Azerbaycan Egitim

türk bayrağı

Azerbaycan Egitim Size Özel

Azerbaycan Üniversiteleri Türkiye Resmi Kayit Ofisi sadece Istanbul'dadir.Türkiye'nin diger sehirlerinde subesi bulunmamaktadir.2013-2014 Ögretim yili Azerbaycan üniversiteleri kayitlar devam ediyor, üniversitenin sartlarini kabul eden ögrenciler ön kayit yaptirarak sandalyelerini garantileyebiliyorlar. Yeni bölüm: Isitme engelliler bölümümüz açilmistir.
Denizcilik Meslek yüksek okullari mezunlari 1 yilda lisansinizi hizlandirilmis programla tamamlama imkani yarattigimiz, MYO'larinin bazi bölümleri için 1 yilda tamamlama saglamaktayiz. Azerbaycan Egitim Merkezine kayit olmadan bu bölümlerde tamamlama bulunmamaktadir.
Azerbaycan Üniversitelerine ön kayit için Pasaport fotokopisi, Ikametgah, Sabika kaydi, Kimlik fotokopisi, 8 adet Arka fon beyaz 4x5 boyutunda Fotograf hazirlamaniz gereklidir, diger Diploma,transkript,saglik raporu gibi belgelerin teslimi için ögrencilerimize bildirim yapilacaktir. Bu islem kesin kayit düsünenler içindir. Kontenjanlar dahilinde yerinizi alabilir garantileyebilirsiniz. Üniversitelerde Kontenjan acilirsa sartlar dahilinde ögrenci alinimi yapilacaktir. Her bölüme yaklasik %10 türk ögrenci yerlesmektedir. Örnek olarak 300 kisilik bölümde 30 ögrenci alinmaktadir. Lise diplomasina sahip olanlar direk kayit yaptirabilir, beklemelerine gerek yoktur, ÖSS belgelerini daha sonra teslim edebilirler.

Azerbaycan Egitim Denklik

Azerbaycan'da egitim alacak ögrenciler Yüksek Ögretim Kurumunun gerçeklestirdigi sinav sistemine ister katilsin ister katilmasin, yerlestirme sonucunda ögrenci Azerbaycan Üniversitelerinden yerlesmeye hak kazanan yada kazanamayan, kendi imkanlari ile Azerbaycan Üniversitelerinde okuyabililer

Azerbaycan Egitim Azerbaycan Türkiye Iliskileri

Azerbaycan Türkiye Iliskileri gittikçe kuvvetlesiyor, Kardes akraba ülkemiz Azerbaycan'a Devlet büyüklerimizde destek vermektedir.
Anlasmaya göre:
Türkiye ile Azerbaycan'in Herhangi bir saldiri durumunda diger ülkeyi askeri imkanlarla savunma anlasmasi imzalamis 16 Agustos 2010 tarihini tasiyan ve 10 yil yürürlükte kalacak olan anlasmada 'Siyasi,güvenlik,ekonomik ve teknik is birligi

Azerbaycan Egitim Azerbaycan Haritasi

Azerbaycan haritasi

Azerbaycan Egitim Ulasim

Erken basvuru kayit islemlerini gerçeklestirdigimiz ögrencilerimizin Azerbaycan'a gidis tarihlerimizi ögrencilerimize duyuru yapacagiz. Bu duyuruyu Agustos ayinin son haftasi gerçeklestirecegiz. ilk kafile olarak eylül'ün ilk haftasi Azerbaycan yolculugumuz basta istanbul olmak üzere Türkiye'nin belirli bölgelerinden ve belirli tarihlerde hareket edecek Azerbaycan otobüslerimizle egitime gidiyoruz...

Azerbaycan Egitim Yasam

Azerbaycan'daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre degisiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarindan ve yapilarina göre ögrenciler için yasam sartlari uygundur.Yerlesim alanlari bakimindan ögrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte kendi arkadas grubunuzu olusturmak için yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan Egitim Azerbaycan egitim sistemi

Azerbaycan First Lady'si, Azerbaycan'daki egitimin dünya standartlarina ulasmasini istiyor.
Azerbaycan'da Aile, Kadin ve Çocuk Sorunlarindan Sorumlu Devlet Komitesi (AKÇSS) Baskani Hicran Huseynova, 'Yeni Azerbaycan' Gazetesinde yayinlanan yazisinda...

Azerbaycan Egitim Kayit için gereken belgeler

Üniversitenin bölümüne hitaben Basvuru Formu Azerbaycan Egitim Merkezi tarafindan yapilir.
Belgelerin çeviri islemleri Azerbaycan Egitim Merkezi tarafindan yapilmaktadir.
Azerbaycan'da üniversite okuyacak ögrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Egitim Merkezi almaktadir.

Azerbaycan Egitim Vize

Ögrencilerimizin ilk yolculuklari için gereken vizelerini Azerbaycan Egitim Merkezi tarafindan karsilanmaktadir, ayrica kayda deger belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlikla azerbaycana giris müsaadeleri ögrencilerimizi rahatlatmaktadir.

Azerbaycan Egitim Konaklama

Azerbaycan Üniversitelerimizin Yurtlari ögrenciye uygun sekilde dizayn edilmistir. Azerbaycan Üniversitelerimizin yurtlari uygun üçretlerde olmasi ögrencinin yurt tercihi sebebleri arasindadir. Üniversitenin Yurtlari ögrenci için tasarlanmistir.

Azerbaycan Egitim Pasaport harçlari

Çipli pasaportlar 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren verilmeye baslanmistir. Eski pasaportlar 2015 yilina kadar kullanilabilecek. Yeni verilen pasaportlar 10 yil süreli olacak. Pasaport basvurusu yapanlarin basvurulari, sehrin pasaport birimleri tarafindan online sistemle Pasaport Basim Merkezi'nden gelicek pasaport, kargo ile kisinin beyan ettigi adrese gönderilecektir..

Azerbaycan Egitim Azerbaycan

Genel Bilgiler Ülkenin en batisinda Hazar Denizi boyunca uzanan Bakü, Azerbaycan'in baskentidir. Ülkenin en kalabalik kenti olan Bakü, bilim, kültür ve sanayi merkezidir. Bakü, zengin petrol yataklariyla bilinen Absheron Yarimadasi'nin güney bölümünde yer alir. Petrol, kent ekonomisinin mihenk tasi ve petrol aritma...

Azerbaycan Egitim Azerbaycanda Üniversite kazandiginizda yapamaniz gerekenler

Azerbaycan tercih eden ögrencilerimize Azerbaycan Üniversitelerinin yetki verdigi kurum olarak ögrenci yerlestirilmesi yapmakta kayit prosedürlerini gerçeklestirmekteyiz. Azerbaycan Devlet ve Özel Üniversitelerimizle is birligi adina yapilan anlasmalarimiz tamamlanmis olup, Ögrencinin Azerbaycan üniversite hayali gerçeklesmektedir.

Azerbaycan Egitim Harcamalar

Azerbaycan Üniversiteleri Yurtlar uygun olsada Ögrenci her ihtiyaçlarini karsilamada 440-500 Dolar aylik gideri olabilmektedir. Azerbaycan'da evler 300 ile 600 dolar arasinda arkadaslariniz ile 3-5 kisilik evde kalindigi takdirde harcamalariniza yansiyacaktir. Azerbaycan Egitim Azerbaycanda Egitim Yurtlar Kitap, Kirtasiye, Yeme, Içme aylik harcamalarinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Azami 300 $ kadar tutar.