmak için ve sorunsuz üniversiteye baslamak için toplu organizasyonumuza sizleride bekliyoruz. 

Hava Yolu ile Ulasim 

THY ve Azerbaycan Havayollarinin her gün Baku’ye seferi vardir. Yogunluga göre bu seferler günde iki defada olabiliyor.Türkiyemizin çesitli illerinden Istanbul Atatürk havaalaninda bulusma noktasi olarak belirlenir. Genelde Ilk giderken ögrencilerimiz rehber esliginde  gruplar halinde  azerbaycana gönderilirler. Üniversite yetkilileri ve ekiplerimiz tarafindan karsilanirlar, Azerbaycan Bakü havaalanindan özel araçlar ile önceden ayarlanmis okula yakin olan kalacaklari yerlere taksi üçreti ödemeden  yerlestirilir. Ögrenciler kendi aralarinda Ortaklasa karar vererek konaklama saglanir.

Danisma Hatlari
THY: 444 08 49
Türk Hava Yollari: 375 Euro (Gidis-Dönüs)

AZAL Hava Yollari: 
Istanbul :  (0212) 296 37 33
Ankara : (0312) 427 26 77
Azerbaycan Hava Yollari: 300 Euro (Gidis-Dönüs)

Bakû’ye Karayolu ile Ulasim 


1-) Gürcistan üzerinden transit geçis 
Azerbaycan’a otobüs ile yolculuk süresi 42 saat ancak bu bazen daha da artabiliyor daha da azalabiliyor. 
Istanbul Aksaray'da Emniyet Müdürlügü'nün arka tarafinda, yurtdisina giden otobüslerin ve kargo sirketlerinin oldugu Avrupa Garaji'nda Baku’ye giden otobüs firmalarini bulabilirsiniz. Bu garaj tam olarak Ender magazasinin arka tarafinda Emniyet Garaji'nin 100 metre ilerisindedir. Buradaki otobüsler Gerede (Bolu) - Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Hopa (Artvin) istikametiyle gelip buradan Sarp Sinir Kapisi'ni geçerek Gürcistan üzerinden Baku’ye kadar ulasir. Sinir kapilarinda bavullariniz istisna durumlar hariç aranmaz. Gürcistan için herhangi bir vize almaniza gerek yoktur. Sinir kapisinda vurulacak mühür 3 ay geçerlidir.
— Yaninizda fazla para olmasin. Sadece yol harçligi ve acil durumlar için 500 dolar olsun. Maksimum yeterlidir. Okul ücretini banka transferi ile isteyebilirsiniz.

Sinir kapilarindan ilk defa geçiyorsaniz pasaport kontrol siralarinda önünüze birkaç kisi alin fazla arkalarda kalmayin en önde de durmayin.
Konustugunuz gümrük görevlisinin dediklerini anlamiyorsaniz arka siralarinizdan onu anlayan bir kisiden yardim isteyin.
Büyük bir problem oldugunu düsünüyorsaniz otobüs görevlisine haber verin.
Pasaportunuzu otobüs görevlisi ve gümrük görevlileri hariç hiç kimseye vermeyin.
Yollarda bilmediginiz yemeklerden ve içkilerden içmeyin.
Turizm firmalari - Sali - Persembe - Cumartesi günleri saat 16.00'da Azerbaycan’a sefer düzenlenmektedir.

2-) Iran Üzerinden Transit Geçis ile Taksi Yolculugu :

Bulundugunuz yere göre bir otobüse binip Agri ilimizin Dogu Beyazit ilçesine gelmelisiniz. Buradan minibüsler ile Gürbulak Sinir Kapisi'na gelip ülkeden çikisinizi yapacaksiniz. Iran içinde herhangi bir vize almak gerekmiyor. Burada da kapida vurulan mühür ile 3 ay ülkede kalma hakkina sahipsiniz.

Iran'a girisinizi yaptiktan sonra sinir kapisinin hemen çikisinda olan taksilere binip Iran-Azerbaycan siniri olan Astara'ya gelmelisiniz. Buradaki püf nokta taksilere bineceginiz grubu bulabilmek. Çünkü taksiye tek basiniza binerseniz vereceginiz ücret artacaktir.

Astara'ya geldikten sonra da taksiden ineceksiniz ve Iran'dan çikisinizi yapip Azerbaycan'a giris yapacaksiniz. Azerbaycan’a giris yapinca buradan da yine taksilerle pazarlik yaparak Bakü'ye gelebilirsiniz