Adim Adim Azerbaycan Üniversitelerine

Adim Adim Azerbaycan Üniversitelerine

Adim Adim Azerbaycan Üniversitelerinde Egitime Baslama

 Azerbaycan üniversiteleri ön kayit için kimlik sureti, sabika kaydi, 4x5 fotograf, pasaport fotokopisi ikametgah yeterlidir.Belgelerini teslim edenler kesin kayitla üniversitenin sartlarina uyacaklarini beyan ederek yerlerini satin alip garantilemis olurlar. Sandalyeler kontenjan dolumundan sonra sandalyeler sinirli olarak merkezimiz tarafindan yapilmaktadir.

Ögrenci adaylarinin Kayit Için Istenen Belgeleri hazirlamalari ve merkezimize teslim etmeniz gerekmektedir. Ögrencilerimizin ilk olarak pasaportlarini çikarmalari gerekmektedir. Pasaport fotokopileri evraklar ile birlikte istenmektedir. Bagli bulundugunuz il, ilce emniyet Müdürlügüne Ikametgah kimlik 2 adet fotografiniz ile basvurmaniz gerekmektedir. Pasaport harç ücretini yatirdiginizda Pasaportunuzu alacaginiz gün olarak size bildirilmektedir. Pasaportunuzu beklerken diger belgeleri hazirlayabilirsiniz. Saglik raporunu (Hiv/Eliza (AIDS) içermelidir.) tam tesekküllü devlet yada özel hastanelerden alabilirsiniz. Lise diplomasi, Transkript mezun olunan okuldan lise 1.2.3.4 yillarina ait ders notlarini gösteren tek sayfalik belge olmalidir. Bu belge Ögrenim belgesi olmamalidir, dikkat edilmeli üst yazida Transkript baslikli yazi olmalidir. Aksi halde Ögrenim belgesi ise geçersiz sayilmaktadir. Mezun oldugunuz liseden alabilirsiniz. Üniversitelerimize yatay geçis yapacak ögrencilerimiz üniversite ögrenci belgesi, Transkript, referans belgesi evraklara eklenmelidir. Ikametgah belgeniz bagli bulundugunuz muhtarliktan temin edebilirsiniz. Nüfus cüzdani Fotokopisi yaptirmaniz 20 Adet 4x5 boyutunda fotograf arka fon beyaz olmalidir. Sabika durum belgesini bagli bulundugunuz il ilçe emniyet müdürlüklerinden alabilirsiniz. Bu belgeyi bazi okullar istemektedir, ayrica Azerbaycan’a sinir kapisinda ve havaalaninda yaninizda bulundurmaniz faydaniza olacaktir. Saglik Raporu Eliza testi sonuçlari ülkeye giriste istenebilmektedir.

SINAVLI SINAVSIZ SINAVA GIRMEYEN LISE DIPLOMASINA SAHIP ÖÐRENCILER EÐITIM ALABILIRLER.

TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararasi dil sinavlarinin sonuçlarinin asli veya onaylanmis fotokopileri Ingilizce bölümler için yeterlilik seviyenizi belgelemeniz gerekmektedir. Bu sinava katilmamis veya gereken puani alamamis ögrenciler, Üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyecegi sinav komisyonunun yapacagi muafiyet sinavlarinda % 70 basarili olundugu takdirde hazirlik dil egitimi alinmamaktadir. Bu durum erken kayitta gecerliligini korur. Geç kayitlarda ögrenci hazirlik egitimi almakta zorunlu olmaktadir.

  1. Pasaport :Ögrencilerimiz ÖSYM ile Azerbaycan üniversitelerini kazananlar harçsiz pasaport alabilirler.
  2. Vize islemlerinde ÖSYM ile Baraji asan ve üniversiteleri kazananlarin ögrencilerin ve  ÖSYM’siz Azerbaycan’da üniversite okuyacaklarin Ilk vizeleri ülkeye giriste firmamiz tarafindan alinmaktadir.

Üniversitenin Bölümüne Hitaben Basvuru formu Azerbaycan Egitim Merkezi tarafindan yapilir.

Azerbaycan Üniversitelerine Kayit yapilan ögrencilerimizin yol organizasyonlarini düzenlemekteyiz. Karadan ve havadan ulasim araçlari ile belirli sehirlerden Ankara, Istanbul, vs. Web sitemizden gün ve saat olarak bulusma noktasi olarak belirlenen mekanda rehberler esliginde ögrencilerimizi toplu gruplar halinde Azerbaycan’a gönderiyoruz. Azerbaycan’da bulunan ekibimiz her konuda yardimci olacaklardir. Konaklama yurtlar genelde kisitli ve doluluk orani fazla oldugundan dolayi ögrencilerimiz için 3 veya 4 kisilik kalabilecekleri dayali döseli evlere yerlestirme olanaklari olabilmektedir. Kira bedelleri aylik 300 – 500 dolara paylasim olacagindan dolayi ögrenciye fazla kira bedeli düsmemektedir. Para degerlerini karsilastirmak için 1 Euro = 1 Manat olarak degerlendirebilirsiniz. Üniversitelerimizde ögrencilerimiz ösym tarafindan  kazanmadigi bölümlerde okumak için üniversitenin belirledigi okul kabul üçretlerinin yatirilmasi gereklidir. Hizmet bedelimiz bu ödemenin disindadir.